притисни ентер »

Motorola One Hyper официјално: Поп-ап селфи камера и Hyper Charging

Motorola One Hyper официјално: Поп-ап селфи камера и Hyper Charging

Motorola е спремна за пазарот на смартфони од висока класа со новиот Snapdragon 865 чип со 5G брзина без потреба за поврзување со Moto Mod. После One Macro, One Zoom, One Action, и One Vision, конечно дојде денот и за Motorola One Hyper. Новиот модел има специјална макро камера со поп-ап селфи камера и дисплеј од раб-до-раб со буџетски пријателска

Фотографии со Motorola One Hyper

Фотографии со Motorola One Hyper

Motorola официјално го претстави следниот смартфон, а претходно куп рендери се појавија за дизајнот на Motorola One Hyper . Роланд Квант ги објави фотографиите уште пред новиот Motorola смартфон да биде објавен со поп-ап камера, со 32MP селфи сензор и овозможува за целосен дизајн на екранот, без дупка за камерата воопшто. Motorola One Hyper располага

Motorola One Hyper: Спецификации и фотографии

Motorola One Hyper: Спецификации и фотографии

Motorola One Hyper официјално беше најавен. Вака ќе изгледа уредот:. На фотографиите првично се забележува камерата која е на лизгање. Станува збор за селфи камера од 32 мегапиксели, благодарение на која е возможен all-screen дизајн, без дупка или notch. Дисплејот е 6.4 инчен и има минимални рамки од страните. Заедно со селфи камерата на задниот дел