притисни ентер »

Денес рекорден број на починати од ковид-19, дури 12 лица!

Денес рекорден број на починати од ковид-19, дури 12 лица!

Во изминатото деноноќие регистрирани се 132 нови случаи на ковид-19, а починати се 12 лица, што е рекорден број на починати од почетокот на пандемијата. Пет од починатите пациенти се од Скопје, еден е од Штип, двајца од Тетово, двајца од Струга, еден од Велес и еден пациент од Гостивар. На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починаа

Нови 12 смртни случаи од коронавирус во Македонија, новозаболени се 132 лица

Нови 12 смртни случаи од коронавирус во Македонија, новозаболени се 132 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 868 тестирања, а регистрирани се 132 нови случаи на Ковид-19 во: Скопје – 57, Куманово – 10, Дебар – 1, Штип – 13, Прилеп – 7, Тетово – 19, Струга – 3, Велес – 4, Битола – 1, Охрид – 5, Кавадарци – 1, Гостивар – 6, Пробиштип – 2, Свети Николе – 2, Ресен – 1. Денеска Институтот

Скопје и Чаир и понатаму на врвот со најмногу заболени!

Скопје и Чаир и понатаму на врвот со најмногу заболени!

Во последните 24 часа се направени 868 тестирања, а регистрирани се 132 нови случаи на ковид-19, и тоа 57 во Скопје, Куманово-10, Дебар-1, Штип-13, Прилеп-7, Тетово-19, Струга-3, Велес-4, Битола-1, Охрид-5, Кавадарци-1, Гостивар-6, Пробиштип-2, Свети Николе-2, Ресен-1. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата

Нови 12 смртни случаи од коронавирус во Македонија, новозаболени се 132 лица

Нови 12 смртни случаи од коронавирус во Македонија, новозаболени се 132 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 868 тестирања, а регистрирани се 132 нови случаи на Ковид-19 во: Скопје – 57, Куманово – 10, Дебар – 1, Штип – 13, Прилеп – 7, Тетово – 19, Струга – 3, Велес – 4, Битола – 1, Охрид – 5, Кавадарци – 1, Гостивар – 6, Пробиштип – 2, Свети Николе – 2, Ресен – 1. Денеска Институтот

Скопје и Чаир и понатаму на врвот со најмногу заболени!

Скопје и Чаир и понатаму на врвот со најмногу заболени!

Во последните 24 часа се направени 868 тестирања, а регистрирани се 132 нови случаи на ковид-19, и тоа 57 во Скопје, Куманово-10, Дебар-1, Штип-13, Прилеп-7, Тетово-19, Струга-3, Велес-4, Битола-1, Охрид-5, Кавадарци-1, Гостивар-6, Пробиштип-2, Свети Николе-2, Ресен-1. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата

Денес рекорден број на починати од ковид-19, дури 12 лица!

Денес рекорден број на починати од ковид-19, дури 12 лица!

Во изминатото деноноќие регистрирани се 132 нови случаи на ковид-19, а починати се 12 лица, што е рекорден број на починати од почетокот на пандемијата. Пет од починатите пациенти се од Скопје, еден е од Штип, двајца од Тетово, двајца од Струга, еден од Велес и еден пациент од Гостивар. На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починаа

132 новозаболени од ковид-19, а Починати рекордни 12 лица

132 новозаболени од ковид-19, а Починати рекордни 12 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 868 тестирања, а регистрирани се 132 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-57, Куманово-10, Дебар-1, Штип-13, Прилеп-7, Тетово-19, Струга-3, Велес-4, Битола-1, Охрид-5, Кавадарци-1, Гостивар-6, Пробиштип-2, Свети Николе-2, Ресен-1. Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 

Нови 12 смртни случаи од коронавирус во Македонија, новозаболени се 132 лица

Нови 12 смртни случаи од коронавирус во Македонија, новозаболени се 132 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 868 тестирања, а регистрирани се 132 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-57, Куманово-10, Дебар-1, Штип-13, Прилеп-7, Тетово-19, Струга-3, Велес-4, Битола-1, Охрид-5, Кавадарци-1, Гостивар-6, Пробиштип-2, Свети Николе-2, Ресен-1. Денеска Институтот за јавно здравје регистрира

132 новозаболени од ковид-19, а Починати рекордни 12 лица

132 новозаболени од ковид-19, а Починати рекордни 12 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 868 тестирања, а регистрирани се 132 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-57, Куманово-10, Дебар-1, Штип-13, Прилеп-7, Тетово-19, Струга-3, Велес-4, Битола-1, Охрид-5, Кавадарци-1, Гостивар-6, Пробиштип-2, Свети Николе-2, Ресен-1. Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 

132 нови случаи на Ковид-19, 12 починати

132 нови случаи на Ковид-19, 12 починати

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 868 тестирања, а регистрирани се 132 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-57, Куманово-10, Дебар-1, Штип-13, Прилеп-7, Тетово-19, Струга-3, Велес-4, Битола-1, Охрид-5, Кавадарци-1, Гостивар-6, Пробиштип-2, Свети Николе-2, Ресен-1. Починати се 12 лица, пет пациенти од Скопје,

Дванаесет починати и 132 новозаболени од коронавирус

Дванаесет починати и 132 новозаболени од коронавирус

Во последните 24 часа се направени 868 тестирања, а регистрирани се 132 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 57 -Куманово 10 -Дебар 1 -Штип 13 -Прилеп 7 -Тетово 19 -Струга 3 -Велес 4 -Битола 1 -Охрид 5 -Кавадарци 1 -Гостивар 6 -Пробиштип 2 -Свети Николе 2 -Ресен 1 Починати се 12 лица, пет пациенти од Скопје, еден од Штип, двајца пациенти од Тетово,

Рекордни 12 починати,132 заразени со Ковид-19, 112 оздравени

Рекордни 12 починати,132 заразени со Ковид-19, 112 оздравени

Починати се 12 пациенти од кои пет од Скопје, еден од Штип, двајца пациенти од Тетово, двајца од Струга, еден од Велес и еден пациент од Гостивар, соопшти Министерството за здравство. Институтот за јавно здравје денеска регистрира 112 оздравени  пациенти и тоа од: Скопје-42, Штип-40, Прилеп-1, Тетово-16, Велес-1, Гостивар-5, Кочани-2, Пробиштип-3,

СТЕ ЈА ГЛЕДАЛЕ РЕКЛАМАТА НА СДСМ ЗА ТОА КАКО СЕ СПРАВИЛЕ СО ВИРУСОТ?: 12 нови починати, 132 позитивни од 868 тестирања!

СТЕ ЈА ГЛЕДАЛЕ РЕКЛАМАТА НА СДСМ ЗА ТОА КАКО СЕ СПРАВИЛЕ СО ВИРУСОТ?: 12 нови починати, 132 позитивни од 868 тестирања!

Додека СДСМ преку пропаганден спот ни се фали како успешно се справил со вирсот Ковид 19, во изминатите 24 часа, од Ковид 19 починати се 12 лица, пет пациенти од Скопје, еден од Штип, двајца пациенти од Тетово, двајца од Струга, еден од Велес и еден пациент од Гостивар. Министерството за здравство информира и дека во последните 24 часа се направени

За еден ден, 12 починати од ковид-19 – 132 нови случаи, повторно заразени 2 медицински сестри во кумановската болница

За еден ден, 12 починати од ковид-19 – 132 нови случаи, повторно заразени 2 медицински сестри во кумановската болница

- Промо - За 4 месеци регистрирани се 6209 случаи со Ковид-19 во земјава. Повеќе од половина од случаите се активни случаи, вкупно 3484. Во последните 24 часа има 132 нови случаи а 12 лица ја загубиле битката со Ковид-19. Повторно најголем број од случаите се во главниот град, 57. - Реклама - „Во изминатото деноноќие се евидентирани 132  нови случаи

Нови 12 смртни случаи од коронавирус, новозаболени се 132 лица

Нови 12 смртни случаи од коронавирус, новозаболени се 132 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 868 тестирања, а регистрирани се 132 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-57, Куманово-10, Дебар-1, Штип-13, Прилеп-7, Тетово-19, Струга-3, Велес-4, Битола-1, Охрид-5, Кавадарци-1, Гостивар-6, Пробиштип-2, Свети Николе-2, Ресен-1. Денеска Институтот за јавно здравје регистрира

Огромен број на новозаразени и рекорден број на починати во последните 24 часа

Огромен број на новозаразени и рекорден број на починати во последните 24 часа

Огромен број на новозаразени и рекорден број на починати во последните 24 часа Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 868 тестирања, а регистрирани се 132 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-57, Куманово-10, Дебар-1, Штип-13, Прилеп-7, Тетово-19, Струга-3, Велес-4, Битола-1, Охрид-5, Кавадарци-1, Гостивар-6, Пробиштип-2,

12 Починати од ковид-19, 132 новозаболени од 868 тестирања за едно деноноќие

12 Починати од ковид-19, 132 новозаболени од 868 тестирања за едно деноноќие

Починати се 12 лица од компликации од коронавирус за изминатите 24 часа, и тоа пет пациенти од Скопје, еден од Штип, двајца пациенти од Тетово, двајца од Струга, еден од Велес и еден пациент од Гостивар, соопшти Министерството за здравство. На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починаа четворица – двајца пациенти од Струга на возраст