притисни ентер »

Се судриле две возила кај Арнакија, едниот возач побегнал, другиот заврши во болница

Се судриле две возила кај Арнакија, едниот возач побегнал, другиот заврши во болница

Вчера во 14.30 часот на регионалниот пат Скопје – Тетово, во атарот на с.Арнакија, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Форд ескорт“ со скопски регистарски ознаки, управувано од С.Р.(48) од с.Арнакија и патничко возило „Опел Астра“кое го напуштило местото на настанот. Во незгодата со повреди се здобил С.Р. и бил пренесен во Градскат

Маж тешко повреден во сообраќајка на патот Скопје-Тетово

Маж тешко повреден во сообраќајка на патот Скопје-Тетово

Четириесетиосумгодишен маж е тешко повреден во сообраќајна несреќа, која вчера се случила на регионалниот пат Скопје-Тетово, во атарот на селото Арнакија. Несреќата се случила помеѓу возилото „Форд ескорт“ со кое управувал сега повредениот С.Р. и автомобил „Опел Астра“ кој го напуштил местото на настанот. Во незгодата со повреди С.Р. бил пренесен во

Маж тешко повреден во сообраќајка на патот Скопје-Тетово

Маж тешко повреден во сообраќајка на патот Скопје-Тетово

Четириесет и осумгодишен маж е тешко повреден во сообраќајна несреќа, која вчера се случила на регионалниот пат Скопје-Тетово, во атарот на селото Арнакија. Несреќата се случила помеѓу возилото „Форд ескорт“ со кое управувал сега повредениот С.Р. и автомобил „Опел Астра“ кој го напуштил местото на настанот. Во незгодата со повреди С.Р. бил пренесен

Маж тешко повреден во сообраќајка на патот Скопје-Тетово

Маж тешко повреден во сообраќајка на патот Скопје-Тетово

Четириесетиосумгодишен маж е тешко повреден во сообраќајна несреќа, која вчера се случила на регионалниот пат Скопје-Тетово, во атарот на селото Арнакија. Несреќата се случила помеѓу возилото „Форд ескорт“ со кое управувал сега повредениот С.Р. и автомобил „Опел Астра“ кој го напуштил местото на настанот. Во незгодата со повреди С.Р. бил пренесен во

Маж тешко повреден во сообраќајка на патот Скопје-Тетово

Маж тешко повреден во сообраќајка на патот Скопје-Тетово

Четириесетиосумгодишен маж е тешко повреден во сообраќајна несреќа, која вчера се случила на регионалниот пат Скопје-Тетово, во атарот на селото Арнакија. Несреќата се случила помеѓу возилото „Форд ескорт“ со кое управувал сега повредениот С.Р. и автомобил „Опел Астра“ кој го напуштил местото на настанот. Во незгодата со повреди С.Р. бил пренесен во