ПРОТИВ МАСТИТЕ ВО ТЕЛОТО: Јадете од овие намирници секој ден

Помогнете си себе со внимателно избрана храна Одредени намирници треба да бидат вклучени секој ден во вашето мени за да ви помогнат во побрзо согорување калории и топење на мастите. ЈАБОЛКА Содржат полифеноли кои го спречуваат складирањето на масти во телото, а во исто време ја одржуваат цревната микрофлора во здрав баланс. ГРЕЈПФРУТ Грејпфрутот го