притисни ентер »

Лесни триумфи за Јунајтед и Вулверхемптон (Видео)

Лесни триумфи за Јунајтед и Вулверхемптон (Видео)

Манчестер Јунајтед и Вулверхемптон забележаа победи во попладневните натпревари што се одиграа во рамките на 12 коло во Премиер лигата. „Црвените ѓаволи“ врза две победи на „Олд Трафорд“ што треба да им ја зголеми самодовербата. По победата над Партизан во Лига Европа (3:0), Јунајтед во првенството го совладаа Брајтон со 3:1. Новите три бода ги искачи

Лесни триумфи за Јунајтед и Вулверхемптон (Видео)

Лесни триумфи за Јунајтед и Вулверхемптон (Видео)

Манчестер Јунајтед и Вулверхемптон забележаа победи во попладневните натпревари што се одиграа во рамките на 12 коло во Премиер лигата. „Црвените ѓаволи“ врза две победи на „Олд Трафорд“ што треба да им ја зголеми самодовербата. По победата над Партизан во Лига Европа (3:0), Јунајтед во првенството го совладаа Брајтон со 3:1. Новите три бода ги искачи

Манчестер јунајтед имаше помал посед ама му даде три на Братојн, а можеше и барем уште толку (ВИДЕО)

Манчестер јунајтед имаше помал посед ама му даде три на Братојн, а можеше и барем уште толку (ВИДЕО)

Манчестер јунајтед скокна на седмото место на табелата откако попладнево пред своите фанови со 3-1 ја доби пресметката со Брајтон, „ѓаволите" иако имаа помал посед на топката, креираа многу повеќе шанси. Избраниците на Солшер им се вратија на победите во Премиерлигата, попладнево на Олд Трафорд го совладаа Брајтон. Гостите можеби имаа поголем посед,

Јунајтед со помал посед на топка но пет пати повеќе шанси го совлада Брајтон за прва победа дома по два месеци (ВИДЕО)

Јунајтед со помал посед на топка но пет пати повеќе шанси го совлада Брајтон за прва победа дома по два месеци (ВИДЕО)

Манчестер јунајтед по два месеци се радуваше на победа пред своите фанови во Премиерлигата, попладнево „ѓаволите“ со 3-1 ја добија пресметката со Брајтон. Избраниците на Солшер конечно ги израдуваа своите фанови во Премиерлигата, денеска на Олд Трафорд го совладаа Брајтон. Гостите можеби имаа поголем посед, но „ѓаволите“ им дадоа три гола, а можеа

Јунајтед конечно забележа сигурна победа (ВИДЕО)

Јунајтед конечно забележа сигурна победа (ВИДЕО)

Екипата на Манчестер Јунајтед ја забележа четвртата победа во 12. коло во Премиер лигата, откако на „Олд Трафорд“ славеше против Брајтон со 3-1. Домаќините поведоа во 17. минута со голот на Переира, а две минути подоцна Пропер со автогол го зголеми водството на „Црвените ѓаволи“. Во вториот дел Брајтон успеа да ја намали негативата преку Данк (64.

ВИДЕО: Манчестер Јунајтед убедлив против Брајтон

ВИДЕО: Манчестер Јунајтед убедлив против Брајтон

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед го одиграа еден од најдобрите мечеви сезонава во мечот против Брајтон на кој славеа со 3-1. Избраниците на Солскјер веќе по 19 минути имаа водство со 2-0, со головите на Переира и автоголот на Пропер. Во вториот дел Брајтон со голот Данк во 64 минута ја врати резултатската неизвесност, но веќе во следниот напад Јунајтед

ВИДЕО: Рашфорд продолжи да решета, Јунајтед конечно дома победи со стил

ВИДЕО: Рашфорд продолжи да решета, Јунајтед конечно дома победи со стил

Екипата на Манчестер Јунајтед се врати на победнички пат во Премиер лигата и на „Олд Трафорд“ извојува сигурен триумф над Брајтон (3-1). Извештај од натпреварот: „Ѓаволите“ конечно победија со стил на домашен терен по неколку средби во Премиер лигата и не ги мачеа своите навивачи. Два брзи гола во првиот дел го олеснија патот до победата и посакуваните