притисни ентер »

Жител на с. Форино уапсен заради поседување хероин

Жител на с. Форино уапсен заради поседување хероин

Вчера попладне, околу 16.30 часот, на улица „Никола Парапунов“ во Гостивар полициски службеници од Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гостивар го лишиле од слобода Џ.А.(37) од село Форино, гостиварско. При преглед кај него бил пронајден и одземен  хероин. По целосното документирање на случајот против Џ.А. ќе биде поднесен соодветен поднесок

Во Гостивар уапсено лице кај кое полицијата нашла хероин

Во Гостивар уапсено лице кај кое полицијата нашла хероин

Полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово- Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гостивар, вчера (11 јуни) околу 16 часот и 25 минути, на улица „Никола Парапунов“ во Гостивар го лишиле од слобода 37-годишниот Џ.А. од гостиварското село Форино. Како што соопшти полицијата, при преглед кај него бил пронајден хероин. По целосно

Кривична за гостиварец за поседување хероин

Кривична за гостиварец за поседување хероин

На 11.06.2019 година околу 16.25 часот на улица „Никола Парапунов“ во Гостивар полициски службеници од Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гостивар го лишиле од слобода Џ.А.(37) од село Форино, гостиварско. При преглед кај него бил пронајден и одземен  хероин. По целосното документирање на случајот против Џ.А. ќе биде поднесен соодветен