притисни ентер »

Ливерпул преку пенали го освои четвртиот Суперкуп

Ливерпул преку пенали го освои четвртиот Суперкуп

Во дуелот во Истанбул, меѓу два англиски тима, Ливерпул го совлада Челси, на пенали со 5-4 (по 120 минути игра беше 2-2) Европскиот првак Ливерпул го освои Суперкупот на Европската фудбалска унија (УЕФА), по четврти пат во клупската историја (1977, 2001, 2005, 2019), победувајќи го Челси, освојувачот на Лига Европа (ЛЕ) во Истанбул (на стадионот на

Го освоија Супер купот, а во соблекувалната штама…На лицата на фудбалерите на Ливерпул не можеше да се забележи радост (Видео)

Го освоија Супер купот, а во соблекувалната штама…На лицата на фудбалерите на Ливерпул не можеше да се забележи радост (Видео)

Ливерпул ја започна сезоната со освоен трофеј откако во Супер купот на УЕФА го совладаа Челси по подоброто изведување на пеналите. Вообичаено е по секој освоен трофеј  фудбалерите лудо да слават во соблекувалните, нешто што не беше случај со Ливерпул. На една снимка која излезе на социјалните мрежи се гледа како Џиџи Вијналдум влегува во соблекувалната

Играчите на Ливерпул трофејот од Супер купот како да го славеа само пред камерите (ВИДЕО)

Играчите на Ливерпул трофејот од Супер купот како да го славеа само пред камерите (ВИДЕО)

Ливерпул во средата го освои Супер купот откако во Инстанбул го победи Челзи после изведувањето на пенали. „Црвените“ така во новата сезона тргнаа со трофеј кој Клоп го посакуваше, но една работа можеби е малку чудна. После натпреварот се појави снимка од соблекувалната на Ливерпул и на истата може да се види дека фудбалерите на Ливерпул баш и не славеа

Клоп: Целта ни беше победа, не играта

Клоп: Целта ни беше победа, не играта

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, по поразот од Челси во Суперкупот на УЕФА, изјави дека тимот може да игра подобро. – Можеме и ќе играме подобро. На денешниот натпревар не беше играта во прв план, туку победата. Го најдовме патот до успехот и тоа е одлично. Чувствуваме дека постигнавме нешто важно и многу сме среќни за тоа, изјави Клоп. Германецот

Клоп: Целта ни беше победа, не играта

Клоп: Целта ни беше победа, не играта

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, по поразот од Челси во Суперкупот на УЕФА, изјави дека тимот може да игра подобро. – Можеме и ќе играме подобро. На денешниот натпревар не беше играта во прв план, туку победата. Го најдовме патот до успехот и тоа е одлично. Чувствуваме дека постигнавме нешто важно и многу сме среќни за тоа, изјави Клоп. Германецот

Клоп се пожали на распоредот и откри какво прашање добил од Лампард по 90 минути игра

Клоп се пожали на распоредот и откри какво прашање добил од Лампард по 90 минути игра

Ливерпул на пенали го победи Челси и го освои трофејот од европскиот Суперкуп, но Јирген Клоп се пожали за тоа што требало да играат 120 минути, плус пенали. Запрашан за следниот меч на Ливерпул, Клоп откри каква конверзација имал со Лампард по 90 минута од мечот, пред судискиот свиреж. „По 90 минути, кога беше блиску до моментот судијата да отсвири

Клоп: Во прв план ни беше победата, не играта

Клоп: Во прв план ни беше победата, не играта

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, по поразот од Челси во Суперкупот на УЕФА, изјави дека тимот може да игра подобро. – Можеме и ќе играме подобро. На денешниот натпревар не беше играта во прв план, туку победата. Го најдовме патот до успехот и тоа е одлично. Чувствуваме дека постигнавме нешто важно и многу сме среќни за тоа, изјави Клоп. Германецот

Клоп откри што му рекол Лампард по 90 минути игра

Клоп откри што му рекол Лампард по 90 минути игра

Ливерпул на пенали го победи Челси и го освои трофејот од европскиот Суперкуп, но Јирген Клоп се пожали за тоа што требало да играат 120 минути, плус пенали. Запрашан за следниот меч на Ливерпул, Клоп откри каква конверзација имал со Лампард по 90 минута од мечот, пред судискиот свиреж. „По 90 минути, кога беше блиску до моментот судијата да отсвири

Клоп: Во прв план ни беше победата, не играта

Клоп: Во прв план ни беше победата, не играта

Клоп: Во прв план ни беше победата, не играта Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, по поразот од Челси во Суперкупот на УЕФА, изјави дека тимот може да игра подобро. – Можеме и ќе играме подобро. На денешниот натпревар не беше играта во прв план, туку победата. Го најдовме патот до успехот и тоа е одлично. Чувствуваме дека постигнавме нешто важно и многу

Ливерпул го освои Суперкупот на Европа по голема драма и пенали

Ливерпул го освои Суперкупот на Европа по голема драма и пенали

Ливерпул го освои четвртиот европски Суперкуп во својата историја, откако победи со 5:4 (2: 2 во регуларното време), по изведување на пеначи на „Водафон арената“ во Истанбул. Европскиот шампион и освојувачот на Лига Европа одиграа спектакуларен дуел со периоди на доминација и еден куп голови. Лондонските „сини“ беа подобриот тим во првото полувреме

Клоп: Во прв план ни беше победата, не играта

Клоп: Во прв план ни беше победата, не играта

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, по поразот од Челси во Суперкупот на УЕФА, изјави дека тимот може да игра подобро. – Можеме и ќе играме подобро. На денешниот натпревар не беше играта во прв план, туку победата. Го најдовме патот до успехот и тоа е одлично. Чувствуваме дека постигнавме нешто важно и многу сме среќни за тоа, изјави Клоп. Германецот

Ливерпул го освои Суперкупот на Европа по голема драма и пенали

Ливерпул го освои Суперкупот на Европа по голема драма и пенали

Ливерпул го освои четвртиот европски Суперкуп во својата историја, откако победи со 5:4 (2: 2 во регуларното време), по изведување на пеначи на „Водафон арената“ во Истанбул. Европскиот шампион и освојувачот на Лига Европа одиграа спектакуларен дуел со периоди на доминација и еден куп голови. Лондонските „сини“ беа подобриот тим во првото полувреме

Ливерпул го освои Суперкупот на Европа по голема драма и пенали

Ливерпул го освои Суперкупот на Европа по голема драма и пенали

Ливерпул го освои Суперкупот на Европа по голема драма и пенали Ливерпул го освои четвртиот европски Суперкуп во својата историја, откако победи со 5:4 (2: 2 во регуларното време), по изведување на пеначи на „Водафон арената“ во Истанбул. Европскиот шампион и освојувачот на Лига Европа одиграа спектакуларен дуел со периоди на доминација и еден куп

Ливерпул го освои Суперкупот на Европа по голема драма и пенали

Ливерпул го освои Суперкупот на Европа по голема драма и пенали

Истанбул, 14 август 2019 (МИА) – Ливерпул го освои четвртиот европски Суперкуп во својата историја, откако победи со 5:4 (2: 2 во регуларното време), по изведување на пеначи на „Водафон арената“ во Истанбул. Европскиот шампион и освојувачот на Лига Европа одиграа спектакуларен дуел со периоди на доминација и еден куп голови. Лондонските „сини“ беа

Ливерпул го освои Суперкупот на Европа

Ливерпул го освои Суперкупот на Европа

Ливерпул го освои четвртиот европски Суперкуп во својата историја, откако победи со 5:4 (2: 2 во регуларното време), по изведување на пеначи на „Водафон арената“ во Истанбул. Европскиот шампион и освојувачот на Лига Европа одиграа спектакуларен дуел со периоди на доминација и еден куп голови. Лондонските „сини“ беа подобриот тим во првото полувреме

Клоп: Во прв план ни беше победата, не играта

Клоп: Во прв план ни беше победата, не играта

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, по поразот од Челси во Суперкупот на УЕФА, изјави дека тимот може да игра подобро. – Можеме и ќе играме подобро. На денешниот натпревар не беше играта во прв план, туку победата. Го најдовме патот до успехот и тоа е одлично. Чувствуваме дека постигнавме нешто важно и многу сме среќни за тоа, изјави Клоп. Германецот

Клоп: Важна ни беше победата, а не играта

Клоп: Важна ни беше победата, а не играта

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, по поразот од Челси во Суперкупот на УЕФА, изјави дека тимот може да игра подобро. – Можеме и ќе играме подобро. На денешниот натпревар не беше играта во прв план, туку победата. Го најдовме патот до успехот и тоа е одлично. Чувствуваме дека постигнавме нешто важно и многу сме среќни за тоа – изјави Клоп. Германецот

Ливерпул го освои Суперкупот на Европа по голема драма и пенали

Ливерпул го освои Суперкупот на Европа по голема драма и пенали

Ливерпул го освои четвртиот европски Суперкуп во својата историја, откако победи со 5:4 (2: 2 во регуларното време), по изведување на пеначи на „Водафон арената“ во Истанбул. Европскиот шампион и освојувачот на Лига Европа одиграа спектакуларен дуел со периоди на доминација и еден куп голови. Лондонските „сини“ беа подобриот тим во првото полувреме