Се растура пеколното трио на Ливерпул, прв си оди Фирмињо

Роберто Фирмињо, Садио Мане и Мохамед Салах се најдоброто фудбалско трио во Европа. Европскиот шампион Ливерпул претставува страв и трепет за своите противници и тоа поради неверојатно трио кое го сочинуваат Салах, Мане и Фирмињо. Токму напаѓачката тројка е најзаслужна што минатата сезона „црвените“ триумфираа во Лигата на шампионите, а сезоната во