притисни ентер »

Гвардиола: Спорните ситуации? Ќе го прашате Рајли и луѓето од Вар-собата

Гвардиола: Спорните ситуации? Ќе го прашате Рајли и луѓето од Вар-собата

Менаџерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола, по дербито на „Енфилд“ рекол дека е горд на своите фудбалери и покрај поразот од Ливерпул (3:1). Гвардиола не сакал да ги коментира спорните ситуации. Ливерпул по победата над Манчестер сити има девет бода повеќе од конкурентот за титулата. „Поради начинот на кој што игравме на стадион каде е тешко да се

Гвардиола: Спорните ситуации? Ќе го прашате Рајли и луѓето од Вар-собата

Гвардиола: Спорните ситуации? Ќе го прашате Рајли и луѓето од Вар-собата

Менаџерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола, по дербито на „Енфилд“ рекол дека е горд на своите фудбалери и покрај поразот од Ливерпул (3:1). Гвардиола не сакал да ги коментира спорните ситуации. Ливерпул по победата над Манчестер сити има девет бода повеќе од конкурентот за титулата. „Поради начинот на кој што игравме на стадион каде е тешко да се

Гвардиола: Ливерпул е најсилен во Европа, прв ќе им честитам ако бидат шампиони

Гвардиола: Ливерпул е најсилен во Европа, прв ќе им честитам ако бидат шампиони

Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола, после поразот во дербито со Ливерпул, изјави дека е горд на неговиот тим, и не сакаше да го коментира судењето. -Горд сум на мојот тим, ретко кој гостински тим игра вака офанзивно на овој стадион на кој се најтешки гостувањата. Почнавме одлично, храбро, но Ливерпул е европски првак, од два шута даде два гола

Гвардиола: Ливерпул е најсилен во Европа, прв ќе им честитам ако бидат шампиони

Гвардиола: Ливерпул е најсилен во Европа, прв ќе им честитам ако бидат шампиони

Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола, после поразот во дербито со Ливерпул, изјави дека е горд на неговиот тим, и не сакаше да го коментира судењето. -Горд сум на мојот тим, ретко кој гостински тим игра вака офанзивно на овој стадион на кој се најтешки гостувањата. Почнавме одлично, храбро, но Ливерпул е европски првак, од два шута даде два гола

ГВАРДИОЛА ПО ПОРАЗОТ ОД 3:1: Почнавме одлично, но Ливерпул од два шута даде два гола!

ГВАРДИОЛА ПО ПОРАЗОТ ОД 3:1: Почнавме одлично, но Ливерпул од два шута даде два гола!

Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола, после поразот во дербито со Ливерпул, изјави дека е горд на неговиот тим, и не сакаше да го коментира судењето. -Горд сум на мојот тим, ретко кој гостински тим игра вака офанзивно на овој стадион на кој се најтешки гостувањата. Почнавме одлично, храбро, но Ливерпул е европски првак, од два шута даде два гола

Гвардиола: Дали требаше да добиеме пенал? Прашајте ги судијата и ВАР-собата...

Гвардиола: Дали требаше да добиеме пенал? Прашајте ги судијата и ВАР-собата...

Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола беше задоволен со играта на неговата екипа, но не и со судењето на мечот против Ливерпул на „Енфилд“, кој го загубија „граѓаните“ со 1-3. Гвардиола во текот на мечот збесна неколку пати поради судиските одлуки, а сметаше дека неговиот тим двапати требало да добие пенал. „Тоа што се случи денеска е доказ дека

Како Пеп Гвардиола ги тролаше судиите по поразот од Ливерпул?

Како Пеп Гвардиола ги тролаше судиите по поразот од Ливерпул?

Ливерпул вечерва славеше против Манчестер Сити со 3:1, на големото дерби во англиската Премиер лига. Многумина ќе го паметат овој натпревар на „Енфилд“ по судиските одлуки, а како продолжение на тоа – реакциите на Пеп Гвардиола кој вриеше покрај аут-линијата. Ливерпул имаат девет бода предност со оваа победа, но иако беше заслужена, со оглед на доминацијата

Гвардиола со прв коментар за поразот на Сити на „Енфилд“

Гвардиола со прв коментар за поразот на Сити на „Енфилд“

Пеп Гвардиола беше бесен на судиите поради спорните ситуации во кои одлуките завршија во корист на Ливерпул, а по поразот на Манчестер Сити на „Енфилд“ го даде и првиот коментар за мечот. – Навистина сум горд на мојот тим, малку се екипите кои можат да прикажат ваков фудбал на овој стадион. – Почнавме храбро, игравме против европскиот првак на најтешкиот

Гвардиола: Дали требаше да добиеме пенал? Прашајте ги судијата и ВАР-собата…

Гвардиола: Дали требаше да добиеме пенал? Прашајте ги судијата и ВАР-собата…

Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола беше задоволен со играта на неговата екипа, но не и со судењето на мечот против Ливерпул на „Енфилд“, кој го загубија „граѓаните“ со 1-3. Гвардиола во текот на мечот збесна неколку пати поради судиските одлуки, а сметаше дека неговиот тим двапати требало да добие пенал. „Тоа што се случи денеска е доказ дека

Гвардиола: Бевме најдобри, а за пеналите – знаат судиите и оние во ВАР-собата!

Гвардиола: Бевме најдобри, а за пеналите – знаат судиите и оние во ВАР-собата!

Пеп Гвардиола, стратегот на Манчестер Сити , и покрај поразот беше горд на својот тим по прикажаното на „Енфилд Роуд“ во дерби-дуелот против Ливерпул (3-1). По дуелот тој истакна дека Сити покажал зошто е шампион, а не сакаше да ги коментира спорните судиски одлуки кога двапати се играше со рака во казнениот простор на Ливерпул, а немаше пенал. „Начинот

Гвардиола: Ливерпул е најсилен во Европа, прв ќе им честитам ако бидат шампиони

Гвардиола: Ливерпул е најсилен во Европа, прв ќе им честитам ако бидат шампиони

Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола, после поразот во дербито со Ливерпул, изјави дека е горд на неговиот тим, и не сакаше да го коментира судењето. -Горд сум на мојот тим, ретко кој гостински тим игра вака офанзивно на овој стадион на кој се најтешки гостувањата. Почнавме одлично, храбро, но Ливерпул е европски првак, од два шута даде два гола

Гвардиола: Ливерпул е најсилен во Европа, прв ќе им честитам ако бидат шампиони

Гвардиола: Ливерпул е најсилен во Европа, прв ќе им честитам ако бидат шампиони

Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола, после поразот во дербито со Ливерпул, изјави дека е горд на неговиот тим, и не сакаше да го коментира судењето. „Горд сум на мојот тим, ретко кој гостински тим игра вака офанзивно на овој стадион на кој се најтешки гостувањата. Почнавме одлично, храбро, но Ливерпул е европски првак, од два шута даде два гола

Пеп Гвардиола непристојно се однесуваше на прес конференцијата и одби да даде конкретен одговор на провокативно прашање (Видео)

Пеп Гвардиола непристојно се однесуваше на прес конференцијата и одби да даде конкретен одговор на провокативно прашање (Видео)

Јавноста во Англија сите очи ќе ги има вперено во неделниот дерби натпревар помеѓу Ливерпул и Манчестер Сити кој иако е рана фаза на првенството може да биде клучен во битката за титулата. Сити мора да освои бодови доколку сака да остане конкурентен против засега феноменалниот тим на Ливерпул. На прес конференцијата пред натпреварот, Пеп Гвардиола