притисни ентер »

Откријте каков стомак имате и како да го елиминирате!

Откријте каков стомак имате и како да го елиминирате!

Ако стомакот изгледа како перница од секоја страна, на допир е мек и маснотиите се наоѓаат во долниот дел, тоа значи дека имате хормонски стомак. Дознајте кои видови маснотии на стомакот постојат за да можете брзо и лесно да ги елиминирате. Стомак од стрес Таквиот стомак, како што самото име имплицира, се појавува поради стресот. Повеќето маснотии

(ФОТО) Експерт за фитнес открива: Само вака ќе се ослободите од салото на стомакот!

(ФОТО) Експерт за фитнес открива: Само вака ќе се ослободите од салото на стомакот!

Кристи Куртис, експерт за фитнес, ја открила тајната како да се ослободите од вишокот сало на стомакот со која мака мачат повеќе од 50% од луѓето. Стресот и генетската предиспозиција играат голема улога, но и начинот на живот вклучен во таложењето на мрсни наслаги во пределот на стомакот. Кристи открива уште седум ставки кои помогнуваат во губењето