притисни ентер »

Турунџиева во посета на Атиџе: Му благодарам на животот што ми даде прилика да ја запознаам и да испијам кафе со неа (видео)

Турунџиева во посета на Атиџе: Му благодарам на животот што ми даде прилика да ја запознаам и да испијам кафе со неа (видео)

Познатата македонска пејачка и водителка Сузана Турунџиева реши да ја посети Атиџе Муратова, ѕвездата од филмот „Медена земја“. Турунџиева вели дека 2020 година за неа е промашена година, но средбата со Атиџе и е нејдоброто нешто кое воопшто и се случило. „Најдоброто од се е пријателството со Атиџе- жената која ја испрати најсилната порака во светот

Власта и Атиџе ја излажа, ништо од медениот живот

Власта и Атиџе ја излажа, ништо од медениот живот

Власта и Атиџе ја излажа, ништо од медениот живот „Ѕвездата од Медена земја доби ветување за нов кров“, „Работа и професионално снимање на две песни.“, „Животот и се насмеа на Атиџе“… Вака пишуваа медиумите пред само 8 месеци за протагониската од документарецот кој беше номиниран за два оскари „Медена земја“, Атиџе Муратова. Надлежните ветуваа многу,

Ветуваа многу, нe исполнија ништо: Власта ја остави Атиџе на цедило откако ѝ вети меден живот

Ветуваа многу, нe исполнија ништо: Власта ја остави Атиџе на цедило откако ѝ вети меден живот

„Ѕвездата од Медена земја доби ветување за нов кров“, „Работа и професионално снимање на две песни.“, „Животот и се насмеа на Атиџе“… Вака пишуваа медиумите пред само 8 месеци за протaгониската од документарецот кој беше номиниран за два оскари „Медена земја“, Атиџе Муратова. Надлежните ветуваа многу, за на крај да не исполнат ништо. Вака во кратки

Турунџиева си ја отвори душата- призна дека годината не и тргнало на добро, но собра сили и запеа песна со Атиџе (ВИДЕО)

Турунџиева си ја отвори душата- призна дека годината не и тргнало на добро, но собра сили и запеа песна со Атиџе (ВИДЕО)

Турунџиева си ја отвори душата- призна дека годината не и тргнало на добро, но собра сили и запеа песна со Атиџе (ВИДЕО) Телевизиската водителка Сузана Турунџиева на социјалната мрежа Инстаграм се пофали дека ја посетила хероината од филмот „Медена земја“, Атиџе Муратова, во нејзиниот дом. Таа вели дека годината ѝ тргнала лошо, но дека средбата со

(Видео) Сузана Турунџиева дојде кај Атиџе за да ја отпеат „Македонско девојче“

(Видео) Сузана Турунџиева дојде кај Атиџе за да ја отпеат „Македонско девојче“

Пејачката и водителка Сузана Турунџиева, заедно со помалата ќерка Матеа ја посетија Атиџе од „Медената земја“. Тие дојдоа во Бекирлија, каде се дружеа со Атиџе. Тие и заедно запеаја, а видеото Сузана го објави и на социјалните мрежи. „Не престанавме 2020 да ја нарекуваме лоша, никаква, негативна, промашена година… Е па за мене 2020 е … Continue reading

(ВИДЕО) Невобичаен дует: Tурунџиева и Атиџе

(ВИДЕО) Невобичаен дует: Tурунџиева и Атиџе

Весели моменти во домот на Атиџе Муратова, ѕвездата од филмот „Медена земја“, на гости ѝ дојде популарната пејчка и водителка Сузана Турунџиева со своето семејство. Не престанавме 2020та да ја нарекуваме лоша, никаква, негативна, промашена година… Е па за мене 2020та е годината која… Posted by Suzana Turundzieva on Понеделник, 14 септември 2020 Тие

(ВИДЕО) Кафе, прегратки, песна и смеа: Како помина дружбата на Атиџе и Сузана Турунџиева

(ВИДЕО) Кафе, прегратки, песна и смеа: Како помина дружбата на Атиџе и Сузана Турунџиева

Водителката и пејачка, Сузана Турунџиева беше во посета на хероината од „Медена земја“, Атиџе Муратова, која деновиве имаше немил настан со проблематичен сосед , поради што беше и исплашена за нејзиниот живот. Сузана заедно со нејзината ќерка Матеа , решила да ја посети Атиџе, а средбата беше проследена со видео запис, фотографии и емотивен статус

ВИДЕО: Сузана Турунџиева отиде да ја посети Атиџе - заедно ја запеаја „Македонско девојче“

ВИДЕО: Сузана Турунџиева отиде да ја посети Атиџе - заедно ја запеаја „Македонско девојче“

Македонската водителка и пејачка Сузана Турнџиева оиде во Бекирлија да ја посети хероината од документарниот филм „Медена земја“, Атиџе Муратова. Таа на својот Фејсбук профил објави фотографии од посетата на кои се гледа дека се прегрнуваат, пијат кафе и разговараат. -Не престанавме 2020та да ја нарекуваме лоша, никаква, негативна, промашена година…

Сузана Турунџиева на гости кај Атиџе: „Ова е најдоброто нешто кое ми се случи во 2020 година“

Сузана Турунџиева на гости кај Атиџе: „Ова е најдоброто нешто кое ми се случи во 2020 година“

Познатата тв водителка Сузана Турунџиева деновиве беше во посета на хероината од Медена земја, Атиџе Муратова, која пак ја угости со кафе. Турунџиева вели дека 2020 година за неа е промашена година, но средбата со Атиџе и е нејдоброто нештокое воопшто и се случило. Сузе преку фотографии на кои разговараат, се прегрнуваат, пијат кафе, ја долови енергијата

Сузана Турунџиева на гости кај Атиџе: „Ова е најдоброто нешто кое ми се случи во 2020 година“

Сузана Турунџиева на гости кај Атиџе: „Ова е најдоброто нешто кое ми се случи во 2020 година“

ИЗВОР Скопје24 | септември 15, 2020 Познатата тв водителка Сузана Турунџиева деновиве беше во посета на хероината од Медена земја, Атиџе Муратова, која пак ја угости со кафе. Турунџиева вели дека 2020 година за неа е промашена година, но средбата со Атиџе и е нејдоброто нештокое воопшто и се случило. Сузе преку фотографии на кои разговараат, се прегрнуваат,

Сузана Турунџиева на гости кај Атиџе: „Ова е најдоброто кое ми се случи во 2020 година“ (фото+ видео)

Сузана Турунџиева на гости кај Атиџе: „Ова е најдоброто кое ми се случи во 2020 година“ (фото+ видео)

фото:сузана турунџиева/инстаграм/принтскрин Оваа 2020 година сите ќе ја паметиме како исклучително тешка, година која не измести од колосек и важи за промашена. Но во темнината секогаш светлото од некаде ќе пробие. ТВ водителката, музичар и писател, Сузана Турунџиева вели дека годината и тргнала лошо, но средбата со хероината од „Медена земја“, Атиџе

Сузана Турунџиева на гости кај Атиџе: „Ова е најдоброто нешто кое ми се случи во 2020 година“

Сузана Турунџиева на гости кај Атиџе: „Ова е најдоброто нешто кое ми се случи во 2020 година“

Познатата тв водителка Сузана Турунџиева деновиве беше во посета на хероината од Медена земја, Атиџе Муратова, која пак ја угости со кафе. Турунџиева вели дека 2020 година за неа е промашена година, но средбата со Атиџе и е нејдоброто нештокое воопшто и се случило. Сузе преку фотографии на кои разговараат, се прегрнуваат, пијат кафе, ја долови енергијата