притисни ентер »

Емили се соблекла гола против забраната за абортус: “Наши тела, наш избор”

Емили се соблекла гола против забраната за абортус: “Наши тела, наш избор”

Емили Ратајковски им се приклучила на бројните славни жени во Америка и јавно го изнела својот став по повод веста дека Алабама усвои речиси потполна забрана за абортус. Ратајковски, освен фактот дека на жените им се одзема правото на избор, особено ја разбеснило тоа што одлуката ја донеле 25 бели мажи. Законот ќе стапи на сила шест месеци откако ќе

Емили Ратајковски против забраната за абортус

Емили Ратајковски против забраната за абортус

Познатата моделка Емили Ратајковски се приклучи во кампањата на голем број славни жени низ Америка и јавно го изнесе својот став против донесувањето на новиот закон потпишан од гувернерката на Алабама со кој се забранува лекарите да извршуваат абортус во оваа држава. Освен фактот дека на жените им се одзема правото на избор, многумина ги налути тоа

Емили Ратајковски против забраната за абортус

Емили Ратајковски против забраната за абортус

Познатата моделка Емили Ратајковски се приклучи во кампањата на голем број славни жени низ Америка и јавно го изнесе својот став против донесувањето на новиот закон потпишан од гувернерката на Алабама со кој се забранува лекарите да извршуваат абортус во оваа држава. Освен фактот дека на жените им се одзема правото на избор, многумина ги налути тоа

Емили Ратајковски против забраната за абортус

Емили Ратајковски против забраната за абортус

Познатата моделка Емили Ратајковски се приклучи во кампањата на голем број славни жени низ Америка и јавно го изнесе својот став против донесувањето на новиот закон потпишан од гувернерката на Алабама со кој се забранува лекарите да извршуваат абортус во оваа држава. Освен фактот дека на жените им се одзема правото на избор, многумина ги налути тоа

Фото: Емили Ратајковска гола против контроверзната забрана за абортус во Алабама

Фото: Емили Ратајковска гола против контроверзната забрана за абортус во Алабама

Законот за забрана на абортус на жените им го одзема правото на избор, што налути многу луѓе на светот. Законот ќе стапи на сила по шест месеци откако ќе биде потпишан од гувернерката Кеј Ивеј. Алабама откако овој закон ќе стапи на сила, ќе го забрани абортусот во било која ситуација. Лекарите кои ќе извршат абортус ќе ги чека казна од 99 години затвор

Емили Ратајковски против забраната за абортус

Емили Ратајковски против забраната за абортус

Познатата моделка Емили Ратајковски се приклучи во кампањата на голем број славни жени низ Америка и јавно го изнесе својот став против донесувањето на новиот закон потпишан од гувернерката на Алабама со кој се забранува лекарите да извршуваат абортус во оваа држава. Освен фактот дека на жените им се одзема правото на избор, многумина ги налути тоа

Емили Ратајковска остро против забрана на абортус, нејзината го*а фотка кажала се (фото)

Емили Ратајковска остро против забрана на абортус, нејзината го*а фотка кажала се (фото)

Емили Ратајковска се придружила на бројни славни жени во Америка и јавно го изнела својот став по повод вестите дека Алабама усвоила закон за потполна забрана на аборту. Емили Ратајковски освен фактот дека на жената и се одзема правото на избор, особено ја налутило што одлуката е донесена од 25 бели мажи. Законот ќе стапи на сила после шест месеци

Емили Ратајковска остро против забрана на абортус, нејзината го*а фотка кажала се (фото)

Емили Ратајковска остро против забрана на абортус, нејзината го*а фотка кажала се (фото)

Емили Ратајковска се придружила на бројни славни жени во Америка и јавно го изнела својот став по повод вестите дека Алабама усвоила закон за потполна забрана на аборту. Емили Ратајковски освен фактот дека на жената и се одзема правото на избор, особено ја налутило што одлуката е донесена од 25 бели мажи. Законот ќе стапи на сила после шест месеци

Емили Ратајковски е против забраната за абортус

Емили Ратајковски е против забраната за абортус

Светскиот модел Емили Ратајковски се приклучила во кампањата на голем број на славни жени низ Америка и јавно го изнела својот став против несувањето на новиот закон потпишан од гувернерката на Алабама со кои се забранува лекарите да извршуваат абортус во оваа држава. Емили освен фактот што на жените им се одзема правото на избор, вели дека особено

ЕМИЛИ РАТАЈКОВСКИ позираше ГОЛА против контроверзната забрана за абортус (ФОТО)

ЕМИЛИ РАТАЈКОВСКИ позираше ГОЛА против контроверзната забрана за абортус (ФОТО)

Алабама ќе забрани абортус во каков било случај. Законот ќе стапи на сила шест месеци откако ќе го потпише гувернерката Кеј Ивеј Американската сојузна држава Алабама усвоила скоро целосна забрана на абортус, што вознемири многумина ширум светот. Законот ќе стапи на сила шест месеци откако ќе го потпише гувернерката Кеј Ивеј По објавувањето на законот,

Емили Ратајковски е против забраната за абортус

Емили Ратајковски е против забраната за абортус

Светскиот модел Емили Ратајковски се приклучила во кампањата на голем број на славни жени низ Америка и јавно го изнела својот став против несувањето на новиот закон потпишан од гувернерката на Алабама со кои се забранува лекарите да извршуваат абортус во оваа држава. Емили освен фактот што на жените им се одзема правото на избор, вели дека особено

ФОТО: Емили Ратајковски позираше целосно гола

ФОТО: Емили Ратајковски позираше целосно гола

Емили Ратајковски постојано ги изненадува своите следбеници на социјалните мрежи со разголени фотографии. Иако многумина ја критикуваат поради експлицитните фотографии, Емили очигледно ужива да го покажува своето тело пред бројните обожаватели ширум светот. Емили овојпат реши да позира целосно гола, а интимните делови ги покри со рака и цевт. Погледнете:

МИЛА ЈОВОВИЌ прозборе за спонтаниот абортус: Сè уште имам ноќни мори

МИЛА ЈОВОВИЌ прозборе за спонтаниот абортус: Сè уште имам ноќни мори

Познатата актерка им порача на жените да се борат. Актерката Мила Јововиќ го осуди новиот закон кој наскоро ќе се воведе во сојузната држава Џорџија и кој ќе забрани абортус по шестата недела од бременост. Со потписот на гувернерот Брајан Кемп, Џорџија станала шестата држава заедно со Охајо, Кентаки, Ајова, Северна Дакота и Мисисипи, која го воведува

Актерката Мила Јовович ја откри својата животна драма

Актерката Мила Јовович ја откри својата животна драма

Холивудската актерка на Инстаграм раскажа за итниот абортус што морала да го направи пред две години. ,,Бев бремена четири и пол месеци и снимав филм на локација во Источна Европа. Почнаа предвремените трудови и ми беше кажано дека ќе мора да бидам будна за време на целиот зафат. Тоа беше едно од најстрашните искуства што ги доживеав. Поради тоа сеуште