притисни ентер »

На исчезнатиот српски готвач му се закануваат 10 години затвор

На исчезнатиот српски готвач му се закануваат 10 години затвор

Додека полицијата во Србија го барала како исчезнато лице, познатиот готвач Дејан Маркус е приведен во притвор од судијата на Окружниот суд Птуј, Словенија, јавуваат локалните медиуми. Се обидел да шверцува дрога преку словенечко – хрватската граница. Во тек е истрага, при што словенечката полиција го пријавила за дело, кое носи казна од една до десет

На српскиот готвач кој беше уапсен во Словенија му се закануваат 10 години затвор

На српскиот готвач кој беше уапсен во Словенија му се закануваат 10 години затвор

На познатиот српски готвач Дејан Маркус, по кој се трагаше неколку дена, судија на Окружениот суд во Птуј му одреди притвор, јавуваат словенечките медиуми. Во тек е истрага, а словенечката полиција наведува дека за кривичното дело за кое се товари казната е од една до десет години затвор, пренесува хрватскиот портал „Индекс“. Постои сомнение дека Маркус

Пронајден е српскиот водител што исчезна минатата недела

Пронајден е српскиот водител што исчезна минатата недела

Српскиот готвач Дејан Маркус кој последен пат е виден на 7 ми февруари минатата недела, пронајден е жив. Радосната вест за јавноста ја соопшти неговата сестра Јелена Маркус на својот фејсбук профил. „Со оваа објава би сакала на сите да им се заблагодарам за помошта, брзата пожртвуваност и за сите информации кои ми ги дадовте.. Имам најубава вест која

Српскиот готвач кој исчезна во Загреб пронајден во затвор во Словенија?

Српскиот готвач кој исчезна во Загреб пронајден во затвор во Словенија?

Познатиот српски готвач Дејан Маркус кој беше прогласен за исчезнат во Загреб денес е пронајден. Според неофицијалните сознанија на хрватскиот портал „Индекс.хр“, тој се наоѓа во затвор во Словенија, но засега не се познати повеќе детали. Во меѓувреме, профилот на Маркус е отстранет од Евиденцијата за исчезнати лица. Од полицијата за „Индекс“ потврдиле

(ВИДЕО) Исчезна познат српски водител во Загреб

(ВИДЕО) Исчезна познат српски водител во Загреб

Триесет и три годишниот кулинарски експерт и водиел, Дејан Маркус, познат по емисијата „Готвење со срце“, се води како исчезнат од минатата недела. Последниот пат пријателите контактирале со него минатиот петок. Неговата сестра Јелена која живее во Србија се обидела неколку пати да го контактира, но тоа било неуспешно. Исчезнувањето на Маркус е пријавено

Во Хрватска исчезна познат готвач од Белград – полицијата, сестра му и пријателите неколку дена трагаат по него

Во Хрватска исчезна познат готвач од Белград – полицијата, сестра му и пријателите неколку дена трагаат по него

Прославениот кулинарски експерт од Белград, Дејан Маркус (33) се води како исчезнат од 7 февруари во Хрватска. Од тој ден, му се губи секоја трага и ниту надлежните, ниту пак роднините не можат да го лоцираат, пишува „Јутарњи лист“. Во Хрватска, поточно во Загреб, своите кулинарски вештини во еден момент ги заменил со виното, а притоа ја отворил и

Во Хрватска исчезна познат готвач од Белград – полицијата, сестра му и пријателите неколку дена трагаат по него

Во Хрватска исчезна познат готвач од Белград – полицијата, сестра му и пријателите неколку дена трагаат по него

Пријателите последен пат со Маркус контактирале во петокот, а неговата сестра Јелена, која живее во Белград, се јавила на стотина телефони во обид да го лоцира својот брат. Исчезнувањето на Маркус е пријавено и во полиција, која започна потрага по него. Прославениот кулинарски експерт од Белград, Дејан Маркус (33) се води како исчезнат од 7 февруари