Пирошки од компир

Потребни состојки : 750 г компир 100 г брашно 1 лажица вегета 150 г кашкавал 40 г маргарин 2 жолчки мускатно оревче за похување: презла, јајце, масло за пржење Начин на подготовка : Компирот сварете го со лушпа, излупете го и испасирајте го. Додадете брашно, зачини, рендано оревче, жолчки и маргарин. Убаво промешајте и месете додека да добиете изедначено