притисни ентер »

Манчестер Јунајтед во финишот го торпедираше Њукасл

Манчестер Јунајтед во финишот го торпедираше Њукасл

Во последниот натпревар од саботната програма во Премиер лигата на Англија фудбалерите на Манчестер Јунајтед победија во Њукасл со 4:1. Натпреварот започна лошо за „црвените ѓаволи“, во втората минута Лук Шо си постигна авто-гол. Ова е прв пат од сезоната 200/2001 Манчестер Јунајтед на првите четири натпревари во сезоната да примат најмалку по еден

„Ѓаволите“ со фуриозен финиш до победа на „Ст. Џејмс Парк“ (ВИДЕО)

„Ѓаволите“ со фуриозен финиш до победа на „Ст. Џејмс Парк“ (ВИДЕО)

Фудбалерите на Оле Гунар Солскјер со пресврт до победа на гостувањето во Њукасл на мечот од 5. коло во англиската Премиер лига. Иако домашните први дојдоа до предност и тоа по само две минути игра, откако Лук Шо ја погоди сопствената мрежа, гостите собраа сили и на крајот дојдоа дури и до убедлива победа на „Ст. Џејмс Парк“. Најпрво во 23. минута многу

„Ѓаволите“ со фуриозен финиш до победа на „Ст. Џејмс Парк“ (ВИДЕО)

„Ѓаволите“ со фуриозен финиш до победа на „Ст. Џејмс Парк“ (ВИДЕО)

Фудбалерите на Оле Гунар Солскјер со пресврт до победа на гостувањето во Њукасл на мечот од 5. коло во англиската Премиер лига. Иако домашните први дојдоа до предност и тоа по само две минути игра, откако Лук Шо ја погоди сопствената мрежа, гостите собраа сили и на крајот дојдоа дури и до убедлива победа на „Ст. Џејмс Парк“. Најпрво во 23. минута многу

Манчестер Јунајтед во финишот го торпедираше Њукасл

Манчестер Јунајтед во финишот го торпедираше Њукасл

Во последниот натпревар од саботната програма во Премиер лигата на Англија фудбалерите на Манчестер Јунајтед победија во Њукасл со 4:1. Натпреварот започна лошо за „црвените ѓаволи“, во втората минута Лук Шо си постигна авто-гол. Ова е прв пат од сезоната 200/2001 Манчестер Јунајтед на првите четири натпревари во сезоната да примат најмалку по еден

Манчестер Јунајтед во финишот го торпедираше Њукасл

Манчестер Јунајтед во финишот го торпедираше Њукасл

Во последниот натпревар од саботната програма во Премиер лигата на Англија фудбалерите на Манчестер Јунајтед победија во Њукасл со 4:1. Натпреварот започна лошо за „црвените ѓаволи“, во втората минута Лук Шо си постигна авто-гол. Ова е прв пат од сезоната 200/2001 Манчестер Јунајтед на првите четири натпревари во сезоната да примат најмалку по еден

Блесок на Манчестер јунајтед во финишот за убедлива победа во Њукасл (ВИДЕО)

Блесок на Манчестер јунајтед во финишот за убедлива победа во Њукасл (ВИДЕО)

Манчестер јунајтед со 4-1 победи на гостувањето кај Њукасл со три гола постигнати во самиот финиш од мечот, три бода со кои барем за момент ќе се симне притисокот од грбот на Солшер. По поразот од 6-1 од Тотнем силно почна да се тресе столчето на Солшер, му се спремаше отказ, но по денешната победа Норвежанецот може да се насмее. Натпреварот почна

„Ѓаволска“ завршница на Јунајтед

„Ѓаволска“ завршница на Јунајтед

Манчестер јунајтед како гостин со 4:1 го совлада Њукасл во петтото коло од Премиер лигата. Натпреварот кој се играше на „Сент Џејмс Парк“ најдобро го отсликува стартот на сезоната на Манчестер јунајтед, примен гол уште на стартот и тоа поради катастрофални грешки на одбраната, а потоа мачење и надеж дека Бруно Фернандеш со некоја мајсторија ќе ги сврти

„Ѓаволски“ финиш на Јунајтед

„Ѓаволски“ финиш на Јунајтед

Манчестер јунајтед како гостин со 4:1 го совлада Њукасл во петтото коло од Премиер лигата. Натпреварот кој се играше на „Сент Џејмс Парк“ најдобро го отсликува стартот на сезоната на Манчестер јунајтед, примен гол уште на стартот и тоа поради катастрофални грешки на одбраната, а потоа мачење и надеж дека Бруно Фернандеш со некоја мајсторија ќе ги сврти

Фернандеш го скрши отпорот на „Ст. Џејмс парк“ во 86. минута, Њукасл настрада во завршницата (Видео)

Фернандеш го скрши отпорот на „Ст. Џејмс парк“ во 86. минута, Њукасл настрада во завршницата (Видео)

Манчестер Јунајтед ја оствари втората победа во Премиер лигата на стартот на новата натпреварувачка сезона, оставајќи го зад себе дебаклот кој го претрпе на домашен терен во дерби пресметката со Тотенхем пред две недели. Гостувањето на „Ст. Џејмс парк“ не тргна воопшто добро за избраниците на Оле Гунар Солскјер, но во финишот заврши како што требаше,

Јунајтед во финишот го скрши Њукасл, Солшер може за момент да здивне (ВИДЕО)

Јунајтед во финишот го скрши Њукасл, Солшер може за момент да здивне (ВИДЕО)

Манчестер јунајтед со 4-1 победи на гостувањето кај Њукасл со три гола постигнати во самиот финиш од мечот, три бода со кои барем за момент ќе се симне притисокот од грбот на Солшер. По поразот од 6-1 од Тотнем силно почна да се тресе столчето на Солшер, му се спремаше отказ, но по денешната победа Норвежанецот може да се насмее. Натпреварот почна

Јунајтед со три голови во финишот го скрши Њукасл (ВИДЕО)

Јунајтед со три голови во финишот го скрши Њукасл (ВИДЕО)

Манчестер јунајтед славеше на гостувањето кај Њукасл со 4-1, иако до самиот финиш резултатот беше 1-1, но потоа во последните десет минути паднаа уште три гола. Њукасл го искористи првиот напад кон голот на „ѓааволите“, па мрежата ја затресе уште во втората минута, а Јунајтед во 23. минута се врати во игра по погодокот на Хари Мегваер. Во второто полувреме

ВИДЕО: Јунајтед за 10 минути во финишот го реши Њукасл со три гола

ВИДЕО: Јунајтед за 10 минути во финишот го реши Њукасл со три гола

Манчестер Јунајтед го совлада на гости Њукасл со 4-1, клучни беа трите гола од 86 до 96 минута  од средбата. Њукасл поведе со автоголот на Лук Шо уште по 120 секунди игра. Мегавер израмни на 1-1 во 23 минута. Победата на Јунатед ја донесоа Фернандеш, Ван Бисака и Рашфорд  со голови од 86 до 96 минута. За Манчестер Јунајтед ова беше втора победа сезонава

„Ѓаволите“ со фуриозен финиш до победа на „Ст. Џејмс Парк“ (ВИДЕО)

„Ѓаволите“ со фуриозен финиш до победа на „Ст. Џејмс Парк“ (ВИДЕО)

Фудбалерите на Оле Гунар Солскјер со пресврт до победа на гостувањето во Њукасл на мечот од 5. коло во англиската Премиер лига. Иако домашните први дојдоа до предност и тоа по само две минути игра, откако Лук Шо ја погоди сопствената мрежа, гостите собраа сили и на крајот дојдоа дури и до убедлива победа на „Ст. Џејмс Парк“. Најпрво во 23. минута многу

ВИДЕО: Јунајтед сo три гола во десет минути „ѓаволски“ го распарчи Њукасл

ВИДЕО: Јунајтед сo три гола во десет минути „ѓаволски“ го распарчи Њукасл

Манчестер Јунајтед на Оле Гунар Солскјер покажа моќ и ефикасност, славеше на гости кај Њукасл (1-4) во рамки на 5. коло од Премиер лигата и им се врати на победите во англиската елита. Извештај од натпреварот: „Ѓаволите“ го уловија противникот во фото-финиш, со кој ја распарчија мрежата на Њукасл во само десет минути со три постигнати гола. Голманот

Манчестер јунајтед го сврти мечот на гостувањето кај Њукасл во последните минути

Манчестер јунајтед го сврти мечот на гостувањето кај Њукасл во последните минути

Манчестер јунајтед оствари втора победа во англиската фудбалска Премиер лигата, овојпат на гостувањето на „Ст. Џејмс парк“  против Њукасл  (1:4). Почетокот од мечот не ветуваше ваков резултатски расплет. Избраниците на Оле Гунар Солскјер ја затресоа мрежата, ама сопствената преку Лук Шо уште во 2. минута, но не се предадоа и во финишот од мечот го

Рашфорд едвај чека да заигра со Кавани

Рашфорд едвај чека да заигра со Кавани

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Маркус Рашфорд предвидува дека новото засилување во нападот на тимот Единсон Кавани ќе им помогне на „црвените ѓаволи“ оваа сезона. Искусниот Уругваец дојде како слободен агент на последниот ден од преодниот рок и нема да може да дебитира вечерва против Њукасл поради задолжителниот двонеделен карантин, но тоа ќе може

Рашфорд едвај чека да заигра со Кавани

Рашфорд едвај чека да заигра со Кавани

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Маркус Рашфорд предвидува дека новото засилување во нападот на тимот Единсон Кавани ќе им помогне на „црвените ѓаволи“ оваа сезона. Искусниот Уругваец дојде како слободен агент на последниот ден од преодниот рок и нема да може да дебитира вечерва против Њукасл поради задолжителниот двонеделен карантин, но тоа ќе може

Манчестер јунајтед: Рашфорд е нестрплив да заигра со Кавани

Манчестер јунајтед: Рашфорд е нестрплив да заигра со Кавани

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Маркус Рашфорд предвидува дека новото засилување во нападот на тимот Единсон Кавани ќе им помогне на „црвените ѓаволи“ оваа сезона. Искусниот Уругваец дојде како слободен агент на последниот ден од преодниот рок и нема да може да дебитира вечерва против Њукасл поради задолжителниот двонеделен карантин, но тоа ќе може