притисни ентер »

Официјално претставен Huawei Enjoy Z 5G

Официјално претставен Huawei Enjoy Z 5G

МОБИЛНИ , Топ Официјално претставен Huawei Enjoy Z 5G (ВИДЕО) 4 минути 0 0 Huawei официјално го претстави Enjoy Z 5G телефонот, кој е наменет за средниот сегмент на пазарот и пристигнува по достапна цена. Enjoy Z 5G има 6.57-инчен FHD+ LCD панел, со 90Hz освежување на екранот и 20:9 однос на страници. Во врвот на екранот се наоѓа засек со 16MP селфи

5G премиум смартфонот на HTC пристигнува во јули?

5G премиум смартфонот на HTC пристигнува во јули?

МОБИЛНИ , Тренди 5G премиум смартфонот на HTC пристигнува во јули? 5 минути 0 0 Компанијата HTC веќе извесно време не објавила премиум телефон, меѓутоа според најновите извештаи кои пристигнуваат од Кина, смартфонот на HTC од горниот сегмент на пазарот се очекува во јули. Сајтот MyDriver тврди дека за нешто повеќе од еден месец ќе биде претставен телефон

Huawei Enjoy Z е најевтиниот 5G смартфон со топ понуда

Huawei Enjoy Z е најевтиниот 5G смартфон со топ понуда

Huawei го презентираше новиот 5G смартфон Huawei Enjoy Z кој е меѓу најевтините и најисплатливите мобилни уреди во оваа класа со цена од околу 250 долари. Huawei Enjoy Z 5G располага со 6.57 инчен FHD+ LCD дисолеј со стапка на освежување од 90Hz, работи со осум-јадрен MediaTek Dimensity 800 процесор, има 6 GB RAM и 128 GB основна вградена меморија,

Huawei P40 Lite 5G: Уред од средна класа со 5G поддршка!

Huawei P40 Lite 5G: Уред од средна класа со 5G поддршка!

P40 lite е новиот смартфон на Huawei кој беше најавен на 15 мај, а официјално ќе биде достапен од 28 мај.... Станува збор за нов уред од средна класа, но со неколку флегшип карактеристики. Најпрво, како што кажува неговото име, смартфонот доаѓа со 5G поддршка. Оваа технологија е поддржана од Kirin 820 5G, 6GB RAM и 128GB меморија. Батеријата е од 4000