притисни ентер »

Фото: Американска амбасадорка Брнс воодушевена од Охрид

Фото: Американска амбасадорка Брнс воодушевена од Охрид

Брнс за посетата на Охрид и гастрономските специјалитети кои ги пробала во нашата земја, објави на официјалниот твитер профил на американската амбасада. – Возбудена сум од мојата прва посета на Охрид. Воодушевена од неговата природна и културна убавина и импресионирана од мојата прва пастрмка и баклава. Сакам да видам повеќе од убавината и разноликоста

Американската амбасадорка Брнс го посети Охрид и ги фотографираше убавините (ФОТО)

Американската амбасадорка Брнс го посети Охрид и ги фотографираше убавините (ФОТО)

Новата американска амбасадорка во Скопје Кејт Мери Брнс веднаш по преземањето на новата должност, дојде и на отварањето на 59. „Охридско лето“ завчера на Античкиот театар, а викендов успеа да ги види и фотографира убавините на Охрид. Кејт Мери Брнс е дипломат веќе 26 години. Како амбасадор во земјава доаѓа по нејзината функција заменик шеф на мисијата

Новоименуваната американска амбасадорка Бернс воодушевена од Охрид

Новоименуваната американска амбасадорка Бернс воодушевена од Охрид

Новоименуваната американска амбасадорка Кејт Бернс, првиот викенд од својот мандат во нашата земја го помина во посета на Охрид. Бернс за посетата на Охрид и гастрономските специјалитети кои ги пробала во нашата земја, објави на официјалниот твитер профил на американската амбасада. – Возбудена сум од мојата прва посета на Охрид. Воодушевена од неговата

Американската амбасадорка Брнс го посети Охрид и ги фотографираше убавините (ФОТО)

Американската амбасадорка Брнс го посети Охрид и ги фотографираше убавините (ФОТО)

Новата американска амбасадорка во Скопје Кејт Мери Брнс веднаш по преземањето на новата должност, дојде и на отварањето на 59. „Охридско лето“ завчера на Античкиот театар, а викендов успеа да ги види и фотографира убавините на Охрид. Кејт Мери Брнс е дипломат веќе 26 години. Како амбасадор во земјава доаѓа по нејзината функција заменик шеф на мисијата

Новоименуваната американска амбасадорка Бернс воодушевена од Охрид

Новоименуваната американска амбасадорка Бернс воодушевена од Охрид

Бернс за посетата на Охрид и гастрономските специјалитети кои ги пробала во нашата земја, објави на официјалниот твитер профил на американската амбасада. – Возбудена сум од мојата прва посета на Охрид. Воодушевена од неговата природна и културна убавина и импресионирана од мојата прва пастрмка и баклава. Сакам да видам повеќе од убавината и разноликоста

Амбасадорката на САД воодушевена: Сакам да научам повеќе за државата

Амбасадорката на САД воодушевена: Сакам да научам повеќе за државата

Новоименуваната американска амбасадорка Кејт Бернс, првиот викенд од својот мандат во нашата земја го помина во посета на Охрид. Бернс за посетата на Охрид и гастрономските специјалитети кои ги пробала во нашата земја, објави на официјалниот твитер профил на американската амбасада. – Возбудена сум од мојата прва посета на Охрид. Воодушевена од неговата

Новоименуваната американска амбасадорка Бернс воодушевена од Охрид

Новоименуваната американска амбасадорка Бернс воодушевена од Охрид

Новоименуваната американска амбасадорка Кејт Бернс, првиот викенд од својот мандат во нашата земја го помина во посета на Охрид. Бернс за посетата на Охрид и гастрономските специјалитети кои ги пробала во нашата земја, објави на официјалниот твитер профил на американската амбасада. – Возбудена сум од мојата прва посета на Охрид. Воодушевена од неговата

Амбасадорката на САД: Воодушевена сум и сакам да научам повеќе за државата

Амбасадорката на САД: Воодушевена сум и сакам да научам повеќе за државата

Новоименуваната американска амбасадорка Кејт Бернс, првиот викенд од својот мандат во нашата земја го помина во посета на Охрид. Бернс за посетата на Охрид и гастрономските специјалитети кои ги пробала во нашата земја, објави на официјалниот твитер профил на американската амбасада. – Возбудена сум од мојата прва посета на Охрид. Воодушевена од неговата

Новата американска амбасадорка се запознава со убавините на Македонија

Новата американска амбасадорка се запознава со убавините на Македонија

Новата американска амбасадорка во државава, Кејт Мери Брнс, првите денови од нејзиниот мандат ги помина во Охрид, каде што завчера присуствуваше на отворањето на 59-тото издание на „Охридско лето“. Таа се пофали и дека ја пробала гостиварската балкава, а ги праша граѓаните за предлози за тоа што треба да проба додека патува низ земјава, преку официјалниот

Новоименуваната американска амбасадорка Бернс воодушевена од Охрид

Новоименуваната американска амбасадорка Бернс воодушевена од Охрид

Новоименуваната американска амбасадорка Кејт Бернс, првиот викенд од својот мандат во нашата земја го помина во посета на Охрид. Бернс за посетата на Охрид и гастрономските специјалитети кои ги пробала во нашата земја, објави на официјалниот твитер профил на американската амбасада. – Возбудена сум од мојата прва посета на Охрид. Воодушевена од неговата

Амбасадорката Брнс воодушевена од Охрид и гостиварската баклава

Амбасадорката Брнс воодушевена од Охрид и гостиварската баклава

Новоименуваната американска амбасадорка Кејт Брнс, првиот викенд од својот мандат во нашата земја го помина во посета на Охрид. Бернс за посетата на Охрид и гастрономските специјалитети кои ги пробала во нашата земја, објави на официјалниот твитер профил на американската амбасада. – Возбудена сум од мојата прва посета на Охрид. Воодушевена од неговата

Новата Амбасадорка на САД, Кејт Брнс се почести со гостиварска баклава

Новата Амбасадорка на САД, Кејт Брнс се почести со гостиварска баклава

Новата американска Амбасадорка во земјава, Кејт Брнс ја вкуси гостиварската баклава и го пофали специјалитетот, по кој Гостивар надалеку е познат. Амбасадорката била во Охрид, а на враќање кон Скопје поминала низ Гостивар и се почестила со парче баклава од слаткарницата Рекорд. Дека за Брнс баклавата била превкусна, беше споделено на официјалната фејсбук

Американската амбасадорка Брнс го посети Охрид и ги фотографираше убавините (ФОТО)

Американската амбасадорка Брнс го посети Охрид и ги фотографираше убавините (ФОТО)

Американската амбасадорка Брнс го посети Охрид и ги фотографираше убавините (ФОТО) Новата американска амбасадорка во Скопје Кејт Мери Брнс веднаш по преземањето на новата должност, дојде и на отварањето на 59. „Охридско лето“ завчера на Античкиот театар, а викендов успеа да ги види и фотографира убавините на Охрид. Кејт Мери Брнс е дипломат веќе 26

ФОТО: Новата американска амбасадорка воодушевена од Охрид

ФОТО: Новата американска амбасадорка воодушевена од Охрид

Новата американска амбасадорка во Скопје Кејт Мери Брнс веднаш по преземањето на новата должност, дојде и на отварањето на 59. „Охридско лето“ завчера на Античкиот театар, а викендов успеа да ги види и фотографира убавините на Охрид. Фотографиите беа објавени од Американската Амбасада. ____________________________________________________________________________

Американската амбасадорка Брнс го прошета Охрид па јадеше баклава во Гостивар

Американската амбасадорка Брнс го прошета Охрид па јадеше баклава во Гостивар

Кејт Мери Брнс, новата амбасадорка на Соединетите американски држави по преземањето на новата должност, беше дел од отварањето на 59. „Охридско лето“ завчера на Античкиот театар. Според фејсбук објавата на амбасадата на САД во Скопје, амбасадорката на враќање кон Скопје била и во Гостивар за да ја проба нивната баклава. „На пат назад за Скопје, амбасадорката

По што е посебна гостиварската баклава која ја воодушеви Брнс?

По што е посебна гостиварската баклава која ја воодушеви Брнс?

Гостивар е познат по баклавата, која се прави од многу тенки, сучени кори, внатре има фил од ореви, шербетот мора да биде погоден, и горе се ставаат рендани ф'стаци. Ова е описот за гостиварска баклава кој може да се најде на интернет. Амбасадорка на САД, Кејт Мери Брнс, првите денови од нејзиниот мандат во земјава ги помина во Охрид каде се сретна