притисни ентер »

Мајами продолжува да ги „меле“ ривалите, нова победа и за шампионот

Мајами продолжува да ги „меле“ ривалите, нова победа и за шампионот

Актуелниот вицешампион во НБА лигата, Мајами Хит продолжуваат со одличните партии во регуларната сезона. Синоќа тие на домашен терен ја совладаа Атланта со 109:99 и ја остварија шестата последователна победа. Мајами по малку лошиот старт на сезоната ја најде својата вистинска игра и продолжи да ги „меле“ противниците на последните шест натпревари.

Дебакл на Вориорс во ЛА, Јанис ги среди Клиперси

Дебакл на Вориорс во ЛА, Јанис ги среди Клиперси

ЛА Лејкерс ставија крај на серијата од четири порази со убедливиот триумф над Голден стејт Вориорс 117:91. Милвоки во дербито ги победија ЛА Клиперс 105:100, а Бостон Слетикс во драматичен финиш ја извлекоа победата над Вашингтон Визардс 111:110. Актуелните шампиони го декалсираа Голден стејт Вориорс и се вратија на второто место во Западната конференција

Шампионот го го здроби Голден Стејт, Адетокумпо ги победи Клиперс (ВИДЕО)

Шампионот го го здроби Голден Стејт, Адетокумпо ги победи Клиперс (ВИДЕО)

Лос Анџелес лејкерс славеа убедлива победа од 117-91 против Голден Стејт и врзаа два триумфи по ред во НБА-лигата, по очајната низа претходно од четири порази. Шампионот доминираше од самиот почеток, а веќе на полувремето имаше постигнато 73 поени и водеше со 29 разлика. Најголемата предност на домашниот тим беше +35. Леброн Џејмс беше најефикасен

Лејкерси излегуваат од кризата, драматична победа на Бостон 🎥

Лејкерси излегуваат од кризата, драматична победа на Бостон 🎥

ЛА Лејкерси полека излегуваат од краткотрајната криза. Изминатата вечер ги разбија Голден Стејт. Актуелните шампиони ја врзаа втората победа во низа со резултат 117:91. Ги предводеше кој друг ако не Леброн Џејмс кој постигна 19 поени. Кај поразените Ерик Пашал се издвои со 18 поени. Најдраматично беше на мечот помеѓу Бостон и Вашингтон Визардс. Победникот

ВИДЕО: Шампионот го „сомле“ Голден Стејт, Јанис го доби дуелот со Каваи

ВИДЕО: Шампионот го „сомле“ Голден Стејт, Јанис го доби дуелот со Каваи

Кам-бекот на Денис Шрудер донесе подобра форма на Лос Анџелес Лејкерс кој на домашен терен го декласира Голден Стејт (117-91). Тимот на Френк Вогел имаше можност да одмори многу играчи, кои одиграа солидна минутажа, а мечот беше одлучан уште по првиот дел.Леброн Џејмс со 19 поени беше прво име на паркетот во „Стејплс Центар“. Големото дерби меѓу Милвоки

ВИДЕО: ЛА Лејкерс славеше во дербито со Голден Стејт, симултанка на Беал против Вашинготн

ВИДЕО: ЛА Лејкерс славеше во дербито со Голден Стејт, симултанка на Беал против Вашинготн

Кошаркарите на ЛА Лејкерс се зацврстија на второто место на табелата во Западната конференција во НБА лигата откако го совладаа Голден Стејт во дербито на вечерта со 117:91. Леброн Џејмс беше најефикасниот играч на натпреварот со 19 поени 6 скокови и 4 асистенции, кај поразените се издвои Пашал со 18 поени, Кари застана на 16 поени. 👑🎯🚨 LBJ from

Мајами продолжува да ги „меле“ ривалите, нова победа и за шампионот

Мајами продолжува да ги „меле“ ривалите, нова победа и за шампионот

Актуелниот вицешампион во НБА лигата, Мајами Хит продолжуваат со одличните партии во регуларната сезона. Синоќа тие на домашен терен ја совладаа Атланта со 109:99 и ја остварија шестата последователна победа. Мајами по малку лошиот старт на сезоната ја најде својата вистинска игра и продолжи да ги „меле“ противниците на последните шест натпревари.

Лејкерс стави крај на лошата серија, Мајами имаше решение за „џезерите“ (ВИДЕО)

Лејкерс стави крај на лошата серија, Мајами имаше решение за „џезерите“ (ВИДЕО)

Бранителот на титулата во НБА лигата, тимот на Лос Анџелес Лејкерс и стави крај на серијата од четири порази и славеше против Портланд Трејл Блејзерс со 102-93. „Езерџиите“ го спуштија противникот на само 93 поени и со тоа ја имаа најдобрата одбрана на вечерта во најсилниот кошаркарски шампионат. Во прв план беше кој друг ако не Џејмс со 28 поени,

Батлер и Драгиќ ја запреа Јута, победија и Лејкерси

Батлер и Драгиќ ја запреа Јута, победија и Лејкерси

Мајами Хит славеа победа во дуелот со Јута Џез 124:116. Изминатата ноќ во НБА лигата, победи забележаа Сакраменто, ЛА Лејкерс, Голден стејт Вориорс, Оклахома Тандер, Финикс Санас, Торонто Репторс и Бостон Селтикс. Мајами славеа во дуелот со најдобриот тим во лигата, благодарение на Џими Батлер и Горан Драгиќ. Батлер Јута ја почести мсо 33 поени, а

Лејкерс ја прекина серијата порази, во Лос Анџелес падна Портланд (ВИДЕО)

Лејкерс ја прекина серијата порази, во Лос Анџелес падна Портланд (ВИДЕО)

По четири последователни порази, шампионот Лос Анџелес Лејкерс конечно победи, го совлада Портланд со 102-93. ЛА Лејкерс влезе во неочекувано лоша серијата, имаа четири порази по ред, или пет од последните шест меча. И синоќешниот меч не го почнаа добро, на полувремето имаа негатива од 57-54. Но одиграа одлично во третиот период кој се покажа како

Лејкерски конечно победија, Мајами со триумф над Јута (ВИДЕО)

Лејкерски конечно победија, Мајами со триумф над Јута (ВИДЕО)

Тимот на Лос Анџелес Лејкерс успеа да стави крај на поразите во серија. Обезбеден е триумф над тимот на Портланд со конечни 102:93. Овој меч како и оној во кој тимот на Мајами успеа да слави над во моментов екипата со најдобар скор во НБА лигата, тимот на Јута со конечни 124:116 се двата меча з аиздвојување во ноќта преполна со мечеви и возбудувања

Батлер и Драгиќ ја запреа Јута, победија и Лејкерси

Батлер и Драгиќ ја запреа Јута, победија и Лејкерси

Мајами Хит славеа победа во дуелот со Јута Џез 124:116. Изминатата ноќ во НБА лигата, победи забележаа Сакраменто, ЛА Лејкерс, Голден стејт Вориорс, Оклахома Тандер, Финикс Санас, Торонто Репторс и Бостон Селтикс. Мајами славеа во дуелот со најдобриот тим во лигата, благодарение на Џими Батлер и Горан Драгиќ. Батлер Јута ја почести мсо 33 поени, а

ВИДЕО: Лејкерси ја прекинаа серијата порази

ВИДЕО: Лејкерси ја прекинаа серијата порази

Актуелниот шампион ЛА Лејкерс ја прекина серијата од четири порази по ред откако со 102:93 го совлада Портланд. Натпреварот беше одлучен кон крајот на третата и почетокот на четвртата четвртина кога дојдоа до 13. поени предност (89:76). Леброн Џејмс со 28 поени и Денис Шрудер со 22 поени беа предводници на Лејкерс, додека кај Портланд, Демиен Лилард

Лејкерс, конечно, победи, а се најде и мајстор да ја совлада Јута (ВИДЕО)

Лејкерс, конечно, победи, а се најде и мајстор да ја совлада Јута (ВИДЕО)

Кошаркарите на ЛА Лејкерс по низата од четири порази, конечно, победија и тоа во ноќешната пресметка со тимот на Портланд трејлблејзерс (102-93), за која клучна беше третата четвртија која „езерџиите“ ја добија со 31-19. Леброн Џејмс беше предводник на актуелниот шампион со 28 поени, 11 скокови и седум асистенции, додека веднаш зад него беше Шредер

ВИДЕО: ЛА Лејкерс ја прекина низата позрази, Мајами подобар од Јута Џез

ВИДЕО: ЛА Лејкерс ја прекина низата позрази, Мајами подобар од Јута Џез

Кошаркарите на ЛА Лејкерс го совлада Портланд со 102:93 со што ја прекинаа низата од четири последнови порази во НБА лигата. Леброн Џејмс со 28 поени и 11 скокови беше најдобриот во победничкиот тим, за Попрталнд се издвои Лилард со 35 поени. KCP and LBJ running the break on ESPN! 💥 pic.twitter.com/heJbDtCS2l — NBA (@NBA) February 27, 2021 Мајами