притисни ентер »

Бунот во Белград. НАСИЛЕН ВЛЕЗ ВО СОБРАНИЕТО ПРОТИВ ПОЛИЦИСКИ ЧАС И КАРАНТИН!

Бунот во Белград. НАСИЛЕН ВЛЕЗ ВО СОБРАНИЕТО ПРОТИВ ПОЛИЦИСКИ ЧАС И КАРАНТИН!

Група студенти тргнаа од Студентскиот град во Нов Белград кон центарот со цел да им се придружат на собраните кои протестираат на улица веќе два и пол часа. Се проетестира против одлуката ан владата да воведе полициски час заради зголемениот број заболени од корона вирус. Со звуците на свирежи и извици, студентите се упатија кон градот, каде што први

Бунот во Белград. НАСИЛЕН ВЛЕЗ ВО СОБРАНИЕТО ПРОТИВ ПОЛИЦИСКИ ЧАС И КАРАНТИН!

Бунот во Белград. НАСИЛЕН ВЛЕЗ ВО СОБРАНИЕТО ПРОТИВ ПОЛИЦИСКИ ЧАС И КАРАНТИН!

Група студенти тргнаа од Студентскиот град во Нов Белград кон центарот со цел да им се придружат на собраните кои протестираат на улица веќе два и пол часа. Се проетестира против одлуката ан владата да воведе полициски час заради зголемениот број заболени од корона вирус. Со звуците на свирежи и извици, студентите се упатија кон градот, каде што први

Протест во Белград против најавените мерки (ВИДЕО)

Протест во Белград против најавените мерки (ВИДЕО)

Српски граѓани се собрани пред Собранието во знак на протест против најавеното воведување полициски час. Демонстрантите го блокираа сообраќајот на пресекот на плоштадот Никола Пашиќ и улицата Таковска. Некои извикуваат пароли против властите, а некои упатија свирежи. Поради алармантната епидемиолошка состојба во Белград, се воведуваат нови мерки –