притисни ентер »

Samsung: Првиот 5G уред и првиот смартфон со екран на преклопување пристигнуваат на 20 февруари!

Samsung: Првиот 5G уред и првиот смартфон со екран на преклопување пристигнуваат на 20 февруари!

Без разлика дали Samsung се плаши дека целото внимание ќе биде насочено кон Huawei за време на MWC 2019 настанот, одлуката да ја претстави новата Galaxy S10 серија на посебен датум е паметна идеја... На 20 февруари, Samsung планира истовремено да ги претстави новите Galaxy S10 модели и во Лондон и во Сан Франциско. Тоа е само 5 дена пред почеток на

„Самсунг Галакси Ес10“ ќе биде претставен на 20 февруари

„Самсунг Галакси Ес10“ ќе биде претставен на 20 февруари

„Самсунг“ планираат да го претстават долгоочекуваната „Галакси Ес10“ серија смартфони денови пред стартот на Светскиот мобилен конгрес 2019 (25-28 февруари). Наместо тоа компанијата ќе одржи истовремени настани во Сан Франциско и Лондон на 20 февруари. Тогаш ќе го видиме за прв пат јубилејниот паметен телефон, кој ќе одбележи десет години од премиерата

Samsung ќе го претстави Galaxy S10 на 20. февруари во Сан Франциско (ВИДЕО)

Samsung ќе го претстави Galaxy S10 на 20. февруари во Сан Франциско (ВИДЕО)

Samsung потврди дека Galaxy S10 ќе пристигне на првиот годинашен UNPACKED настан пред MWC саемот во Барселона! Ретко кој се надеваше на ова, но Samsung нема да ги претстави Galaxy S10 моделите на најголемиот Саем за мобилна технологија во светот во Барселона, туку неколку дена претходно во Сан Франциско, на првиот годинашен UNPACKED настан. Galaxy

Samsung ќе го претстави Galaxy S10 на 20. февруари во Сан Франциско (ВИДЕО)

Samsung ќе го претстави Galaxy S10 на 20. февруари во Сан Франциско (ВИДЕО)

Samsung потврди дека Galaxy S10 ќе пристигне на првиот годинашен UNPACKED настан пред MWC саемот во Барселона! Ретко кој се надеваше на ова, но Samsung нема да ги претстави Galaxy S10 моделите на најголемиот Саем за мобилна технологија во светот во Барселона, туку неколку дена претходно во Сан Франциско, на првиот годинашен UNPACKED настан. Galaxy

„Самсунг Галакси Ес10“ ќе биде претставен на 20 февруари

„Самсунг Галакси Ес10“ ќе биде претставен на 20 февруари

„Самсунг Галакси Ес10“ ќе биде претставен на 20 февруари „Самсунг“ планираат да го претстават долгоочекуваната „Галакси Ес10“ серија смартфони денови пред стартот на Светскиот мобилен конгрес 2019 (25-28 февруари). Наместо тоа компанијата ќе одржи истовремени настани во Сан Франциско и Лондон на 20 февруари. Тогаш ќе го видиме за прв пат јубилејниот

„Самсунг Галакси Ес10“ ќе биде претставен на 20 февруари

„Самсунг Галакси Ес10“ ќе биде претставен на 20 февруари

„Самсунг“ планираат да го претстават долгоочекуваната „Галакси Ес10“ серија смартфони денови пред стартот на Светскиот мобилен конгрес 2019 (25-28 февруари). Наместо тоа компанијата ќе одржи истовремени настани во Сан Франциско и Лондон на 20 февруари. Тогаш ќе го видиме за прв пат јубилејниот паметен телефон, кој ќе одбележи десет години од премиерата

„Самсунг Галакси Ес10″ ќе биде претставен на 20 февруари

„Самсунг Галакси Ес10″ ќе биде претставен на 20 февруари

„Самсунг” планираат да го претстават долгоочекуваната „Галакси Ес10″ серија смартфони денови пред стартот на Светскиот мобилен конгрес 2019 (25-28 февруари). Наместо тоа компанијата ќе одржи истовремени настани во Сан Франциско и Лондон на 20 февруари. Тогаш ќе го видиме за прв пат јубилејниот паметен телефон, кој ќе одбележи десет години од премиерата

Samsung ќе го претстави новиот Galaxy S10 следниот месец

Samsung ќе го претстави новиот Galaxy S10 следниот месец

Навикнати сме да ги очекуваме новите модели на Samsung да ги очекуваме да се појават на Mobile World Congress во Барселона, но оваа година компанијата реши да ја избегне таа традиција и да го промовира новиот Galaxy S10 нешто порано. Денеска беше потврдено дека промоцијата на Samsung Galaxy S10 ќе се одржи една недела пред MWC во Барселона, поточно

loading...
Евтината верзија на Samsung Galaxy S10 ќе биде претставена како Galaxy S10 E

Евтината верзија на Samsung Galaxy S10 ќе биде претставена како Galaxy S10 E

Samsung продолжува да се подготвува за големиот настан за Galaxy S10 кој ќе се одржи во февруари. Компанијата најверојатно ќе пушти три верзии на паметниот телефон, кои се со различна големина и технички карактеристики. Евтиниот модел е со кодно име Samsung Galaxy S10 Lite, но може да се нарекува на друг начин по премиерата на пазарот. Информацијата

Galaxy S10 E ќе биде буџетскиот уред во новата S10 серија!

Galaxy S10 E ќе биде буџетскиот уред во новата S10 серија!

Следниот месец, Samsung ќе ја најави долгоочекуваната S10 серија. Досега, се запознавме со голем дел од спецификациите на уредите, но едно нешто кое остана мистерија се имињата на овие смартфони.... Според новите информации, буџетскиот уред во серијата, кој досега беше познат како Galaxy S10 Lite, всушност ќе доаѓа под името Galaxy S10 E. Во моментот,