Зверев брутален против Качанов за злато на ЛОИ во Токио

Александер Зверев го освои златниот медал на машкиот тениски турнир во сингл конкуренција на ЛОИ во Токио, откако во финалето го совлада Карен Качанов со 2:0 (6:3 и 6:1). За еден час и 21 минута, Германецот дојде до победата откако Казахстанецот не покажа моќ за вистински да му се спротистави. За Зверев ова е најголем успех во кариерата, откако претходно