притисни ентер »

(Видео) Сообраќаен колапс на северот од Сирија, илјадници Курди бегаат од турскoто бомбардирање

(Видео) Сообраќаен колапс на северот од Сирија, илјадници Курди бегаат од турскoто бомбардирање

Светските и локалните медиуми ги објавија првите слики и снимки од турската воена операција во Сирија која започна денеска. Video: Turkish forces initiate their long-threatened military offensive against Kurdish forces in northeast #Syria , nicknamed Operation Peace Spring. pic.twitter.com/CU7qqxTd25 — Rudaw English (@RudawEnglish) October 9, 2019

(Видео) Сообраќаен колапс на северот од Сирија, илјадници Курди бегаат од турскoто бомбардирање

(Видео) Сообраќаен колапс на северот од Сирија, илјадници Курди бегаат од турскoто бомбардирање

Светските и локалните медиуми ги објавија првите слики и снимки од турската воена операција во Сирија која започна денеска. Според Си-ен-ен во нападнатите области има сообраќаен колапс, бидејќи патиштата се полни со колони луѓе што се обидуваат да го избеганат од турското бомбардирање. „Овој свет ги остави нашите луѓе пред варварски напад, каде згрешивме

ВИДЕО: Први снимки од нападот на Турција врз Сирија, паѓаат бомби, луѓето бегаат во паника

ВИДЕО: Први снимки од нападот на Турција врз Сирија, паѓаат бомби, луѓето бегаат во паника

Светските и локалните медиуми ги објавија првите слики и снимки од местата каде што започна турската воена операција во Сирија. Си-Ен-Ен известува дека се случил колапс на сообраќајот во северна Сирија, бидејќи патиштата се полни со колони луѓе што се обидуваат да избегаат од турското бомбардирање. „Овој свет, кој го остави нашиот народ пред варварски

Илјадници Курди бегаат од турскoто бомбардирање во Сирија

Илјадници Курди бегаат од турскoто бомбардирање во Сирија

Светските и локалните медиуми ги објавија првите слики и снимки од турската воена операција во Сирија која започна денеска. Според Си-ен-ен во нападнатите области има сообраќаен колапс, бидејќи патиштата се полни со колони луѓе што се обидуваат да го избеганат од турското бомбардирање. Video: Turkish forces initiate their long-threatened military offensive

ТРТ: Турски авиони почнаа да ги бомбардираат курдските милиции во Сирија

ТРТ: Турски авиони почнаа да ги бомбардираат курдските милиции во Сирија

Турските воени авиони почнаа со бомбардирање на позициите на курдската милиција во стратешкиот северен сириски град Тал Абјад, јави државниот радиодифузер ТРТ. Турските единици, стационирани на околу шест километри од Тал Абјад, целат складишта за муниција, соопшти ТРТ, покажувајќи снимки, на кои се гледа како се издигнува чад од областа. Портпаролот

ТРТ: Турски авиони почнаа да ја бомбардираат курдската милиција во Сирија

ТРТ: Турски авиони почнаа да ја бомбардираат курдската милиција во Сирија

Портпаролот на курдските сили Мустафа Бали изјави денеска дека турските авиони почнале да напаѓаат „цивилни подрачја“ во северниот дел на Сирија. Тој на Твитер објави дека нападите предизвикале „огромна паника меѓу луѓето во регионот“. Турските воени авиони почнаа со бомбардирање на позициите на курдската милиција во стратешкиот северен сириски град

Турски авиони почнаа да ги бомбардираат курдските милиции во Сирија

Турски авиони почнаа да ги бомбардираат курдските милиции во Сирија

Истанбул, 9 октомври 2019 (МИА) – Турските воени авиони почнаа со бомбардирање на позициите на курдската милиција во стратешкиот северен сириски град Тел Абјад, јави државниот радиодифузер TRT. Турските единици, стационирани на околу шест километри од Тел Абјад, целат складишта за муниција, соопшти TRT, покажувајќи снимки, на кои се гледа како се издигнува

ТРТ: Турски авиони почнаа да ги бомбардираат курдските милиции во Сирија

ТРТ: Турски авиони почнаа да ги бомбардираат курдските милиции во Сирија

Турските воени авиони почнаа со бомбардирање на позициите на курдската милиција во стратешкиот северен сириски град Тал Абјад, јави државниот радиодифузер ТРТ. Турските единици, стационирани на околу шест километри од Тал Абјад, целат складишта за муниција, соопшти ТРТ, покажувајќи снимки, на кои се гледа како се издигнува чад од областа. Портпаролот

ТРТ: Турски авиони почнаа да ги бомбардираат курдските милиции во Сирија

ТРТ: Турски авиони почнаа да ги бомбардираат курдските милиции во Сирија

Турските воени авиони почнаа со бомбардирање на позициите на курдската милиција во стратешкиот северен сириски град Тал Абјад, јави државниот радиодифузер ТРТ. Турските единици, стационирани на околу шест километри од Тал Абјад, целат складишта за муниција, соопшти ТРТ, покажувајќи снимки, на кои се гледа како се издигнува чад од областа. Портпаролот

Турските авиони почнаа со бомбардирање во Сирија

Турските авиони почнаа со бомбардирање во Сирија

Турските единици, стационирани на околу шест километри од Тал Абјад, целат складишта за муниција, соопшти ТРТ, покажувајќи снимки, на кои се гледа како се издигнува чад од областа. Турските воени авиони почнаа со бомбардирање на позициите на курдската милиција во стратешкиот северен сириски град Тал Абјад, јави државниот радиодифузер ТРТ. Турските

Турски авиони почнаа да ги бомбардираат курдските милиции во Сирија

Турски авиони почнаа да ги бомбардираат курдските милиции во Сирија

Турските воени авиони почнаа со бомбардирање на позициите на курдската милиција во стратешкиот северен сириски град Тал Абјад, јави државниот радиодифузер ТРТ. Турските единици, стационирани на околу шест километри од Тал Абјад, целат складишта за муниција, соопшти ТРТ, покажувајќи снимки, на кои се гледа како се издигнува чад од областа. Портпаролот

Турски авиони почнаа да ги бомбардираат Курдите во Сирија

Турски авиони почнаа да ги бомбардираат Курдите во Сирија

Турските воени авиони почнаа со бомбардирање на позициите на курдската милиција во стратешкиот северен сириски град Тал Абјад, јави државниот радиодифузер ТРТ. Како соопшти ТРТ, турските единици, стационирани на околу шест километри од Тал Абјад, целат складишта за муниција. Телевизијата прикажа и снимки, на кои се гледа како се издигнува чад од областа

ТРТ: Турски авиони почнаа да ги бомбардираат курдските милиции во Сирија

ТРТ: Турски авиони почнаа да ги бомбардираат курдските милиции во Сирија

Турските воени авиони почнаа со бомбардирање на позициите на курдската милиција во стратешкиот северен сириски град Тал Абјад, јави државниот радиодифузер ТРТ. Турските единици, стационирани на околу шест километри од Тал Абјад, целат складишта за муниција, соопшти ТРТ, покажувајќи снимки, на кои се гледа како се издигнува чад од областа. Портпаролот

Tурски авиони пукаа врз објекти на Курдите во северна Сирија

Tурски авиони пукаа врз објекти на Курдите во северна Сирија

Авиони на турските ВВС ноќеска извршија воздушен напад врз објекти на курдските вооружени групи во северна Сирија, јави телевизијата Мајдин. Како што е објавено, целта била командниот центар на курдската група што ја поддржува антивладината организација Сириски демократски сили во градот Ал Малики. Засега нема извештаи за жртви или материјални штети

Tурски авиони пукаа врз објекти на Курдите во северна Сирија

Tурски авиони пукаа врз објекти на Курдите во северна Сирија

Авиони на турските ВВС ноќеска извршија воздушен напад врз објекти на курдските вооружени групи во северна Сирија, јави телевизијата Мајдин. Како што е објавено, целта била командниот центар на курдската група што ја поддржува антивладината организација Сириски демократски сили во градот Ал Малики. Засега нема извештаи за жртви или материјални штети

Tурски авиони пукаа врз објекти на Курдите во северна Сирија

Tурски авиони пукаа врз објекти на Курдите во северна Сирија

Авиони на турските ВВС ноќеска извршија воздушен напад врз објекти на курдските вооружени групи во северна Сирија, јави телевизијата Мајдин. Како што е објавено, целта била командниот центар на курдската група што ја поддржува антивладината организација Сириски демократски сили во градот Ал Малики. Засега нема извештаи за жртви или материјални штети

Tурски авиони пукаа врз објекти на Курдите во северна Сирија

Tурски авиони пукаа врз објекти на Курдите во северна Сирија

Авиони на турските ВВС ноќеска извршија воздушен напад врз објекти на курдските вооружени групи во северна Сирија, јави телевизијата Мајдин. Како што е објавено, целта била командниот центар на курдската група што ја поддржува антивладината организација Сириски демократски сили во градот Ал Малики. Засега нема извештаи за жртви или материјални штети

ЗАПОЧНА ТУРСКАТА ОФАНЗИВА? Авиони пукаа врз објекти на Курдите во северна Сирија

ЗАПОЧНА ТУРСКАТА ОФАНЗИВА? Авиони пукаа врз објекти на Курдите во северна Сирија

Засега нема извештаи за жртви или материјални штети. Авиони на турските сили ноќеска извршија воздушен напад врз објекти на курдските вооружени групи во северна Сирија, јави телевизијата Мајдин. Како што е објавено, целта била командниот центар на курдската група што ја поддржува антивладината организација Сириски демократски сили во градот Ал Малики

Tурски авиони пукаа врз објекти на Курдите во северна Сирија

Tурски авиони пукаа врз објекти на Курдите во северна Сирија

Авиони на турските ВВС ноќеска извршија воздушен напад врз објекти на курдските вооружени групи во северна Сирија, јави телевизијата Мајдин. Како што е објавено, целта била командниот центар на курдската група што ја поддржува антивладината организација Сириски демократски сили во градот Ал Малики. Засега нема извештаи за жртви или материјални штети

Tурски авиони пукаа врз објекти на Курдите во северна Сирија

Tурски авиони пукаа врз објекти на Курдите во северна Сирија

Авиони на турските ВВС ноќеска извршија воздушен напад врз објекти на курдските вооружени групи во северна Сирија, јави телевизијата Мајдин. Како што е објавено, целта била командниот центар на курдската група што ја поддржува антивладината организација Сириски демократски сили во градот Ал Малики. Засега нема извештаи за жртви или материјални штети