притисни ентер »

Хумелс си заминува од Баерн за да се врати во Борусија Дортмунд

Хумелс си заминува од Баерн за да се врати во Борусија Дортмунд

Матс Хумелс пред три години ја напушти Борусија Дортмунд за да се пресели во редовите на најголемиот ривал Баерн Минхен. Германските медиуми пишуваат дека, Хумелс сега има желба да се врати на стадионот „Сигнал Идуна“, каде го мина најдобриот дел од својата кариера. Двата клуба веќе започнале преговори околу евентуалниот трансфер, пишува „Билд“. Се

„Билд“: Баерн и Борусија во напредни преговори за Хумелс

„Билд“: Баерн и Борусија во напредни преговори за Хумелс

Баерн Минхен ќе го реконструира тимот за наредната сезона, а раководството работи заедно со тренерот Нико Ковач на формирање на составот. „Билд“ денеска ексклузивно објави дека на излезна врата од Баерн е Матс Хумелс, а интересно негов следен клуб веројатно ќе биде Борусија Дортмунд, екипата од која се пресели во Минхен. Ковач дал зелено светло за