притисни ентер »

ОИ фудбалски турнир: Фаворизираната Шпанија не најде начин да го „скрши“ Египет

ОИ фудбалски турнир: Фаворизираната Шпанија не најде начин да го „скрши“ Египет

Олимпискиот фудбалски тим на Шпанија, кој е апсолутен фаворит за освојвуање на медалот на ОИ во Токио, не успеа денеска да го скрши отпорот на Египет и одигра само 0:0. Шпанија со неколку ѕвезди во составот како Асенсио, Пау Торес, Унаи Симон, Себаљос, Олмо, Ојарзабал… не го најде патот до голот. Хендикеп беа и повредите на Себаљос и на Мингуеза во

Мексико ѝ даде четири гола на Франција, Шпанија не погоди против Египет (ВИДЕО)

Мексико ѝ даде четири гола на Франција, Шпанија не погоди против Египет (ВИДЕО)

Мексико со 4-1 ја победи Франција на стартот на фудбалскиот турнир на Олимписките игри, а Шпанија одигра само 0-0 против Египет. Мексико со убедливи 4-1 ја победи Франција во првото коло на олимпискиот фудбалски турнир во Токио. Франција беше благ фаворит во дуелот со Мексико, но на теренот не беше така. Првото полувреме беше мирно, без голови, сите

Шпанците ремизираа со Египет и останаа без двајца играчи

Шпанците ремизираа со Египет и останаа без двајца играчи

Машкиот дел од фудбалскиот турнир на Олимписките игри во Токио, денес го отворија Шпанија и Египет. Шпанците не успеаја да ја оправдаат фаворитската улога, дуелот во Сапоро, заврши без голови. Покрај лошата игра,Шпанците се загрижени и поради повредите кои им се случија во текот на натпреварот. Најголемата шанса на натпреварот ја имаше Дани Себаљос

Шпанија со реми ги отвори ОИ, тежок пораз за Франција

Шпанија со реми ги отвори ОИ, тежок пораз за Франција

Денес започна фудбалскиот турнир на Олимписките игри, а фаворитите Шпанија и Франција не отворија најдобро. Шпанија ремизираше со Египет (0:0), додека Франција доживеа тежок пораз од Мексико 4:1. „Црвената фурија“ уште во првото полувреме остана без Оскар Мингуеза и Дани Себалјос поради повреда, а во вториот дел доминираше, но не успеа да постигне

Шпанија не успеа да му даде гол на Египет на стартот од Олимписките игри

Шпанија не успеа да му даде гол на Египет на стартот од Олимписките игри

Шпанија не успеа да му даде гол на Египет на стартот од Олимписките игри Шпанија и Египет одиграа без голови, 0-0 на стартот од фудбалскиот турнир на Олимпијадата во Токио. Шпанија беше огромен фаворит во дуелот со Египет, имаат одличен состав во кој се играчи како Педри, Асенсио, Ојарзабал, Олмо, Себаљос, Пау Торес, Ерик Гарсија, Мигуеза… но и покрај

Шпанија не успеа да му даде гол на Египет на стартот од Олимписките игри

Шпанија не успеа да му даде гол на Египет на стартот од Олимписките игри

Шпанија и Египет одиграа без голови, 0-0 на стартот од фудбалскиот турнир на Олимпијадата во Токио. Шпанија беше огромен фаворит во дуелот со Египет, имаат одличен состав во кој се играчи како Педри, Асенсио, Ојарзабал, Олмо, Себаљос, Пау Торес, Ерик Гарсија, Мигуеза... но и покрај тоа не стартуваа како што посакуваа. Во првото полувреме Себаљос ја

Шпанија со реми против Египет ги почна ЛОИ во Токио

Шпанија со реми против Египет ги почна ЛОИ во Токио

Шпанија беше фаворит во мечот против Египет, но не ги искористи своите шанси и мораше да се задоволи со бод (0-0) на стартот на Летните олимписки игри (ЛОИ) во Токио. „Црвената фурија“ се соочи со големи проблеи во првото полувреме затоа што се повредија Оскар Мингуеза и Дани Себалјос, додека во вториот дел Шпанија доминираше на теренот, но не успеа

Шпанија остана без двајца клучни фудбалери и ремизираше со Египет

Шпанија остана без двајца клучни фудбалери и ремизираше со Египет

Еден од главните фаворити за златниот медал на Летните олимписки игри, Шпанија со неочекувано реми го стартуваше фудбалскиот турнир во Токио . „Црвената фурија“ важеше за голем фаворит на отворањето на групата Ц против Египет , но избраниците на Де Ла Фуенте немаа решение за дефанзивната игра на Египет и игрите ги отворија со само еден освоен бод (0-0)

ОИ фудбалски турнир: Фаворизираната Шпанија не најде начин да го „скрши“ Египет

ОИ фудбалски турнир: Фаворизираната Шпанија не најде начин да го „скрши“ Египет

0 Олимпискиот фудбалски тим на Шпанија, кој е апсолутен фаворит за освојвуање на медалот на ОИ во Токио, не успеа денеска да го скрши отпорот на Египет и одигра само 0:0. Шпанија со неколку ѕвезди во составот како Асенсио, Пау Торес, Унаи Симон, Себаљос, Олмо, Ојарзабал… не го најде патот до голот. Хендикеп беа и повредите на Себаљос и на Мингуеза

Хорор на стартот на ОИ: Двајца шпански фудбалери се повредија! (ФОТО)

Хорор на стартот на ОИ: Двајца шпански фудбалери се повредија! (ФОТО)

Турнирот во фудбал на Олимписките игри во Токио почна со мечот меѓу Египет и Шпанија, а „црвената фурија“ веќе се соочи со две повреди во првото полувреме. По само 20 минути прв настрада Оскар Мингуеза, а тоа го налути раководството од Барселона, која не сакаше да ризикува со своите фудбалери за овој турнир. Од првата минута игра и Педри, кој сезонава