притисни ентер »

Ливерпул го порази Сити и го постави на четврто место

Ливерпул го порази Сити и го постави на четврто место

Ливерпул го совлада Манчестер Сити со 3:1 во долгоочекуваното дерби на англиската Премиерлига, и нарави сериозен чекор кон освојување на шампионската титула. Натпреварот беше контроверзен, гостите сигурно ќе имаат многу критики за судискиот критериум, бидејќи во две ситуации, бараа пенал за играње со рака, но не добија. При 0:0, во петта минута Сити

Премиерлигата се огласи за играњето со рака на Александер Арнолд

Премиерлигата се огласи за играњето со рака на Александер Арнолд

Според Премиерлигата, оправдана е одлуката на главниот судија и на ВАР Манчестер Сити да не добие пенал при играта со рака на Александер Арнолд. Пред постигнувањето на водечкиот гол на Ливерпул имаше спорен момент во шеснаесетникот на домаќините кога Александер Арнолд, но и Бернардо Силва играа со рака. Судијата Мајкл Оливер не досуди пенал во првиот

Премиерлигата излезе со официјално соопштение за играњето со рака на Алекснадер Арнолд

Премиерлигата излезе со официјално соопштение за играњето со рака на Алекснадер Арнолд

Според Премиерлигата, оправдана е одлуката на главниот судија и на ВАР Манчестер Сити да не добие пенал при играта со рака на Александер Арнолд. Пред постигнувањето на водечкиот гол на Ливерпул имаше спорен момент во шеснаесетникот на домаќините кога Александер Арнолд, но и Бернардо Силва играа со рака. Судијата Мајкл Оливер не досуди пенал во првиот

Бекот на Ливерпул призна дека топката го погоди во раката

Бекот на Ливерпул призна дека топката го погоди во раката

Менаџерот на „граѓаните“ Гвардиола очекувано разочаран од судењето. Екипата на Ливерпул ја оствари најголемата и најважната победа сезонава во Премиер лигата, откако со 3:1 беше поуспешна од актуелниот шампион Манчестер сити . Сепак, долго ќе се зборува за дербито во Премиер лигата, но не поради играта и резултатот туку поради судиските одлуки кои

Гвардиола лут на судијата, кој не досуди 2 пенали за Сити (ВИДЕО)

Гвардиола лут на судијата, кој не досуди 2 пенали за Сити (ВИДЕО)

Дербито во Премиер лигата меѓу Ливерпул и Манчестер Сити заврши со победа од 3:1 за тимот од Мерсисајд. Менаџерот на „граѓаните“, Пеп Гвардиола не беше задоволен од настапот на своите играчи, но наместо тоа, ги изрази своите претензии до судијата на мечот Мајкл Оливер. Според шпанскиот стратег, Оливер морал да досуди два пенали во корист на Сити за

Ливерпул го доби големото дерби со Манчестер Сити, ВАР повторно е во центарот на вниманието (ВИДЕО)

Ливерпул го доби големото дерби со Манчестер Сити, ВАР повторно е во центарот на вниманието (ВИДЕО)

Ливерпул со 3-1 го победи Манчестер Сити на Енфилд и ја зголеми предноста пред актуелниот шампион, ВАР повторно беше во центарот на вниманието. Ливерпул слави голема победа во дербито со Манчестер Сити, црвените се зацврстија на врвот, ја зголемија предноста во однос на шампионот и сега имаат девет бода повеќе од нив. Натпреварот изобилуваше со возбуда

Александер-Арнолд за спорниот момент на „Енфилд“: Топката прво го удри Силва во рака

Александер-Арнолд за спорниот момент на „Енфилд“: Топката прво го удри Силва во рака

Трент Александер-Арнолд беше во центарот на вниманието на почетокот на дуелот меѓу Ливерпул и Манчестер Сити, откако гостите тврдеа дека играл со рака, инцидент кој за судиите не беше доволен за пенал. Во контра-нападот, Ливерпул постигна гол, а потоа го доби натпреварот со 3:1. Фудбалерот на Ливерпул има свој став за ситуацијата и нападот. – Постои

ВИДЕО: Дали Сити беше оштетен при 0-0 на дербито со Ливерпул

ВИДЕО: Дали Сити беше оштетен при 0-0 на дербито со Ливерпул

Супер дербито, Ливерпул – Сити, во Премиерилата донесе неколку спорни моменти, при 0-0 момент по кој можеше да биде досуден пенал за тимот од Манчестер. На самиот почеток на средбата, Бернардо Силва се проби по десната страна, центрираше, топката го удри во рака Арнолд. Главниот судија Мајкл Ловрен оцени дека немаше услови за пенал…

„Енфилд“ е неосвоива тврдина: Ливерпул го победи Сити и отиде на „плус девет“ (Видео)

„Енфилд“ е неосвоива тврдина: Ливерпул го победи Сити и отиде на „плус девет“ (Видео)

Ливерпул уште еднаш докажа дека „Енфилд Роуд“ е едноставно неосвовива тврдина во последните две сезони, а овојпат тоа го демонстрираше на еден од најважните натпревари во актуелната натпреврувачка кампања во Премиер лигата, славејќи во големото дерби против Манчестер Сити до 3:1. Сити подобро го отвори дербито, создаде една голема шанса и не беше досуден

Ливерпул го победи Манчестер Сити и отиде на +9, граѓаните бесни на ВАР (ВИДЕО)

Ливерпул го победи Манчестер Сити и отиде на +9, граѓаните бесни на ВАР (ВИДЕО)

Ливерпул со 3-1 го победи Манчестер Сити на Енфилд и ја зголеми предноста пред актуелниот шампион, ВАР повторно беше во центарот на вниманието. Ливерпул слави голема победа во дербито со Манчестер Сити, црвените се зацврстија на врвот, ја зголемија предноста во однос на шампионот и сега имаат девет бода повеќе од нив. Натпреварот изобилуваше со возбуда

Дали Сити беше оштетен од судијата и ВАР? (ВИДЕО)

Дали Сити беше оштетен од судијата и ВАР? (ВИДЕО)

Ливерпул и Манчестер Сити играат исклулително возбудлив натпревар на „Енфилд“ каде после првите 45 минути „црвените“ имаат предност од 2:0. Меѓутоа, еден момент од натпреварот предизвика многу контроверзи и веројатно уште долго ќе се зборува за него. Имено, во 5-та минута „граѓаните“ бараа пенал после играњето со рака на Александер Арнолд во казнетиот

Еве зошто ВАР не досуди пенал за Манчестер Сити (ВИДЕО)

Еве зошто ВАР не досуди пенал за Манчестер Сити (ВИДЕО)

Пред првиот гол на Ливерпул во дербито со Манчестер Сити имаше спорна ситуација во шеснаесетникот на домаќините. Манчестер Сити беа бесни зошто судијата не покажа пенал по игра со рака на Александер Арнолд, во следната акција Ливерпул даде гол. Целата ситуација беше прегледана од ВАР но одлуката остана непроменета, Манчестер Сити не доби пенал, Ливерпул

ВИДЕО: Ливерпул го зададе првиот удар, Сити падна на „Енфилд“!

ВИДЕО: Ливерпул го зададе првиот удар, Сити падна на „Енфилд“!

Екипата на Ливерпул направи голем чекор напред во битката за тронот во англискиот фудбал, затоа што во големото дерби на „Енфилд Роуд“ против Манчестер Сити успеа да дојде до победа (3-1). Извештај од натпреварот: Дерби-дуелот на Островот мина со многу негодувања, поради погодоците на „црвените“ и одредени ситуации по кои не беше користена новоимплементираната

Сити поразен на „Енфилд“, Ливерпул му избега на девет бода

Сити поразен на „Енфилд“, Ливерпул му избега на девет бода

Екипата на Ливерпул направи голем чекор напред во битката за тронот во англискиот фудбал, затоа што во големото дерби на „Енфилд Роуд“ против Манчестер Сити успеа да дојде до победа (3-1). Големото дерби во Премиер лигата започна на исклучително возбудлив начин и веќе по 13 минути игра Ливерпул има два гола предност над Манчестер Сити. Резултатот го

Ливерпул го дочекува Манчестер Сити во дербито на денот во Англија

Ливерпул го дочекува Манчестер Сити во дербито на денот во Англија

Екипата на Јирген Клоп денеска има големи шанси дополнително да се одлепи на врвот на табелата во Премие лигата. Евентуална победа над Манчестер Сити ќе значи голем чекор напред во трката за титулата во Англија. Три бода му носат на Ливерпул осум бода предност по 12 кола. Манчестер Сити нема победа на „Енфилд“ од 2003 година па избраниците на Гвардиола