притисни ентер »

Милан храбро падна кај Јувентус, Роналдо повторно заменет (Видео)

Милан храбро падна кај Јувентус, Роналдо повторно заменет (Видео)

Фудбалерите на Јувентус го совладаа Милан 1:0 во последниот натпревар одигранн во 12 коло во Серија А. Јувентус не блескаа но сепак успеаја да забележат победа со која се вратија на челната позиција на табелата. Милан, од друга страна, го одиграа најдобриот меч од почетокот на сезоната, но ниту тоа не им помогна да останат непоразени во Торино. Решавачкиот

Милан храбро падна кај Јувентус, Роналдо повторно заменет (Видео)

Милан храбро падна кај Јувентус, Роналдо повторно заменет (Видео)

Фудбалерите на Јувентус го совладаа Милан 1:0 во последниот натпревар одигранн во 12 коло во Серија А. Јувентус не блескаа но сепак успеаја да забележат победа со која се вратија на челната позиција на табелата. Милан, од друга страна, го одиграа најдобриот меч од почетокот на сезоната, но ниту тоа не им помогна да останат непоразени во Торино. Решавачкиот

Дибала: Никој не очекуваше да дадам гол со десна нога!

Дибала: Никој не очекуваше да дадам гол со десна нога!

Дибала е херојот на Јувентус, тој го постигна единствениот гол во дербито против Милан по што шампионот се врати на врвот во Серија А. Паоло Дибала влезе во игра од клупата за резерви, го замени Роналдо во 55. минута а потоа и го реши натпреварот. Дибала мајсторски го помина Алесио Ромањоли, а потоа со десна нога постигна гол. „Мислам дека најважно

Дибала му донесе победа на Јувентус во големото дерби со Милан (ВИДЕО)

Дибала му донесе победа на Јувентус во големото дерби со Милан (ВИДЕО)

Благодарение на гол на Паоло Дибала, Јувентус со минимални 1-0 го победи Милан и се врати на врвот во Серија А. Поради актуелната форма на двете екипи Јувентус влезе како сериозен фаворит во дуелот со Милан и ја оствари целта, дојде до трите бода. Но Јувентус не одигра на нивото кое се очекуваше, впечаток е дека Милан не заслужи да го загуби ова дерби

Дибала го замени Роналдо и го реши Милан

Дибала го замени Роналдо и го реши Милан

Во дербито на 12. коло во Серија А, Јувентус со 1:0 го совлада Милан и со трите освоени бодови „старата дама“ се врати на врвот на табелата. Paulo Dybala Goal… Beautiful team goal… pic.twitter.com/crMOPUQEAe — Forza Juventus Videos (@ForzaJuveVids) November 10, 2019 Јунак на средбата беше Пауло Дибала кој во 55 минута влезе во игра место Кристијано

Дибала го замени Роналдо и го реши дербито со Милан (ВИДЕО)

Дибала го замени Роналдо и го реши дербито со Милан (ВИДЕО)

Милан вечерва гостуваше кај Јувентус во рамките од 12-тото коло во Серија А и беше поразен со 1:0. Беше ова девеетта победа во низа на Јувентус во натпреварите со Милан и петта од тие девет со еден гол разлика. Милан вечерва навистина изгледаше добро. Се обидуваа преку Пјонтек два пати и Тео Ернандез, но при првиот шут на полскиот напаѓач топката заврши

Дибала го извлече Јувентус во неубедливиот настап против Милан (Видео)

Дибала го извлече Јувентус во неубедливиот настап против Милан (Видео)

Пауло Дибала повторно беше џокер на Маурицио Сари, а со неговиот гол Јувентус стигна до тешка и минимална победа над Милан (1:0). Милан одигра одлично во првото полувреме и беше поопасен пред голот на Шчесни, а Јувентус мораше да презема барем мала иницијатива во продолжението, но повторно имаше проблеми да креира шанси на противничката половина. Роналдо

Дибала е херојот на Јуве во големото дерби со Милан, тешки три бода (ВИДЕО)

Дибала е херојот на Јуве во големото дерби со Милан, тешки три бода (ВИДЕО)

Благодарение на гол на Паоло Дибала, Јувентус со минимални 1-0 го победи Милан и се врати на врвот во Серија А. Поради актуелната форма на двете екипи Јувентус влезе како сериозен фаворит во дуелот со Милан и ја оствари целта, дојде до трите бода. Но Јувентус не одигра на нивото кое се очекуваше, впечаток е дека Милан не заслужи да го загуби ова дерби

Јуве се врати на врвот: Дибала влезе од клупата за резерви и го реши Милан (ВИДЕО)

Јуве се врати на врвот: Дибала влезе од клупата за резерви и го реши Милан (ВИДЕО)

Милан одигра одличен меч на гостувањето во Торино, но сепак Јувентус успеа да слави со 1-0 во италијанското дерби, па тие три бода му беа доволни за повторно да го скокне Интер и да се врати на врвот на табелата. „Росонерите“ се бореа храбро против италијанскиот шампион, па создадоа неколку шанси,но мрежата на Шчесни остана да мирува во првите 45 минути

ВИДЕО: Дибала го сруши Милан и го врати Јувентус на првото место

ВИДЕО: Дибала го сруши Милан и го врати Јувентус на првото место

Јувентус го победи Милан со голот на Дибала во второто полувреме, со оваа победа „старата дама„ се врати на лидерската позиција на табелата во калчото. Дибала погоди во 77 минута и му донсе три бода на својот тим. Со оваа победа Јувентус е повторно прв на табелата со бод предност во однос на Интер, Милан е во вториот дел на табелата, на 14 место со

ВИДЕО: Дибала е „талисманот“ на Сари, Јуве преку Милан се врати на тронот

ВИДЕО: Дибала е „талисманот“ на Сари, Јуве преку Милан се врати на тронот

Актуелниот италијански првак Јувентус забележа дерби-триумф против Милан (1-0) во рамки на 12. коло од калчото и повторно се врати на врвот на табелата во најквалитетниот шампионат на „чизмата“. Извештај од натпреварот: Милан му даде голем отпор на фаворитот, па така Јувентус мораше да го бара патот до победата по потешкиот пат. Одбранбениот бедем

ФОТО : Јувентус со Роналдо во нападот против Милан

ФОТО : Јувентус со Роналдо во нападот против Милан

Вечерва се игра големото дерби во калчо лигата, Јувентус го пречекува Милан, средба на која „старата дама“ бара победа за враќање на врвот на табелата. Милан ево сериозна резултатска криза, има само една победа на последните четири средби и против шампионот бара можност да се врати на победничките патеки.

Проблем за Милан, Јувентус ќе бидат комплетни

Проблем за Милан, Јувентус ќе бидат комплетни

Јувентус во комплетен состав го чека дуелот со Милан. Големото дерби на италијанскиот фудбале ќе се одигра в недела од 20.45 часот. Јувентус се лидери во Серија А, а Милан се далеку од некогашната слава. Дополнителен проблем за Милан претставува фактот што Јувентус ќе бидат комплетни за овој натпревар. Проблеми со повредите имаа Матијас Де Лихт (не