притисни ентер »

Жители на Шутка велат дека сето ова е бизнис, сите се на улица, а полицијата ретко и кога ја има – ВИДЕО

Жители на Шутка велат дека сето ова е бизнис, сите се на улица, а полицијата ретко и кога ја има – ВИДЕО

ИЗВОР Скопје24 | мај 25, 2020 Во скопската населба Шуто Оризари се е раздвижено и за време на полицискиот час. Дел од жителите велат дека сето ова е бизнис. Нема ниту еден заболен тука – ни кажаа во анкетата. Повеќе велат ги плаши тоа што немаат пари како да го преживеат месецот. „Кога ќе видиме полиција бегаме дома. Ова ние го викаме бизнис, никој