притисни ентер »

Грција се сомнева дека пожарот на островот Евија е подметнат

Грција се сомнева дека пожарот на островот Евија е подметнат

Напорите за гаснење на големиот шумски пожар во природен резерват на грчкиот остров Евија продолжуваат и денес, четврти ден по ред, при што надлежните органи се сомневаат дека пожарот може да бил и подметнат, пишува „Катимерини“. Вработени во специјалниот отдел за пожари од грчката противпожарна служба откриле предмети кои се лесно запаливи и кои се

УШТЕ ЕДЕН ПОЖAP ВО ГРЦИЈА: Гopи Закинтос, авиони доаѓаат на помош

УШТЕ ЕДЕН ПОЖAP ВО ГРЦИЈА: Гopи Закинтос, авиони доаѓаат на помош

Голем пожap изби попладнево на грчкиот остров Закинтос, во шумата меѓу селата Килиоменос и Агалас. Пожapoт избувнал околу 14 часот по локално време, јавува АНА. Во гacнењето на огнот учествуваат 20 пожapникари со седум пpотивпожарни возила, а се очекува да помогнат и авионите. Во гacнењето на пожapoт помага и локалното население и засега нема опacност

Голем пожар на Закинтос

Голем пожар на Закинтос

Голем пожар изби попладнево на грчкиот остров Закинтос, во шумата меѓу селата Килиоменос и Агалас. Пожарот избувнал околу 14 часот по локално време, јавува АНА. Во гаснењето на огнот учествуваат 20 пожарникари со седум противпожарни возила, а се очекува да помогнат и авионите. Во гаснењето на пожарот помага и локалното население и засега нема опасност

ВИДЕО од пожарот на Закинтос

ВИДЕО од пожарот на Закинтос

Голем пожар изби вчера на грчкиот остров Закинтос, во шумата меѓу селоо Килиоменос и Агалас. Пожарот избил во околу 14 часот по локално време. Во гаснењето на пожарот учествувале 20 пожарникари со седум машини за гаснење пожар, а се очекува на помош да стигнат и авиони. Како што е наведено, во гаснењето помага и локалното население и засега нема опасност

Грција се бори со шумските пожари, гори на неколку острови

Грција се бори со шумските пожари, гори на неколку острови

Грчките власти испратија засилувања на пожарникарите кои се борат со голем шумски пожар во природен резерват на островот Евија, додека канадери се обидуваат да ги изгаснат пламените во тешко достапен кањон. На третиот ден од пожарот, 12 канадери, меѓу кои и два испратени од Италија и еден од Шпанија, како и 11 хеликоптери продолжија со летови за гаснење

Грција се бори со шумските пожари, гори на неколку острови

Грција се бори со шумските пожари, гори на неколку острови

Грчките власти испратија засилувања на пожарникарите кои се борат со голем шумски пожар во природен резерват на островот Евија, додека канадери се обидуваат да ги изгаснат пламените во тешко достапен кањон. На третиот ден од пожарот, 12 канадери, меѓу кои и два испратени од Италија и еден од Шпанија, како и 11 хеликоптери продолжија со летови за гаснење

Грција продолжува да се бори со кошмарните пожари

Грција продолжува да се бори со кошмарните пожари

Грчките власти испратија засилувања на пожарникарите кои се борат со голем шумски пожар во природен резерват на островот Евија, додека канадери се обидуваат да ги изгаснат пламените во тешко достапен кањон. На третиот ден од пожарот, 12 канадери, меѓу кои и два испратени од Италија и еден од Шпанија, како и 11 хеликоптери продолжија со летови за гаснење

Голем пожар на Закинтос

Голем пожар на Закинтос

Голем пожар изби попладнево на грчкиот остров Закинтос, во шумата меѓу селата Килиоменос и Агалас. Пожарот избувнал околу 14 часот по локално време, јавува АНА. Во гаснењето на огнот учествуваат 20 пожарникари со седум противпожарни возила, а се очекува да помогнат и авионите. Во гаснењето на пожарот помага и локалното население и засега нема опасност

Голем пожар на Закинтос

Голем пожар на Закинтос

Голем пожар изби попладнево на грчкиот остров Закинтос, во шумата меѓу селата Килиоменос и Агалас. Пожарот избувнал околу 14 часот по локално време, јавува АНА. Во гаснењето на огнот учествуваат 20 пожарникари со седум противпожарни возила, а се очекува да помогнат и авионите. Во гаснењето на пожарот помага и локалното население и засега нема опасност

Големи пожари на грчките острови Крф и Закинтос (ВИДЕО)

Големи пожари на грчките острови Крф и Закинтос (ВИДЕО)

На Крф се уште голем број пожарникари се на терен поради опасносрт од повторно разгорување на пожарот , што беше гаснет со авиони. Според регионалниот шеф на противпожарната бригада, Андреас Ризос , огнот се заканува во областа Натура. Попладнево избувна голем пожар и на островот Закинтос. Пожарот избувнал во шумско подрачје меѓу селата Килиоменос

Пожар на познатиот грчки остров, авиони доаѓаат на помош

Пожар на познатиот грчки остров, авиони доаѓаат на помош

41 Споделувања Share Tweet Голем пожар изби попладнево на грчкиот остров Закинтос, во шумата меѓу селата Килиоменос и Агалас. Пожарот избувнал околу 14 часот по локално време, јавува АНА. Во гаснењето на пожарот помага и локалното население и засега нема опасност за туристите и тамошните жители. Над илјада пожарникари се борат против шумските пожари

Ако ваши блиски се во Грција веднаш да се слушнете со нив: Гори познатиот грчки остров, авиони доаѓаат на помош!

Ако ваши блиски се во Грција веднаш да се слушнете со нив: Гори познатиот грчки остров, авиони доаѓаат на помош!

Ако ваши блиски се во Грција веднаш да се слушнете со нив: Гори познатиот грчки остров, авиони доаѓаат на помош! Голем пожар изби попладнево на грчкиот остров Закинтос, во шумата меѓу селата Килиоменос и Агалас. Пожарот избувнал околу 14 часот по локално време, јавува АНА. Во гаснењето на огнот учествуваат 20 пожарникари со седум противпожарни возила,

Голем пожар на Закинтос

Голем пожар на Закинтос

Голем пожар изби попладнево на грчкиот остров Закинтос, во шумата меѓу селата Килиоменос и Агалас. Пожарот избувнал околу 14 часот по локално време, јавува АНА. Во гаснењето на огнот учествуваат 20 пожарникари со седум противпожарни возила, а се очекува да помогнат и авионите. Во гаснењето на пожарот помага и локалното население и засега нема опасност

(ВИДЕО) ГОРИ НА ЗАКИНТОС: Се чекаат авиони на помош

(ВИДЕО) ГОРИ НА ЗАКИНТОС: Се чекаат авиони на помош

Гори и на Закинтос. Пожар изби денеска на грчкиот остров Закинтос, во шумата меѓу селото Килиоменос и Агалас. Пожарот избил во околу 14 часот,  а во гаснењето на пожарот учествувале 20 пожарникари со седум машини за гаснење пожар, а се очекува на помош да стигнат и авиони. Како што е наведено, во гаснењето помага и локалното население и засега нема

Голем пожар на Закинтос

Голем пожар на Закинтос

Голем пожар изби попладнево на грчкиот остров Закинтос, во шумата меѓу селата Килиоменос и Агалас. Пожарот избувнал околу 14 часот по локално време, јавува АНА. Во гаснењето на огнот учествуваат 20 пожарникари со седум противпожарни возила, а се очекува да помогнат и авионите. Во гаснењето на пожарот помага и локалното население и засега нема опасност

Голем пожар на Закинтос

Голем пожар на Закинтос

Голем пожар изби попладнево на грчкиот остров Закинтос, во шумата меѓу селата Килиоменос и Агалас. Пожарот избувнал околу 14 часот по локално време, јавува АНА. Во гаснењето на огнот учествуваат 20 пожарникари со седум противпожарни возила, а се очекува да помогнат и авионите. Во гаснењето на пожарот помага и локалното население и засега нема опасност

Гори познатиот грчки остров, авиони доаѓаат на помош!

Гори познатиот грчки остров, авиони доаѓаат на помош!

Голем пожар изби попладнево на грчкиот остров Закинтос, во шумата меѓу селата Килиоменос и Агалас. Пожарот избувнал околу 14 часот по локално време, јавува АНА. Во гаснењето на огнот учествуваат 20 пожарникари со седум противпожарни возила, а се очекува да помогнат и авионите. Во гаснењето на пожарот помага и локалното население и засега нема опасност

ВИДЕО: Гори Закинтос - пожарникарите се борат со огнената стихија која го зафати островот

ВИДЕО: Гори Закинтос - пожарникарите се борат со огнената стихија која го зафати островот

Голем пожар изби денеска на грчкиот остров Закинтос, во шумата меѓу селоо Килиоменос и Агалас. Пожарот избил во околу 14 часот по локално време. Во гаснењето на пожарот учествувале 20 пожарникари со седум машини за гаснење пожар, а се очекува на помош да стигнат и авиони. Како што е наведено, во гаснењето помага и локалното население и засега нема

Голем пожар на Закинтос, засега нема опасност за туристите

Голем пожар на Закинтос, засега нема опасност за туристите

Во гаснењето на огнот учествуваат 20 пожарникари со седум противпожарни возила, а се очекува да помогнат и авионите. Голем пожар изби попладнево на грчкиот остров Закинтос, во шумата меѓу селата Килиоменос и Агалас. Пожарот избувнал околу 14 часот по локално време, јавува АНА. Во гаснењето на огнот учествуваат 20 пожарникари со седум противпожарни