притисни ентер »

Пирс Морган удри по Ѓоковиќ: Патетично разгалено детиште

Пирс Морган удри по Ѓоковиќ: Патетично разгалено детиште

Британскиот новинар Пирс Морган не беше импресиониран од однесувањето на Новак Ѓоковиќ по елиминацијата од Олимпијадата во Токио, нарекувајќи го светскиот број 1 „наводен шампион“ кој ги разочарал сите. Ѓоковиќ, кој одеше на двоен златен медал во Токио, во сингл и во мешани двојки, на крајот си оди дома со празни раце, откако загуби во мечот за бронза

Новак е патетично разгалено дериште, вели британскиот новинар Пирс Морган

Новак е патетично разгалено дериште, вели британскиот новинар Пирс Морган

Контроверзниот британски новинар, Пирс Морган, го нарече најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ „наводен шампион“ и „патетично разгалено детиште“. Морган, кој во јавноста е познат како навредливите и саркастични коментари, на Твитер напиша дека не е импресиониран од тенисерот. Тој додаде дека Новак со однесувањето во Токио ги разочарал сите. „Новак

Пирс Морган удри по Ѓоковиќ: Патетично разгалено дериште

Пирс Морган удри по Ѓоковиќ: Патетично разгалено дериште

Британскиот новинар Пирс Морган не беше импресиониран од однесувањето на Новак Ѓоковиќ по елиминацијата од Олимпијадата во Токио, нарекувајќи го светскиот број 1 „наводен шампион“ кој ги разочарал сите. Ѓоковиќ, кој одеше на двоен златен медал во Токио, во сингл и во мешани двојки, на крајот си оди дома со празни раце, откако загуби во мечот за бронза