притисни ентер »

Манчестер јунајтед ќе има посебен навивач на Енфилд за дербито со Ливерпул

Манчестер јунајтед ќе има посебен навивач на Енфилд за дербито со Ливерпул

Тренерот на Спортинг Лисабон, каде настапува нашиот Стефан Ристовски, истакна дека само катастрофа би спречило настап на Фернандеш на дерби пресметката против ривалот Бенфика. Ѕвездата на Спортинг Лисабон, Бруно Фернандеш би можел да биде на „Енфилд“ за дербито во 23 коло од англиската Премиерлига претстојниов викенд помеѓу Ливерпул и Манчестер

За два дена Бруно Фернандеш ќе го облече дресот на Манчестер Јунајтед

За два дена Бруно Фернандеш ќе го облече дресот на Манчестер Јунајтед

Според информациите на Daily Mail, кој, пак, се повикува на португалското издание Record, Бруну Фернандеш за два дена ќе го облече дресот на Манчестер Јунајтед. Играчот за врска на Спортинг Лисабон ја чека уште средбата со Бенфика, која се игра утре, за потоа да се пресели во Премиер лигата. Фернандеш ги договори личните услови со раководството на

ЕСПН: Манчестер јунајтед ги договори сите детали со Бруно Фернандеш

ЕСПН: Манчестер јунајтед ги договори сите детали со Бруно Фернандеш

Англискиот великан Манчестер јунајтед ги договорил сите детали со најдобриот пријател на македонскиот репрезентативец Стефан Ристовски во Спортинг Лисабон, Бруно Фернандеш, па овој фудбалер во најскоро време се очекува и официјално да стане нов играч на „црвените ѓаволи“. Фернандеш од поодамна се поврзуваше со Јунајтед, но високата отштета беше пречка,

Фернандеш ќе игра против Бенфика, а следниот ден ќе биде на „Енфилд“ за дербито со Ливерпул

Фернандеш ќе игра против Бенфика, а следниот ден ќе биде на „Енфилд“ за дербито со Ливерпул

Бруно Фернандеш ќе го одигра последниот меч за Спортинг Лисабон во градското дерби против Бенфика, пренесуваат португалските медиуми. Дербито на Лисабон се игра во петок, а веројатно уште следниот ден Фернандеш ќе патува во Англија каде ќе биде на трибините на „Енфилд“ за големото дерби помеѓу Ливерпул и Манчестер Јунајтед, кое се игра во недела. Договорот

Јунајтед и Бруно Фернандеш се договорија, се чека само Спортинг

Јунајтед и Бруно Фернандеш се договорија, се чека само Спортинг

Манчестер јунајтед ги договорил личните услови со Бруно Фернандеш и сега се чека само договор со неговиот матичен клуб Спортинг Лисабон, тврди „ЕСПН“. Договор меѓу клубовите уште не е постигнат, бидејќи Спортинг го ценат Фернандеш на 80 милиони евра, додека Јунајтед би сакале да платат „само“ 60 милиони евра. 25-годишниот Фернандеш, кој има 19 настапи

Веќе нема дилеми, Манчестер Јунајтед многу блиску до ангажман на Бруно Фернандеш

Веќе нема дилеми, Манчестер Јунајтед многу блиску до ангажман на Бруно Фернандеш

Манчестер Јунајтед е чекор поблиску до реализација на првиот голем зимски трансфер откако биле договорено личните услови со фудбалерот. Според новинарот на „Телеграф“, Џејмс Дакер, Манчестер Јунајтед и Бруно Фернандеш си пуштиле рака за соработка, па неговиот трансфер на „Олд Трафорд“ е блиску до реализација. Се очекува фудбалерот да го одигра последниот

Се одолговлекува трансферот на Фернандеш во Јунајтед

Се одолговлекува трансферот на Фернандеш во Јунајтед

Иако се смета за безбеден, трансферот на офанзивниот играч од средниот ред на Спортинг Лисабон, Бруно Фернандеш во Манчестер Јунајтед останува под знак прашалник. А причината е што постои сериозно несогласување меѓу двете страни во однос на трансфер сумата, пренесува „Скај Спорт“ Вчера се појавија вести дека Фернандеш изразил желба да премине на „Олд

Под знак прашалник трансферот на Фернандеш во Јунајтед!?

Под знак прашалник трансферот на Фернандеш во Јунајтед!?

Причината поради кочењето е што постои сериозно несогласување меѓу двете страни во однос на трансфер сумата, според „Скај Спорт“. Иако се смета за безбеден, трансферот на офанзивниот играч од средниот ред на Спортинг Лисабон, Бруно Фернандеш во Манчестер Јунајтед останува под знак прашалник. Вчера се појавија вести дека Фернандеш изразил желба да премине

Се одолговлекува трансферот на Фернандеш во Јунајтед

Се одолговлекува трансферот на Фернандеш во Јунајтед

Иако се смета за безбеден, трансферот на офанзивниот играч од средниот ред на Спортинг Лисабон, Бруно Фернандеш во Манчестер Јунајтед останува под знак прашалник. А причината е што постои сериозно несогласување меѓу двете страни во однос на трансфер сумата, пренесува „Скај Спорт“ Вчера се појавија вести дека Фернандеш изразил желба да премине на „Олд

Се одолговлекува трансферот на Фернандеш во Јунајтед

Се одолговлекува трансферот на Фернандеш во Јунајтед

Иако се смета за безбеден, трансферот на офанзивниот играч од средниот ред на Спортинг Лисабон, Бруно Фернандеш во Манчестер Јунајтед останува под знак прашалник. А причината е што постои сериозно несогласување меѓу двете страни во однос на трансфер сумата, пренесува „Скај Спорт“ Вчера се појавија вести дека Фернандеш изразил желба да премине на „Олд

Се одолговлекува трансферот на Фернандеш во Јунајтед

Се одолговлекува трансферот на Фернандеш во Јунајтед

– Иако се смета за безбеден, трансферот на офанзивниот играч од средниот ред на Спортинг Лисабон, Бруно Фернандеш во Манчестер Јунајтед останува под знак прашалник. А причината е што постои сериозно несогласување меѓу двете страни во однос на трансфер сумата, пренесува „Скај Спорт” Вчера се појавија вести дека Фернандеш изразил желба да премине на

Спортинг и Јунајтед имаат договор за трансфер на Бруно Фернандеш: 60+10 милиони и позајмица на Переира

Спортинг и Јунајтед имаат договор за трансфер на Бруно Фернандеш: 60+10 милиони и позајмица на Переира

Според пишувањата на А Бола, Спортинг и Манчестер јунајтед имаат дил за трансфер на Бруно Фернандеш, „ѓаволите" ќе платат 60 милиони евра плус додатни 10 милиони евра во бонуси а во Лисабон на позајмица ќе биде испратен и Андреас Переира. Бруно Фернандеш треба да го засили Манчестер јунајтед во зимскиот преоден рок. Двата клуба со денови преговараат

Спортинг и Јунајтед ја пронашле формулата за трансфер на Бруно Фернандеш, 60+10 милиони и позајмица на Переира

Спортинг и Јунајтед ја пронашле формулата за трансфер на Бруно Фернандеш, 60+10 милиони и позајмица на Переира

Според пишувањата на А Бола, Спортинг и Манчестер јунајтед имаат дил за трансфер на Бруно Фернандеш, „ѓаволите“ ќе платат 60 милиони евра плус додатни 10 милиони евра во бонуси а во Лисабон на позајмица ќе биде испратен и Андреас Переира. Бруно Фернандеш треба да го засили Манчестер јунајтед во зимскиот преоден рок. Двата клуба со денови преговараат

Спортинг го бара миленикот на Солскјер како замена за Бруно Фернандеш

Спортинг го бара миленикот на Солскјер како замена за Бруно Фернандеш

Преговорите помеѓу Манчестер Јунајтед и Спортинг Лисабон за трансфер на Бруно Фернандеш на „Олд Трафорд“ се уште се во тек. Многу медиуми јавуваат дека истите се во напредна фаза и дека клубовите сега ги преговараат само деталите и тоа кој фудбалер ќе се пресели во Лисабон како позајмен фудбалер. Сумата која ќе ја плати Манчестер Јунајтед е околу 60

Јунајтед го договори Бруно Фернандеш, тврдат во Португалија

Јунајтед го договори Бруно Фернандеш, тврдат во Португалија

Манчестер јунајтед е многу блиску до конечно финализирање на трансферот на играчот од средниот ред на Спортинг Лисабон, Бруно Фернандеш. Според португалски „Рекорд“, параметрите на договорот се скоро прецизирани. „Црвените ѓаволи“ првично ќе платат 51 милиони фунти, а ќе бидат додадени уште 9 милиони фунти во форма на бонуси. Како дел од договорот,

Уште само две детали од преговорите го делат Фернандеш од потпис за Манчестер јунајтед?

Уште само две детали од преговорите го делат Фернандеш од потпис за Манчестер јунајтед?

25 годишниот Португалец се чини дека конечно ќе се пресели на „Олд Трафорд“, а ова е трансфер кој подолг период го најавуваат повеќе медиуми, Спортинг Лисабон го доби неговиот потпис за само близу 9 милиони фунти пред две години од Сампдорија, сега за Португалците следи одлична заработка. Плејмејкерот на Спортинг Лисабон, клуб за кого настапува и