притисни ентер »

Ф1 легендата Алонсо преживеа страшна несреќа на релито „Дакар“! (ВИДЕО)

Ф1 легендата Алонсо преживеа страшна несреќа на релито „Дакар“! (ВИДЕО)

Обидот на Шпанецот беше да го премине песочниот рид, а поради оштетувањата на возилото и поправките тимот загуби 68 минути и моментно е рангиран на 14. позиција. Во текот на 10. етапа од традиционалното рели „Дакар 2020“ поранешниот Формула 1 шампион Фернандо Алонсо доживеа незгода. Автомобилот на двократниот Формула 1 шампион двапати се преврте, но

Алонсо доживеа ужасна несреќа, возилото му се преврте неколку пати! (ВИДЕО)

Алонсо доживеа ужасна несреќа, возилото му се преврте неколку пати! (ВИДЕО)

Алонсо доживеа ужасна несреќа, возилото му се преврте неколку пати! (ВИДЕО) Годинашното издание на релито Дакар, кое за првпат во историјата се одржува во Саудиска Арабија, досега понуди неколку одлични моменти, а овој пат во центарот на вниманието се најде Фернандо Алонсо, поранешниот пилот во Формула 1. Легендарниот возач реши да учествува на релито

Алонсо доживеа несреќа на релито Дакар, возилото се преврте неколку пати! (ВИДЕО)

Алонсо доживеа несреќа на релито Дакар, возилото се преврте неколку пати! (ВИДЕО)

Годинашното издание на релито Дакар, кое за првпат во историјата се одржува во Саудиска Арабија, досега понуди неколку одлични моменти, а овој пат во центарот на вниманието се најде Фернандо Алонсо, поранешниот пилот во Формула 1. Легендарниот возач реши да учествува на релито Дакар, но не му оди баш најдобро. Алонсо имаше инцидент на етапата која

ВИДЕО: Алонсо доживеа страотно превртување, но веднаш продолжи со возење

ВИДЕО: Алонсо доживеа страотно превртување, но веднаш продолжи со возење

Фернандо Алонсо ја вози својата деби трка на Дакар 2020 година, кој за прв пат се вози во Саудиска Арабија. Иако има огромно искуство, ова рели е најопасното во светот и често ги предизвикува возачите да го дадат својот максимум. <<< ПОВРЗАНО - Саинц доминантно победи на уште една етапа и изгради голема разлика пред ривалите Преодот од асфалт на жешкиот

Фернандо Алонсо два пати се преврти во пустината, па со скршена шофершајбна го продолжи настапот на Дакар (Видео)

Фернандо Алонсо два пати се преврти во пустината, па со скршена шофершајбна го продолжи настапот на Дакар (Видео)

Легендата на Формула 1, Фернандо Алонсо оваа година за прв пат се натпреварува на најтешкото рели во светот, Дакар. Тој во придружба со познатиот Марк Кома вози Тојота Хилукс и засега добро се прикажуваше во својата деби сезона на релито. Сепак, на десеттата етапа тој успеа да се преврти два пати во пустината и со тоа да го оштети автомобилот. Неговата