Денот кога Шумахер со валкан трик дојде до првата титула (ВИДЕО)

На денешен ден пред 25 години, Германецот беше главен актер во една од најконтроверзните ситуации во историјата на Формула 1. Формула 1 е еден од најпопуларните и најгледаните спортови на светот иако во последните години, го губи сјајот. Најбрзиот спорт на планетата отсекогаш нудел контроверзи и скандали предизвикани од лудаците зад воланот кои правеа