Натура орасници (посно)

Совршени посни орасници....Кој би рекол дека се посни, домашните воодушевени...Вистинска делиција! Подготовка 1. Најпрво почнуваме да ја матиме водата од леблебија. Потоа додаваме постепено шеќер во прав и продолжуваме да матиме. Кога ќе згусне при крајот на матењето додаваме сок од цеден лимон. 2. Во шлагот додаваме мелени ореви, сечкан сув ананас