притисни ентер »

Миркуловски блескаше во победата на Вецлар над Гепинген

Миркуловски блескаше во победата на Вецлар над Гепинген

Искусниот македонски ракометен ас, Филип Миркуловски одигра одличен меч за Вецлар во триумфот над Гепинген од 24-22 во Бундеслигата. Популарниот Жути беше еден од најдобрите, најзаслужните за ова славје со вкупно четири голови од пет обиди, а зад своето име запиша и две асистенции. Инаку Вецлар дојде до овој 12. сезонски триумф со подобра игра во вторите

Миркуловски блескаше во победата на Вецлар над Гепинген

Миркуловски блескаше во победата на Вецлар над Гепинген

Искусниот македонски ракометен ас, Филип Миркуловски одигра одличен меч за Вецлар во триумфот над Гепинген од 24-22 во Бундеслигата. Популарниот Жути беше еден од најдобрите, најзаслужните за ова славје со вкупно четири голови од пет обиди, а зад своето име запиша и две асистенции. Инаку Вецлар дојде до овој 12. сезонски триумф со подобра игра во вторите

Миркуловски блесна, Вецлар триумфално се враќа од Гепинген

Миркуловски блесна, Вецлар триумфално се враќа од Гепинген

Македонскиот интернационалец Филип Миркуловски одигра една од своите најдобри партии за бундеслигашот Вецлар . По два порази во низа, „зелените“ на гостински терен го совладаа Гепинген со 22-24 (10-9) во рамките на 32. коло во Бундеслигата. Средниот бек на Вецлар постигна четири гола и впиша уште две асистенции, па како еден од најдобрите поединци