притисни ентер »

Гофан во Монпелје го освои првиот трофеј од 2017

Гофан во Монпелје го освои првиот трофеј од 2017

Белгиецот Давид Гофан стигна до својата прва титула од 2017 година, откако во драматичното финале на Монпелје опен во Франција со 5:7/6:4/6:2 го совлада Шпанецот Роберто Баутиста Агут. 30-годишниот Гофан, кој излета во првото коло на Австралија опен овој месец, немаше освоено титула од таа во Токио во 2017 година, а последното финале го играше пред

Гофан во Монпелје го освои првиот трофеј од 2017

Гофан во Монпелје го освои првиот трофеј од 2017

Белгиецот Давид Гофан стигна до својата прва титула од 2017 година, откако во драматичното финале на Монпелје опен во Франција со 5:7/6:4/6:2 го совлада Шпанецот Роберто Баутиста Агут. 30-годишниот Гофан, кој излета во првото коло на Австралија опен овој месец, немаше освоено титула од таа во Токио во 2017 година, а последното финале го играше пред