притисни ентер »

ВИДЕО: Лудиот Антетокумбо го повтори легендарното забивање на Џордан

ВИДЕО: Лудиот Антетокумбо го повтори легендарното забивање на Џордан

ВИДЕО: Лудиот Антетокумбо го повтори легендарното забивање на Џордан Грчкиот кошаркар Јанис Антетокунмбо ги предводеше неговите Милвоки Бакс до водство од 1:0 од плејофот против Детроит со 24 поени и 17 скокови. Меѓутоа, она по кое ќе остане запаметен во овој натпревар, а најверојатно и во историјата на НБА беше спектакуларното забивање со кое ги помести

Забивање за историја: Подобар и од Џордан

Забивање за историја: Подобар и од Џордан

Грчкиот кошаркар Јанис Антетокунмпо ги предводеше неговите Милвоки Бакс до водство од 1:0 од плејофот против Детроит со 24 поени и 17 скокови. Меѓутоа, она по кое ќе остане запаметен во овој натпревар, а најверојатно и во историјата на НБА беше спектакуларното забивање со кое ги помести границите на физиката. Антетокунмпо во контра напад изведе успешно

Антетокумпо со забивање на вечерта во убедливата победа на Милвоки

Антетокумпо со забивање на вечерта во убедливата победа на Милвоки

Милвоки со убедлив триумф од 121:86 го започна плеј-оф сочувањето со Детроит. Потегот на вечерта го има Јанис Антетокумпо. Тој во победата на Милвоки постигна 24 поени, 17 скокови за 24 минути а неверојатното забивање ги потсети сите во салата на легендарниот Мајкл Џордан. Џејмс Харден го предводеше Хјустон до убедлив триумф над Јута од 122:90. Најдобриот

Адетокумбо полета и заби речиси од линијата за слободни фрлања! (ВИДЕО)

Адетокумбо полета и заби речиси од линијата за слободни фрлања! (ВИДЕО)

Милвоки славеше убедлива победа во првиот меч од плејофот против Детроит Пистонс со 121:86, а најдобриот потег до направи Јанис Адетокумбо. Синоќа се одиграа четири меча од плејофот во НБА, Милвоки беше најубедлив победувајќи го Детроит со 35 поени разлика. Лидер беше Адетокумбо кој постигна 24 поени, имаше и 17 скока а одигра само 24 минути. Поради

Монструозен потег на Јанис Адетокумбо: Заби во кошот од линијата за слободни фрлања

Монструозен потег на Јанис Адетокумбо: Заби во кошот од линијата за слободни фрлања

Екипата на Милвоки Бакс на убедлив начин стигна до првата победа во плеј-офот серијата против Детроит Пистонс. Бакси го декласираа противникот со 12:86, а уште еднаш феноменален на паркетот беше Јанис Адетокумбо. Грчкиот кошаркар забележа 24 поени на кои придодаде и 17 скокови, а го изрежира и најубавиот потег на натпреварот. Во третата четвртина,

ВИДЕО: Лудиот Антетокумбо го повтори легендарното забивање на Џордан

ВИДЕО: Лудиот Антетокумбо го повтори легендарното забивање на Џордан

Грчкиот кошаркар Јанис Антетокунмбо ги предводеше неговите Милвоки Бакс до водство од 1:0 од плејофот против Детроит со 24 поени и 17 скокови. Меѓутоа, она по кое ќе остане запаметен во овој натпревар, а најверојатно и во историјата на НБА беше спектакуларното забивање со кое ги помести границите на физиката. Погледнете: 

Милвоки и Хјустон победнички го почнаа плејофот

Милвоки и Хјустон победнички го почнаа плејофот

Екипите на Хјустон и на Милвоки поведоа со 1-0 во првиот натпревар од 1. коло во НБА плејофот. Хјустон ноќеска во „Тојота центар“ ја совлада Јута со 122:90. Џејмс Харден со 29 поени, 10 асистенции и осум скока ги предводеше „ракетите“ до убедливата победа. Најдобриот тим по лигашкиот дел, Милвоки бакс на домашен терен го победи Детроит пистонс со 121:86

Летечкиот Јанис: Овој човек како да може да забие и од линијата за тројка! (ВИДЕО)

Летечкиот Јанис: Овој човек како да може да забие и од линијата за тројка! (ВИДЕО)

Првиот носител на Истокот Милвоки Бакс славеше рутински во првиот натпревар од плејофот во НБА лигата против Детроит Пистонс со 121:86. Јанис Антетокумпо уште во првото полувреме имаше 14 поени и 10 скока со што стана третиот играч на Бакси во последните две децении со дабл-дабл во првите 24 минути. Бакси беа толку доминантни што Јанис во второто полувреме

Лесни победи за Милвоки и Хјустон, Портланд не дозволија брејк (Видео)

Лесни победи за Милвоки и Хјустон, Портланд не дозволија брејк (Видео)

Милвоки Бакс, Хјустон Рокетс и Портланд Трејлблејзерс забележаа победи во своите првите плејоф натпревари во НБА лигата. Милвоки, тимот што го има најдобриот резултата во лигата, во регуларниот дел од сезоната, ги декласираше Детроит Пистонс 121:86. По првиот период Бакс имаа предност од 20 поени (38:18), а на полувреме заминаа со 27 поени повеќе од

Милвоки и Хјустон победнички го почнаа плејофот

Милвоки и Хјустон победнички го почнаа плејофот

Екипите на Хјустон и на Милвоки поведоа со 1-0 во првиот натпревар од 1. коло во НБА плејофот. Хјустон ноќеска во „Тојота центар“ ја совлада Јута со 122:90. Џејмс Харден со 29 поени, 10 асистенции и осум скока ги предводеше „ракетите“ до убедливата победа. Најдобриот тим по лигашкиот дел, Милвоки бакс на домашен терен го победи Детроит пистонс со 121:86

Лесни победи за Милвоки и Хјустон, Портланд не дозволија брејк (Видео)

Лесни победи за Милвоки и Хјустон, Портланд не дозволија брејк (Видео)

Милвоки Бакс, Хјустон Рокетс и Портланд Трејлблејзерс забележаа победи во своите првите плејоф натпревари во НБА лигата. Милвоки, тимот што го има најдобриот резултата во лигата, во регуларниот дел од сезоната, ги декласираше Детроит Пистонс 121:86. По првиот период Бакс имаа предност од 20 поени (38:18), а на полувреме заминаа со 27 поени повеќе од

НБА: Хјустон немилосрден против Јута

НБА: Хјустон немилосрден против Јута

Екипите на Хјустон и на Милвоки поведоа со 1-0 во првиот натпревар од 1. коло во НБА плејофот. Хјустон ноќеска во „Тојота центар“ немилосрдно ја совлада Јута со 122:90. Џејмс Харден со 29 поени, 10 асистенции и осум скока ги предводеше „ракетите“ до убедливата победа. Најдобриот тим по лигашкиот дел, Милвоки Бакс на домашен терен го победи Детроит

Монструозен потег на Јанис Адетокумбо: Заби во кошот од линијата за слободни фрлања (Видео)

Монструозен потег на Јанис Адетокумбо: Заби во кошот од линијата за слободни фрлања (Видео)

Екипата на Милвоки Бакс на убедлив начин стигна до првата победа во плеј-офот серијата против Детроит Пистонс. Бакси го декласираа противникот со 12:86, а уште еднаш феноменален на паркетот беше Јанис Адетокумбо. Грчкиот кошаркар забележа 24 поени на кои придодаде и 17 скокови, а го изрежира и најубавиот потег на натпреварот. Во третата четвртина,

Антетокумпо како Супермен: Заби речиси од линијата за слободни (ВИДЕО)

Антетокумпо како Супермен: Заби речиси од линијата за слободни (ВИДЕО)

Милвоки го прегази Детроит во првиот натпревар од плејофот со 121-86. Очекувано најдобар на паркетот за Бакс беше Јанис Антетокумпо. Грчкиот кошаркар постигна 24 поени и имаше 17 скока, а играше само 24 минути. Еден од овие поени беше монструозно забивање, речиси од линијата за слободни фрлања. View this post on Instagram GIANNIS ALMOST TOOK OFF FROM

Моќен старт на Милвоки и Хјустон (ВИДЕО)

Моќен старт на Милвоки и Хјустон (ВИДЕО)

Најдобриот тим во Источната конференција Милвоки бакс го „уништи“ Детроит пистонс во првиот натпревар од плејофот победувајќи со 35 поени разлика (121:86). Јанис Адетокумпо со 24 поени и 17 скокови беше прво име во Милвоки, додека кај Детроит, најпрецизен беше Лук Кенард со 21 постигнат поен. Ништо послаб старт на плејофот имаше и Хјустон кој оствари

Лесни победи за Милвоки и Хјустон, Портланд не дозволија брејк

Лесни победи за Милвоки и Хјустон, Портланд не дозволија брејк

Милвоки Бакс, Хјустон Рокетс и Портланд Трејлблејзерс забележаа победи во своите првите плејоф натпревари во НБА лигата. Милвоки, тимот што го имаа најдобриот резултат во лигата, во регуларниот дел од сезоната, ги декласираше Детроит Пистонс 121:86. По првиот период Бакс имаа предност од 20 поени (38:18), а на полувреме заминаа со 27 поени повеќе од