Радовиш го продолжи договорот со Александар Долдуров

Амбициозниот суперлигаш Радовиш продолжува да се екипира за шампионатот 2019/20. Денес, клубот од источниот дел на земјата го продолжи договорот со својот долгогодишниот член Александар Долдуров. Левото крило уште една сезона ќе биде дел од Радовиш и ќе се обиде да го внесе тимот во плеј-офот, што е цела за радовишани следната сезона. Кружниот напаѓач