притисни ентер »

Грчки левичарски екстремист заврши на интензивна нега по 15- дневен штрај со глад

Грчки левичарски екстремист заврши на интензивна нега по 15- дневен штрај со глад

Штрајкот на Куфодинас со глад предизвика серија протести во Грција од неговите сопартијци и истомисленици. Тој е осуден на 11 доживотни казни затвор за серија убиства извршени како член на терористичката група ,,17.ноември”. Министерството за здравство соопшти дека животoт на Куфодинас не му е загрозен. Куфодинас бил главниот егзекутор на терористичката

Грчки екстремист на интензивна нега поради штрајк со глад

Грчки екстремист на интензивна нега поради штрајк со глад

Грчките власти денеска објавија дека ултралевичарскиот екстремист Димитрис Куфодинас, кој е осуден за 11 убиства, е пренесен на интензивна нега по 15-дневниот штрајк со глад со кој предизвика насилни протести од страна на неговите политички симпатизери. Министерството за здравство објави дека Димитрис Куфодинас, главниот убиец на терористичката група

Грчки екстремист на интензивна нега поради штрајк со глад

Грчки екстремист на интензивна нега поради штрајк со глад

Грчките власти денеска објавија дека ултралевичарскиот екстремист Димитрис Куфодинас, кој е осуден за 11 убиства, е пренесен на интензивна нега по 15-дневниот штрајк со глад со кој предизвика насилни протести од страна на неговите политички симпатизери. Министерството за здравство објави дека Димитрис Куфодинас, главниот убиец на терористичката група

Грчки екстремист на интензивна нега поради штрајк со глад

Грчки екстремист на интензивна нега поради штрајк со глад

Грчките власти денеска објавија дека ултралевичарскиот екстремист Димитрис Куфодинас, кој е осуден за 11 убиства, е пренесен на интензивна нега по 15-дневниот штрајк со глад со кој предизвика насилни протести од страна на неговите политички симпатизери. Министерството за здравство објави дека Димитрис Куфодинас, главниот убиец на терористичката група

Грчки екстремист на интензивна нега поради штрајк со глад

Грчки екстремист на интензивна нега поради штрајк со глад

Грчките власти денеска објавија дека ултралевичарскиот екстремист Димитрис Куфодинас, кој е осуден за 11 убиства, е пренесен на интензивна нега по 15-дневниот штрајк со глад со кој предизвика насилни протести од страна на неговите политички симпатизери. Министерството за здравство објави дека Димитрис Куфодинас, главниот убиец од терористичката група

Главниот убиец на „17 ноември“ на интензивна нега поради штрајк со глад

Главниот убиец на „17 ноември“ на интензивна нега поради штрајк со глад

Грчките власти денеска објавија дека ултралевичарскиот екстремист Димитрис Куфодинас, кој е осуден за 11 убиства, е пренесен на интензивна нега по 15-дневниот штрајк со глад со кој предизвика насилни протести од страна на неговите политички симпатизери. Министерството за здравство објави дека Димитрис Куфодинас, главниот убиец од терористичката група

Пајат: Куфодинас е убиец, а не Робин Худ

Пајат: Куфодинас е убиец, а не Робин Худ

Лидерот на терористичката организација „17 Ноември”, Димитрис Куфодинас е убиец, а не Робин Худ, изјави амбасадорот на САД во Грција, Џефри Пајат за време на посетата на канцелариите на весникот „Пелопонез” во грчкиот град Патра, објави весникот на нивниот официјален сајт, јави дописничката на МИА од Атина. Резиденцијата на Пајат вчера беше на цел

Пајат: Куфодинас е убиец, а не Робин Худ

Пајат: Куфодинас е убиец, а не Робин Худ

Лидерот на терористичката организација „17 Ноември”, Димитрис Куфодинас е убиец, а не Робин Худ, изјави амбасадорот на САД во Грција, Џефри Пајат за време на посетата на канцелариите на весникот „Пелопонез” во грчкиот град Патра, објави весникот на нивниот официјален сајт. Резиденцијата на Пајат вчера беше на цел на напад на членовите на анархистичката

Пајат: Куфодинас е убиец, а не Робин Худ

Пајат: Куфодинас е убиец, а не Робин Худ

Лидерот на терористичката организација „17 Ноември”, Димитрис Куфодинас е убиец, а не Робин Худ, изјави амбасадорот на САД во Грција, Џефри Пајат за време на посетата на канцелариите на весникот „Пелопонез” во грчкиот град Патра, објави весникот на нивниот официјален сајт, јави дописничката на МИА од Атина. Резиденцијата на Пајат вчера беше на цел

„РУБИКОН“ ГО „БОЕШЕ“ ПАЈАТ, ТОЈ ВОЗВРАТИ: Куфодинас е убиец, а не Робин Худ

„РУБИКОН“ ГО „БОЕШЕ“ ПАЈАТ, ТОЈ ВОЗВРАТИ: Куфодинас е убиец, а не Робин Худ

Лидерот на терористичката организација „17 Ноември”, Димитрис Куфодинас е убиец, а не Робин Худ, изјави амбасадорот на САД во Грција, Џефри Пајат за време на посетата на канцелариите на весникот „Пелопонез” во грчкиот град Патра, објави весникот на нивниот официјален сајт, јави дописничката на МИА од Атина. Резиденцијата на Пајат вчера беше на цел

Куфодинас преку „Рубикон“ од зад решетки ја тероризира американската амбасада во Атина

Куфодинас преку „Рубикон“ од зад решетки ја тероризира американската амбасада во Атина

Анархистичката група „Рубикон“ ја вандализираше американската амбасада во Атина по вторпат во изминатите неколку месеци, овојпат поради одбивањето на грчкото обвинителство да му овозможи отсутво од затвор на водачот на терористичката организација „17 Ноември“ (Н17) Димитрис Куфодинас, кој отслужува 11 последователни смртни казни за исто толку убиства,

Пајат: Куфодинас е убиец, а не Робин Худ

Пајат: Куфодинас е убиец, а не Робин Худ

Лидерот на терористичката организација „17 Ноември”, Димитрис Куфодинас е убиец, а не Робин Худ, изјави амбасадорот на САД во Грција, Џефри Пајат за време на посетата на канцелариите на весникот „Пелопонез” во грчкиот град Патра, објави весникот на нивниот официјален сајт, јави дописничката на МИА од Атина. Резиденцијата на Пајат вчера беше на цел

Пајат: Куфодинас е убиец, а не Робин Худ

Пајат: Куфодинас е убиец, а не Робин Худ

Лидерот на терористичката организација „17 Ноември”, ccе убиец, а не Робин Худ, изјави амбасадорот на САД во Грција, Џефри Пајат за време на посетата на канцелариите на весникот „Пелопонез” во грчкиот град Патра, објави весникот на нивниот официјален сајт, јави дописничката на МИА од Атина. Резиденцијата на Пајат вчера беше на цел на напад на членовите

Членови на Рубикон со бои ја нападнаа резиденцијата на американскиот амбасадор во Атина

Членови на Рубикон со бои ја нападнаа резиденцијата на американскиот амбасадор во Атина

Членови на групата Рубикон околу четири часот утрово со бои ја нападнаа резиденцијата на амбасадорот на САД во Атина, а преку текст и видео објавени на анархистички сајт, ја презедоа одговорноста со објаснување дека нападот е во знак на протест за Димитрис Куфодинас, терористот осуден на доживотна затворска казна, кој штрајкува со глад, јави дописничката

Фрлена боја на резиденцијата на американскиот амбасадор во Атина

Фрлена боја на резиденцијата на американскиот амбасадор во Атина

Членови на грчката анархистичка група „Рубикон“ утрово фрлиле боја на резиденцијата на американскиот амбасадор во Атина, а потоа избегале на мотоцикли, објави Катимерини. Американскиот амбасадор во Грција, Џофри Пајат, го осуди нападот врз неговиот дом во Атина. На својот твитер-профил тој го опиша нападот како „детски вандализам“ и рече дека ќе соработува

Членови на Рубикон со бои ја нападнаа резиденцијата на американскиот амбасадор во Атина

Членови на Рубикон со бои ја нападнаа резиденцијата на американскиот амбасадор во Атина

Членови на групата Рубикон околу четири часот утрово со бои ја нападнаа резиденцијата на амбасадорот на САД во Атина, а преку текст и видео објавени на анархистички сајт, ја презедоа одговорноста со објаснување дека нападот е во знак на протест за Димитрис Куфодинас, терористот осуден на доживотна затворска казна, кој штрајкува со глад, јави дописничката

(Видео) Анархисти фрлија боја на американската амбасада во Атина

(Видео) Анархисти фрлија боја на американската амбасада во Атина

Припадници на грчката анархистична група „Рубикон“ утрово фрлиле боја на резиденцијата на американскиот амбасадор во Атина, а потоа побегнале на мотори, објави „Катимерини“. Американскиот амбасадор во Грција, Џофри Пајат, го осуди нападот на својот дом во Атина. Тој на неговиот Твитер го окарактеризира нападот како детски вандализам и најави дека ќе

Фрлена боја врз резиденцијата на американскиот амбасадор во Атина

Фрлена боја врз резиденцијата на американскиот амбасадор во Атина

Членовите на грчката анархистичка група „Рубикон” рано утринава фрлија боја врз резиденцијата на американскиот амбасадор во Атина, а потоа избегаа на мотоцикли, објави „Катимерини“. Американскиот амбасадор во Грција, Џофри Пајат, го осуди нападот врз неговиот дом во Атина. На својот твитер-профил, тој го окарактеризира нападот како „детски вандализам”

Фрлена боја врз резиденцијата на американскиот амбасадор во Атина

Фрлена боја врз резиденцијата на американскиот амбасадор во Атина

Членовите на грчката анархистичка група „Рубикон” рано утринава фрлија боја врз резиденцијата на американскиот амбасадор во Атина, а потоа избегаа на мотоцикли, објави „Катимерини“. Американскиот амбасадор во Грција, Џофри Пајат, го осуди нападот врз неговиот дом во Атина. На својот твитер-профил, тој го окарактеризира нападот како „детски вандализам”

Фрлена боја врз резиденцијата на американскиот амбасадор во Атина

Фрлена боја врз резиденцијата на американскиот амбасадор во Атина

Членовите на грчката анархистичка група „Рубикон” рано утринава фрлија боја врз резиденцијата на американскиот амбасадор во Атина, а потоа избегаа на мотоцикли, објави „Катимерини“. Американскиот амбасадор во Грција, Џофри Пајат, го осуди нападот врз неговиот дом во Атина. На својот твитер-профил, тој го окарактеризира нападот како „детски вандализам”