притисни ентер »

Турист паднал од тераса во хотел во Охрид и тешко се повредил

Турист паднал од тераса во хотел во Охрид и тешко се повредил

Н.Т. (26) од Република Србија вчера тешко се повредил откако паднал од тераса во хотел во Охрид. Тој добил тешки телесни повреди и по укажаната лекарска помош во болницата „Св.Еразмо“, поради сериозноста на повредите, бил пренесен во Ургентен центар при комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје за понатамошно лекување. Увид на местото извршила екипа

Повреден малолетник од Албанија при работа на објект во Гостивар

Повреден малолетник од Албанија при работа на објект во Гостивар

Шеснаесетгодишен албански државјанин се здобил со тешки телесни повреди откако паднал од тераса од висина од над шест метри при работа на објект во Гостивар. Случајот бил пријавен вчера околу пладне во Полициската станица Гостивар. Според пријавата, тој паднал додека извршувал работни задачи на објект во изградба на улица „Гоце Делчев“ во Гостивар

Повреден малолетник од Албанија при работа на објект во Гостивар

Повреден малолетник од Албанија при работа на објект во Гостивар

Шеснаесетгодишен албански државјанин се здобил со тешки телесни повреди откако паднал од тераса од висина од над шест метри при работа на објект во Гостивар. Случајот бил пријавен вчера околу пладне во Полициската станица Гостивар. Според пријавата, тој паднал додека извршувал работни задачи на објект во изградба на улица „Гоце Делчев“ во Гостивар

Млад Србин паднал од тераса во хотел во Охрид

Млад Србин паднал од тераса во хотел во Охрид

Млад Србин паднал од тераса во хотел во Охрид Во Полициската станица Охрид вчера во 5:33 часот било пријавено дека Н. Т. (26) од Република Србија паднал од тераса во хотел во Охрид. Тој се здобил со тешки телесни повреди и по укажаната лекарска помош во болницата „Св.Еразмо“, поради сериозноста на повредите, бил пренесен во Ургентен центар при комплексот

Тешка несреќа: Албанец паднал од тераса од висина над шест метри

Тешка несреќа: Албанец паднал од тераса од висина над шест метри

Млад Албанец паднал од тераса додека ги извршувал своите работни обврски, поради сериозноста на повредите бил итно пренесен на Ургентно. Според информациите на полицијата, вчера вчера околу 12.00 часот во Полициската станица Гостивар било пријавено дека 16-годишен албански државјанин паднал од тераса од висина од над шест метри и се здобил со тешки

Инцидент во хотел во Охрид - гостин падна од балкон, лекарите се борат за неговиот живот

Инцидент во хотел во Охрид - гостин падна од балкон, лекарите се борат за неговиот живот

Инцидент во охридски хотел, гостин паднал од тераса, итно пренесен на скопските клиники. Како што стои во билтенот на МВР, вчера во 05.33 часот во Полициската станица Охрид било пријавено дека Н.Т.(26) од Република Србија паднал од тераса во хотел во Охрид. Тој се здобил со тешки телесни повреди и по укажаната лекарска помош во болницата „Св.Еразмо“,

Малолетник паднал од тераса во Гостивар, додека работел на објект

Малолетник паднал од тераса во Гостивар, додека работел на објект

Малолетник паднал од тераса во Гостивар, додека работел на објект Вчера околу пладне во Полициската станица Гостивар било пријавено дека 16-годишен албански државјанин паднал од тераса од висина од над шест метри и се здобил со тешки телесни повреди. Според пријавата, тој паднал додека извршувал работни задачи објект во изградба на улица „Гоце Делчев“

Повреден малолетник од Албанија при работа на објект во Гостивар

Повреден малолетник од Албанија при работа на објект во Гостивар

Случајот бил пријавен вчера околу пладне во Полициската станица Гостивар. Според пријавата, тој паднал додека извршувал работни задачи на објект во изградба на улица „Гоце Делчев" во Гостивар. По укажана помош во болницата во Гостивар, тој бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза" во Скопје, информира МВР во редовниот дневен Билтен. Извршен

Албански малолетник тешко повреден при пад од објект во Гостивар

Албански малолетник тешко повреден при пад од објект во Гостивар

Шеснаесетгодишен албански државјанин се здобил со тешки телесни повреди откако паднал од тераса од висина од над шест метри при работа на објект во Гостивар. Случајот бил пријавен вчера околу пладне во Полициската станица Гостивар. Според пријавата, тој паднал додека извршувал работни задачи на објект во изградба на улица „Гоце Делчев“ во Гостивар

Момче од Србија паднало од тераса на хотел во Охрид

Момче од Србија паднало од тераса на хотел во Охрид

Србин паднал од тераса во хотел во Охрид. Момче на возраст од 26-години, вчера утрото околу 5.30 часот падналo од тераса во хотел во Охрид. Тој e префрлен во болницата „Св.Еразмо“, но бидејќи се здобил со сериозни повреди e пренесен во Ургентниот центар на скопските клиники.

Повреден малолетник од Албанија при работа на објект во Гостивар

Повреден малолетник од Албанија при работа на објект во Гостивар

Шеснаесетгодишен албански државјанин се здобил со тешки телесни повреди откако паднал од тераса од висина од над шест метри при работа на објект во Гостивар. Случајот бил пријавен вчера околу пладне во Полициската станица Гостивар. Според пријавата, тој паднал додека извршувал работни задачи на објект во изградба на улица „Гоце Делчев“ во Гостивар

Србин паднал од тераса во хотел во Охрид

Србин паднал од тераса во хотел во Охрид

Во Полициската станица Охрид вчера во 5:33 часот било пријавено дека Н. Т. (26) од Република Србија паднал од тераса во хотел во Охрид. Тој се здобил со тешки телесни повреди и по укажаната лекарска помош во болницата „Св.Еразмо“, поради сериозноста на повредите, бил пренесен во Ургентен центар при комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје за понатамошно

Малолетник паднал од шест метри висина во Гостивар

Малолетник паднал од шест метри висина во Гостивар

Околу 12 часот во Полициската станица Гостивар било пријавено дека 16-годишен албански државјанин паднал од тераса од висина од над шест метри и се здобил со тешки телесни повреди. Според пријавата, тој паднал додека извршувал работни задачи објект во изградба на улица „Гоце Делчев“ во Гостивар. По укажана помош во болницата во Гостивар, тој бил пренесен

Момче од Србија паднало од тераса во Охрид

Момче од Србија паднало од тераса во Охрид

Илустрација Со сериозни повреди се здобило момче од Србија, кое поради невнимателност, паднало од тераса во еден охридски хотел, соопшти полицијата. Имено, во четвртокот, во 5.33 часот во Полициската станица Охрид било пријавено дека Н.Т.(26) од Република Србија паднал од тераса во хотел во Охрид. Тој се здобил со тешки телесни повреди и по укажаната

Турист и работник паднале од тераса

Турист и работник паднале од тераса

Двајцата завршиле на лекување во комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје. Ноќеска во полициската станица Охрид било пријавено дека Н.Т.(26) од Република Србија паднал од тераса во хотел во Охрид. Тој се здобил со тешки повреди и по укажаната лекарска помош во болницата „Св.Еразмо“, е пренесен на комплексот клиники „Мајка Тереза“. Вчера пак 16-годишен

Турист паднал од тераса на хотел - Итно донесен на скопските Клиники

Турист паднал од тераса на хотел - Итно донесен на скопските Клиники

Во 05.33 часот во Полициската станица Охрид било пријавено дека 26-годиѓниот Н.Т. од Република Србија паднал од тераса во хотел во Охрид. Тој се здобил со тешки телесни повреди и по укажаната лекарска помош во болницата „Св.Еразмо“, поради сериозноста на повредите, бил пренесен во Ургентен центар при комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје за понатамошно

Србин паднал од тераса во хотел во Охрид

Србин паднал од тераса во хотел во Охрид

Момче од Србија, на возраст од 26-години, вчера утрото околу 5.30 часот паднал од тераса во хотел во Охрид. Тој бил префрлен во болницата „Св.Еразмо“, но бидејќи се здобил со сериозни повреди бил префрлен во Ургентниот центар на скопските клиники.

Тешко повредена Србинка, паднала од тераса на хотел во Охрид

Тешко повредена Србинка, паднала од тераса на хотел во Охрид

Министерството за внатрешни работи информира дека вчера во 05.33 часот во Полициската станица Охрид било пријавено дека Н.Т.(26) од Република Србија паднал од тераса во хотел во Охрид. Тој се здобил со тешки телесни повреди и по укажаната лекарска помош во болницата „Св.Еразмо“, поради сериозноста на повредите, бил пренесен во Ургентен центар при комплексот