притисни ентер »

Шилегов: Малите кучиња во Вардариште не починаа затоа што биле таму

Шилегов: Малите кучиња во Вардариште не починаа затоа што биле таму

Малите кучиња од Вардариште не починале поради тоа што биле таму. Ќе се породи кучка со кучиња и по природна селекција некои умираат, рече градоначалникот Петре Шилегов на денешната седница на Советот на Град Скопје. -Зошто некој досега не работел системски? Зошто немало досега градски регистер за миленичиња? – рече Шилегов. Советниците во градското