притисни ентер »

Чејс Кери: Ќе биде предизвик да се најде нов термин за F1 трката во Кина

Чејс Кери: Ќе биде предизвик да се најде нов термин за F1 трката во Кина

Овогодинешната трка за ГН на Кина требаше да се одржи на 19 април, меѓутоа, поради епидемијата на коронавирус, трката е одложена. Formula 1 и FIA го следеа примерот на некои други спортски организации, кои претходно ги одложија или откажаа натпреварите во земјата од каде започна епидемијата. Планот е да се следи развојот на настаните со коронавирусот

Хаос во Формула 1: Уште една трка ќе биде откажана поради Коронавирусот

Хаос во Формула 1: Уште една трка ќе биде откажана поради Коронавирусот

Тешкиот облик на грип кој ја тресе Азија последните недели полека почнува да се одразува и на спортот. Во Кина беше откажан квалификацискиот кошаркарски турнир за Олимписките игри во женска конкуренција и тој се одржа во Белград. Потоа Формула 1 ја одложи трката планирана за Кина на неодредено време и сега се подготвува истото да го направи со уште

Коронавирусот не ја загрозува ГН на Виетнам

Коронавирусот не ја загрозува ГН на Виетнам

Извршниот директор на Формула 1, Рос Браун истакнува дека трката за големата награда на Виетнам ќе се одржи според планиранот, без разлика на епидемијата од коронавирусот. Во средата официјално беше соопштено дека е одложена трката за ГН на Кина, која требаше да се одржи на 19. април. Кога е во прашање Виетнам, се чини дека ГН ќе остане на распоредот

Коронавирусот ја одложува и ГН на Виетнам!?

Коронавирусот ја одложува и ГН на Виетнам!?

Епидемијата на коронавирус која се шири со галопирачка брзина, ја одложи Ф1 трката на ГН на Кина, а сега истото се заканува и на ГН на Виетнам, пренесува „Скај спорт“. Исто така Ф1 тимовите се мачат и со селидба во Мелбурн каде се отвора сезоната, со оглед дека голем број од авионските врски се затворени поради коронавирусот. „ФИА ќе го проценува календарот

Коронавирусот ја одложува и ГН на Виетнам!?

Коронавирусот ја одложува и ГН на Виетнам!?

Епидемијата на коронавирус која се шири со галопирачка брзина, ја одложи Ф1 трката на ГН на Кина, а сега истото се заканува и на ГН на Виетнам, пренесува „Скај спорт“. Исто така Ф1 тимовите се мачат и со селидба во Мелбурн каде се отвора сезоната, со оглед дека голем број од авионските врски се затворени поради коронавирусот. „ФИА ќе го проценува календарот

Коронавирусот ја одложува и ГН на Виетнам!?

Коронавирусот ја одложува и ГН на Виетнам!?

Епидемијата на коронавирус која се шири со галопирачка брзина, ја одложи Ф1 трката на ГН на Кина, а сега истото се заканува и на ГН на Виетнам, пренесува „Скај спорт“. Исто така Ф1 тимовите се мачат и со селидба во Мелбурн каде се отвора сезоната, со оглед дека голем број од авионските врски се затворени поради коронавирусот. „ФИА ќе го проценува календарот

Корона-вирусот го одложува и Ф1 гран-прито во Виетнам?

Корона-вирусот го одложува и Ф1 гран-прито во Виетнам?

Откако Големата награда на Кина и официјално е одложена поради опасниот и смртоносен корона-вирус, кој се појави во најмногубројната земја на светот, можно е уште една трка на далечниот Исток да биде одложена – ГН на Виетнам. „Скај Спорт“ објави дека постои голема веројатност да не се вози ниту трката во Виетнам, иако во оваа земја нема епидемија од

Коронавирусот ја одложи и Ф1-трката во Шангај

Коронавирусот ја одложи и Ф1-трката во Шангај

Како резултат на ширењето на коронавирусот, одложена е и кинеската гранпри-трка во Формула 1, која требаше да се одржи на 19 април во Шангај, Кина. Кинескиот промотор на трката поднел официјални барања до Меѓународната автомобилска федерација (ФИА), Автомобилската федерација на Кина и Управата за спортови на Шангај за одложување на трката. Барањето

ФИА официјално го одложи кинеското Гран-при на неодредено време

ФИА официјално го одложи кинеското Гран-при на неодредено време

Светската автомобилистичка федерација издаде официјална изјава во која го објави откажувањето на Големата награда на Кина во април. – ФИА поради епидемијата со коронавирусот ја одложи трката од Формула 1 шампионатот што требаше да се вози за Големата награда на Кина. Oфицијално, кинеското Гран-при кое требаше да се одржи во Шангај од 12 до 14 април

Корна вирусот ја одложи ГН на Кина, Формула 1 бара нов термин

Корна вирусот ја одложи ГН на Кина, Формула 1 бара нов термин

ФИА и Формула 1 попладнево соопштија дека е одложена ГН на Кина која требаше да се одржи на патеката во Шангај, корона вирусот им ги помати сметките на организаторите. ФИА и Формула 1 попладнево соопштија дека е одложена ГН на Кина која требаше да се одржи на патеката во Шангај, корона вирусот им ги помати сметките на организаторите. Шангај на 19.

ФИА се исплаши од коронавирусот и ја одложи Ф1 трката уште пред стартот на сезоната! (Фото)

ФИА се исплаши од коронавирусот и ја одложи Ф1 трката уште пред стартот на сезоната! (Фото)

Новата натпреварувачка сезона во Формула 1 се уште не е започната и тимовите овие неколку дена стартуваа со промоцијата на новите болиди, но иако не се почнати ниту подготовките, ФИА денеска донесе одлука за трката која беше планирано да се вози во месец април. Поради застрашувачките методи и постојаното ширење на различни информации за смртоносниот

Официјално: Одложена Ф1 трката во Кина поради вирусот

Официјално: Одложена Ф1 трката во Кина поради вирусот

Светската автомобилистичка федерација (ФИА) денеска објави дека официјално е одложена трката за големата награда на Кина во Формула 1 поради епидемијата на коронавирусот. Поради застрашувачките методи и постојаното ширење на различни информации за смртоносниот коронавирус, ФИА одлучи да го прифати предлогот на организаторите на трката во Шангај. Одлуката

Официјално: Одложена трката во Формула 1 во Кина

Официјално: Одложена трката во Формула 1 во Кина

Светската автомобилска федерација (ФИА) официјално потврди дека трката во Формула 1 во Кина е одложена поради корона вирусот. Големата награда на Кина беше закажана од 17 до 19 април, но од безбедносни причини ФИА одлучи да ја премести на друг датум. “Трката за Големата награда на Кина е одложена поради корона вирусот. Организаторот на трката побара

Официјално: Одложена трката во Формула 1 во Кина

Официјално: Одложена трката во Формула 1 во Кина

Светската автомобилска федерација (ФИА) официјално потврди дека трката во Формула 1 во Кина е одложена поради корона вирусот. Големата награда на Кина беше закажана од 17 до 19 април, но од безбедносни причини ФИА одлучи да ја премести на друг датум. “Трката за Големата награда на Кина е одложена поради корона вирусот. Организаторот на трката побара

Поради Коронавирусот одложена Ф1 трката во Кина

Поради Коронавирусот одложена Ф1 трката во Кина

Иако има уште два месеци до трката, ФИА реши да не ризикува Формула 1 трката за Големата награда на Кина која требаше да биде од 17 до 19 април, официјално е одложена, соопштија челниците на Светската автомобилистичка федерација (ФИА). Трката е одложена поради опасноста од Коронавирусот кој во изминативе месец дека уби повеќе од 1.000 луѓе во Кина

Одложена априлската Формула 1 трка во Кина

Одложена априлската Формула 1 трка во Кина

Светската автомобилистичка федерација (ФИА) денеска објави дека го прифати предлогот на организаторите на трката во Шангај. Големата награда на Кина во Формула 1 официјално денеска е одложена поради епидемијата на коронавирусот. Светската автомобилистичка федерација (ФИА) објави дека го прифати предлогот на организаторите на трката во Шангај. Трката

ОФИЦИЈАЛНО: Одложена трката за Големата награда на Кина во формула 1

ОФИЦИЈАЛНО: Одложена трката за Големата награда на Кина во формула 1

Азија ризикува да ги загуби спортските настани во блиска иднина заради коронавирусот. Светската автомобилистичка федерација официјално ја откажа Големата награда на Кина во април. Поради епидемијата со коронавирусот, ФИА ја одложи трката, која требаше да се одржи во Шангај од 12 до 14 април. Трката е одложена на неодредено време, а ФИА се обврза да