притисни ентер »

Милков: Натпреварот против Финска е најважен

Милков: Натпреварот против Финска е најважен

Одбојкарите утре дебитираат на Европските првенства со натпреварот против Финска. Нешто повеќе од 24 часа (утре 17.30 ч.) ја делат македонската одбојклрска репрезентација од историскиот настап на Европските првенства. Во Љубљана, Словенија, првиот противник на избраниците на селекторот Никола Матијашевиќ е селекцијата на Финска. – Конечно доаѓа натпреварот

Милков: Нашата најсилна страна е мотивацијата

Милков: Нашата најсилна страна е мотивацијата

Македонската одбојкарска репрезентација ги одработува завршните анализи пред деби настапот на ЕП во Словенија. Утре на програмата е натпреварот со Финска. Еден од поискусните во нашиот тим, Александар Милков верува дека Македонија може со победа да почне на континенталниот собир на тоа се потребни добар прием и добар сервис. „Добро се подготвуваме

Македонија и Финска во Љубљана ќе бијат битка и на трибините

Македонија и Финска во Љубљана ќе бијат битка и на трибините

Македонската одбојкарска репрезентација утре ќе дебитира на Европското првенство со меч против Финска. Двете селекции се дебитанти на завршницата од континенталниот собир и на дуелот во „Стожице“ ќе играат да испишат победничка историја. Во Љубљана, македонската селекција според Одбојкарската федерација ќе има поддршка од неколку стотина навивачи,

Деспотовски: Со Финска мора сите пет елементи во играта да се совршени

Деспотовски: Со Финска мора сите пет елементи во играта да се совршени

Филип Деспотовски, техничарот на македонската одбојкарска репрезентација, го најави Европското првенство (ЕП) во Словенија и истакна дека нашиот национален тим ќе мора да има перфектен ден на дебито со Финска ако сака резултат. Со Финска досега немаме натпревари, па отсуствува параметар за споредба на силите. „Сè мора да функционира, сите пет елементи

Одбојкарите се во Марибор, финално одбројување до ЕП!

Одбојкарите се во Марибор, финално одбројување до ЕП!

Од блесок како против Бугарија, до ситни, но пресудни грешки против Австрија. Нашите репрезентативци и натаму се постојани во тоа дека се непостојани во играта, понекогаш без разлика на квалитетот на противникот. Нашите најдобри одбојкари од вчера се во Марибор, на кратко прилагодување пред да се преселат во вторник во Љубљана. За да одат чекор напред