притисни ентер »

За Лазаров годините се само бројка (ВИДЕО)

За Лазаров годините се само бројка (ВИДЕО)

Што и да се пише за Кирил Лазаров дефинитивно ќе биде премалку. За „кралот македонски“ нема граници, и на 40. години тој ги поместува истите. Од вчера нашиот најдобар ракометар и селектор на националниот тим е нов рекордер во Лигата на шампионите. Откако стана недопирлив по бројот на постигнати голови во ова натпреварување, тој се искачи на врвот на

За Лазаров годините се само бројка (ВИДЕО)

За Лазаров годините се само бројка (ВИДЕО)

Што и да се пише за Кирил Лазаров дефинитивно ќе биде премалку. За „кралот македонски“ нема граници, и на 40. години тој ги поместува истите. Од вчера нашиот најдобар ракометар и селектор на националниот тим е нов рекордер во Лигата на шампионите. Откако стана недопирлив по бројот на постигнати голови во ова натпреварување, тој се искачи на врвот на

ЕФХ со честитка за рекордерот Лазаров: Мајсторот за време на работа (ВИДЕО)

ЕФХ со честитка за рекордерот Лазаров: Мајсторот за време на работа (ВИДЕО)

Нант и Кирил Лазаров ќе играат во четвртфиналето во Лигата на шампионите по неверојатната победа во реваншот против Кјелце. Лазаров со настапот на овој натпревар стана играчот со 250 натпревари во Лигата на шампионите, остварување кое го однесе на самиот врв. Македонскиот репрезентативен капитен и селектор, постигна четири гола а имаше и една интересна

ВИДЕО: Неверојатен рекорд на Лазаров, Нант го елиминираше Кјелце во ЛШ

ВИДЕО: Неверојатен рекорд на Лазаров, Нант го елиминираше Кјелце во ЛШ

Кирил Лазаров и Нант се пласираа во четвртфиналето од Лигата на шампионите на ЕХФ откако вечерва слевеа на гостувањето кај Кјелце во осминафиналниот реванш со 34:31. Кире Лазаров го одигра 250 натпревар во кариерата во Лигата на шампионите со стана апсолутен рекордер во ова натпреварување на ЕХФ. Со ова селекторот и капитен на Македонија го мина Арпад

ЕХФ: Лазаров е икона – Sportmedia.mk

ЕХФ: Лазаров е икона – Sportmedia.mk

ЕХФ посвети видео запис за македонската ракометна легенда Кирил Лазаров кој не само што е рекордер по постигнати голови во ЛШ туку денес ќе стане и рекордер по настапи во ова натпреварување. Со својот Нант вечерва гостуваат кај Киелце, а македонскиот капитен и селектор ќе го одигра 250. натпревар во кариерата во елитното ракометно европско натпреварување

Вечниот Кирил Лазаров: После ова вечерва тешко дека некој ќе го стигне

Вечниот Кирил Лазаров: После ова вечерва тешко дека некој ќе го стигне

Најдобриот македонски ракометар Кирил Лазаров влезе во историјата на Лигата на шампионите како рекордер со 250 настапи, откако заигра за Нант и во вечерашниот реванш од осминафиналето со Кјељце. На тој начин селекторот и репрезентативец на Македонија му побегна на Арпад Штербик за еден натпревар, а трет е Тиери Омејер со 240. Следуваат Никола Карабатиќ

ЕХФ: Лазаров е икона – Sportmedia.mk

ЕХФ: Лазаров е икона – Sportmedia.mk

ЕХФ посвети видео запис за македонската ракометна легенда Кирил Лазаров кој не само што е рекордер по постигнати голови во ЛШ туку денес ќе стане и рекордер по настапи во ова натпреварување. Со својот Нант вечерва гостуваат кај Киелце, а македонскиот капитен и селектор ќе го одигра 250. натпревар во кариерата во елитното ракометно европско натпреварување

ЕХФ: Лазаров е икона

ЕХФ: Лазаров е икона

ЕХФ посвети видео запис за македонската ракометна легенда Кирил Лазаров кој не само што е рекордер по постигнати голови во ЛШ туку денес ќе стане и рекордер по настапи во ова натпреварување. Со својот Нант вечерва гостуваат кај Киелце, а македонскиот капитен и селектор ќе го одигра 250. натпревар во кариерата во елитното ракометно европско натпреварување