EP2020: Шпанија е најблиску до полуфинале, на патот ја среди и Чешка (видео)

Ракометната репрезентација на Шпанија со три победи ја заврши групната фаза на Европското ракометно првенство, а на истиот начин продолжи во новоформираната група. „Фуријата“ предмалку со 31-25 ја совлада селекцијата на Чешка и дојде во моментов најблиску до полуфиналето на првенството. Шпанците се првата селекција во новоформираните две групи која