притисни ентер »

Мопед падна на коловозот на регионалниот пат Охрид-Свети Наум

Мопед падна на коловозот на регионалниот пат Охрид-Свети Наум

Хроника Мопед падна на коловозот на регионалниот пат Охрид-Свети Наум 4 минути ago На 17.09.2020 било пријавено дека на регионалниот пат Охрид-Свети Наум, кај населбата Рача, М.Б.(45) од Охрид, управувајќи мопед „кивеј“ паднал на коловозот. Во незгодата, возачот на мопедот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница Охрид. Извршен

Повреден возач на мопед на патот за Свети Наум

Повреден возач на мопед на патот за Свети Наум

Вчера било пријавено дека на регионалниот пат Охрид-Свети Наум, кај населбата Рача, М.Б.(45) од Охрид, управувајќи мопед „кивеј“ паднал на коловозот. Во незгодата, возачот на мопедот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница Охрид. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Охрид. извор: Makfax

Повреден возач на мопед на патот за Свети Наум

Повреден возач на мопед на патот за Свети Наум

Вчера било пријавено дека на регионалниот пат Охрид-Свети Наум, кај населбата Рача, М.Б.(45) од Охрид, управувајќи мопед „кивеј“ паднал на коловозот. Во незгодата, возачот на мопедот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница Охрид. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Охрид. извор: Makfax

Повреден 71-годишен велосипедист во Скопје

Повреден 71-годишен велосипедист во Скопје

Вчера во 17.30 часот било пријавено дека на крстосница од ул.„Живко Фирфов“ и ул.„Коперникова“ патничко возило „пежо 206“, со скопски регистарски ознаки, управувано од А.З.(49) од Скопје, удрило во велосипед, управуван од А.М.(71) од Скопје. Во незгодата велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“

Повреден возач на мопед на патот за Свети Наум

Повреден возач на мопед на патот за Свети Наум

Вчера било пријавено дека на регионалниот пат Охрид-Свети Наум, кај населбата Рача, М.Б.(45) од Охрид, управувајќи мопед „кивеј“ паднал на коловозот. Во незгодата, возачот на мопедот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница Охрид. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Охрид.

Повреден 71-годишен велосипедист во Скопје

Повреден 71-годишен велосипедист во Скопје

Вчера во 17.30 часот било пријавено дека на крстосница од ул.„Живко Фирфов“ и ул.„Коперникова“ патничко возило „пежо 206“, со скопски регистарски ознаки, управувано од А.З.(49) од Скопје, удрило во велосипед, управуван од А.М.(71) од Скопје. Во незгодата велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“

Повреден 71-годишен велосипедист во Скопје

Повреден 71-годишен велосипедист во Скопје

Вчера во 17.30 часот било пријавено дека на крстосница од ул.„Живко Фирфов“ и ул.„Коперникова“ патничко возило „пежо 206“, со скопски регистарски ознаки, управувано од А.З.(49) од Скопје, удрило во велосипед, управуван од А.М.(71) од Скопје. Во незгодата велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“

Boзaч нa мoпeд е тeшкo пoвpeдeн oткaкo пaднaл нa peгиoнaлниoт пaт Охрид-Свети Наум

Boзaч нa мoпeд е тeшкo пoвpeдeн oткaкo пaднaл нa peгиoнaлниoт пaт Охрид-Свети Наум

На 17.09.2020 било пријавено дека на регионалниот пат Охрид-Свети Наум, кај населбата Рача, М.Б.(45) од Охрид, управувајќи мопед „кивеј“ паднал на коловозот. Во незгодата, возачот на мопедот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница Охрид. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Охрид.

Тешко повреден охриѓанец- паднал од мотор кај населбата Рача

Тешко повреден охриѓанец- паднал од мотор кај населбата Рача

Тешко повреден охриѓанец- паднал од мотор кај населбата Рача На 17.09.2020 било пријавено дека на регионалниот пат Охрид-Свети Наум, кај населбата Рача, М.Б.(45) од Охрид, управувајќи мопед „кивеј“ паднал на коловозот. Во незгодата, возачот на мопедот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница Охрид. Извршен бил увид на местото

Автомобил удри во велосипед, велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди

Автомобил удри во велосипед, велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди

Хроника Автомобил удри во велосипед, велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди 3 минути ago На 17.09.2020 во 17.30 часот било пријавено дека на крстосница од ул.„Живко Фирфов“ и ул.„Коперникова“ патничко возило „пежо 206“, со скопски регистарски ознаки, управувано од А.З.(49) од Скопје, удрило во велосипед, управуван од А.М.(71) од Скопје.

Cooбpaќajнa нeзгoдa во Скопје, вeлocипeдиcт e тeшкo пoвpeдeн

Cooбpaќajнa нeзгoдa во Скопје, вeлocипeдиcт e тeшкo пoвpeдeн

На 17.09.2020 во 17:30 часот било пријавено дека на крстосница од ул.„Живко Фирфов“ и ул.„Коперникова“ патничко возило „пежо 206“, со скопски регистарски ознаки, управувано од А.З.(49) од Скопје, удрило во велосипед, управуван од А.М. (71) од Скопје. Во незгодата велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Комплекс клиники „Мајка

Тешко повреден велосипедист во сообраќајка во Скопје

Тешко повреден велосипедист во сообраќајка во Скопје

Тешко повреден велосипедист во сообраќајка во Скопје На 17.09.2020 во 17.30 часот било пријавено дека на крстосница од ул.„Живко Фирфов“ и ул.„Коперникова“ патничко возило „пежо 206“, со скопски регистарски ознаки, управувано од А.З.(49) од Скопје, удрило во велосипед, управуван од А.М.(71) од Скопје, информира МВР. Во незгодата велосипедистот се здобил

Тешко повреден велосипедист

Тешко повреден велосипедист

А.М. (71) бил тешко повреден вчера на крстосницата од улиците „Живко Фирфов" и „Коперникова" во Скопје откако во него удрило патничко возило „пежо 206" управувано од А.З. (49) од Скопје. А.М. бил на велосипед по што бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје.

Паднал со мопед и тешко се повредил

Паднал со мопед и тешко се повредил

На регионалниот пат Охрид-Свети Наум, кај населбата Рача, М.Б. (45) од Охрид, управувајќи мопед „кивеј" паднал на коловозот. Во незгодата, возачот на мопедот добил со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница Охрид. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Охрид.

Тешко повреден велосипедист во сообраќајка во Скопје

Тешко повреден велосипедист во сообраќајка во Скопје

На 17.09.2020 во 17.30 часот било пријавено дека на крстосница од ул.„Живко Фирфов“ и ул.„Коперникова“ патничко возило „пежо 206“, со скопски регистарски ознаки, управувано од А.З.(49) од Скопје, удрило во велосипед, управуван од А.М.(71) од Скопје, информира МВР. Во незгодата велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Комплекс

Сообраќајка во Скопје- Велосипедист со тешки повреди пренесен на Клиника

Сообраќајка во Скопје- Велосипедист со тешки повреди пренесен на Клиника

Велосипедист тешко повреден во сообраќајна незгода во Скопје, префрлен во болница. Според пријавеното, вчера во 17.30 часот било пријавено дека на крстосница од ул.„Живко Фирфов“ и  ул.„Коперникова“ патничко возило „пежо 206“, со скопски регистарски ознаки, управувано од А.З.(49) од Скопје, удрило во велосипед, управуван од А.М.(71) од Скопје. Во незгодата

Прегазен пензионер на велосипед во Кисела Вода

Прегазен пензионер на велосипед во Кисела Вода

На 17.09.2020 во 17.30 часот било пријавено дека на крстосница од ул.„Живко Фирфов“ и  ул.„Коперникова“ патничко возило „пежо 206“, со скопски регистарски ознаки, управувано од А.З.(49) од Скопје, удрило во велосипед, управуван од А.М.(71) од Скопје. Во незгодата велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Комплекс клиники „Мајка

Маџари и Сингелиќ ќе добијат велосипедска патека до Центар, велосипедистите го бараат истото и за Чаир

Маџари и Сингелиќ ќе добијат велосипедска патека до Центар, велосипедистите го бараат истото и за Чаир

Скопските населби Маџари и Сингелиќ ќе добијат велосипедско поврзување со централното градско подрачје во рамките на тековната реконструкција на булеварот Александар Македонски. Градот Скопје за прв пат ќе врши експропријација на земјиште за да се изгради велосипедска патека по овој булевар, преку која граѓаните од овие две населби ќе можат да патуваат

Маџари и Сингелиќ ќе добијат велосипедска патека до Центар, велосипедистите го бараат истото и за Чаир

Маџари и Сингелиќ ќе добијат велосипедска патека до Центар, велосипедистите го бараат истото и за Чаир

Скопските населби Маџари и Сингелиќ ќе добијат велосипедско поврзување со централното градско подрачје во рамките на тековната реконструкција на булеварот Александар Македонски. Градот Скопје за прв пат ќе врши експропријација на земјиште за да се изгради велосипедска патека по овој булевар, преку која граѓаните од овие две населби ќе можат да патуваат