притисни ентер »

Динамо Загреб првпат од 1970 ќе „презими“ во Европа, Милан со храбро реми против Бетис (видео)

Динамо Загреб првпат од 1970 ќе „презими“ во Европа, Милан со храбро реми против Бетис (видео)

epa07152087 Spartak's Boris Godal (R) in action against Dinamo's Mario Gavranovic (L) during the UEFA Europa League' group D soccer match between FC Spartak Trnava and GNK Dinamo Zagreb at Maksimir stadium in Zagreb, Croatia, 08 November 2018. EPA-EFE/ANTONIO BAT Динамо Загреб со 3:1 го победи тимот на Спартак Трнава за првпат од 1970 година

Динамо Загреб првпат од 1970 ќе „презими“ во Европа, Милан со храбро реми против Бетис (видео)

Динамо Загреб првпат од 1970 ќе „презими“ во Европа, Милан со храбро реми против Бетис (видео)

epa07152087 Spartak's Boris Godal (R) in action against Dinamo's Mario Gavranovic (L) during the UEFA Europa League' group D soccer match between FC Spartak Trnava and GNK Dinamo Zagreb at Maksimir stadium in Zagreb, Croatia, 08 November 2018. EPA-EFE/ANTONIO BAT epa07152087 Spartak's Boris Godal (R) in action against Dinamo's Mario Gavranovic

Динамо Загреб првпат од 1970 ќе „презими“ во Европа, Милан со храбро реми против Бетис (видео)

Динамо Загреб првпат од 1970 ќе „презими“ во Европа, Милан со храбро реми против Бетис (видео)

Динамо Загреб со 3:1 го победи тимот на Спартак Трнава за првпат од 1970 година да „презими“ во Европа со пласман во наредната рунда со совршени 12 поени од четири меча, радувајќи ја десетилјадната публика на „Максимир“ опкружен со магла. Динамо досега двапати го победи Спартак, дома триумфираше над Фенербахче и славеше победа на гостувањето кај Андерлехт,

Победничка вечер за Македонците во ЛЕ

Победничка вечер за Македонците во ЛЕ

Аријан Адеми со Динамо Загреб е првиот патник од македонските претставници во нокаут фазата од ЛЕ. Елмас со Фенербахче и Ристовски со Спортинг се со една нога во следна фаза, а важна победа оствари и Николов со МОЛ Види. Елиминација на Тричковски со АЕК Ларнака. ГРУПА А Баер Леверкузен - Цирих 1:0 Лудогорец - АЕК Ларнака 0:0 ГРУПА Б Селтик - Лајпциг

Динамо Загреб првпат од 1970 ќе „презими“ во Европа, Милан со храбро реми против Бетис (видео)

Динамо Загреб првпат од 1970 ќе „презими“ во Европа, Милан со храбро реми против Бетис (видео)

Динамо Загреб со 3:1 го победи тимот на Спартак Трнава за првпат од 1970 година да „презими“ во Европа со пласман во наредната рунда со совршени 12 поени од четири меча, радувајќи ја десетилјадната публика на „Максимир“ опкружен со магла. Динамо досега двапати го победи Спартак, дома триумфираше над Фенербахче и славеше победа на гостувањето кај Андерлехт,

ЛЕ: Динамо З. низ густа магла до европска пролет по 49 години

ЛЕ: Динамо З. низ густа магла до европска пролет по 49 години

Фото: uefa.com Седум клуба обезбедија осминафинале по мечевите од четвртото коло во фудбалската Лига на Европа. Два се англиски (Челзи и Арсенал), два се германски (Баер Леверкузен и Ајнтрахт Франкфурт) и по еден од Италија (Лацио), од Швајцарија (Цирих) и од Хрватска (Динамо Загреб). Хрватскиот првак се протна низа групната фаза и по 49 години ќе

Челси и Ајнтрахт Франкфурт остануваат „совршени“ во Лига Европа (видео)

Челси и Ајнтрахт Франкфурт остануваат „совршени“ во Лига Европа (видео)

epa07151648 Chelsea's Oliver Giroud (C) celebrates a score with teammates during the UEFA Europa League group match between Chelsea FC and FC BATE Borisov in Borisov, Belarus, 08 November 2018. EPA-EFE/TATYANA ZENKOVICH epa07151648 Chelsea's Oliver Giroud (C) celebrates a score with teammates during the UEFA Europa League group match between Chelsea

Челси и Ајнтрахт Франкфурт остануваат „совршени“ во Лига Европа (видео)

Челси и Ајнтрахт Франкфурт остануваат „совршени“ во Лига Европа (видео)

epa07151648 Chelsea's Oliver Giroud (C) celebrates a score with teammates during the UEFA Europa League group match between Chelsea FC and FC BATE Borisov in Borisov, Belarus, 08 November 2018. EPA-EFE/TATYANA ZENKOVICH Челси со голот на Оливие Жиру стигна до важна гостинска победа од 1:0 против БАТЕ Борисов во Белорусија, додека Ајнтрахт Франкфурт

Челси и Ајнтрахт Франкфурт остануваат „совршени“ во Лига Европа (видео)

Челси и Ајнтрахт Франкфурт остануваат „совршени“ во Лига Европа (видео)

Челси со голот на Оливие Жиру стигна до важна гостинска победа од 1:0 против БАТЕ Борисов во Белорусија, додека Ајнтрахт Франкфурт издржа за 2:3 победа на гости во Кипар кај Аполон за да го задржат стоотстотниот успех во Лига Европа по четири кола. Оливие Жиру во 53. минута доби одлична топка од Емерсон за со глава да го совлада голманот на БАТЕ во

Челси и Ајнтрахт Франкфурт остануваат „совршени“ во Лига Европа (видео)

Челси и Ајнтрахт Франкфурт остануваат „совршени“ во Лига Европа (видео)

Челси со голот на Оливие Жиру стигна до важна гостинска победа од 1:0 против БАТЕ Борисов во Белорусија, додека Ајнтрахт Франкфурт издржа за 2:3 победа на гости во Кипар кај Аполон за да го задржат стоотстотниот успех во Лига Европа по четири кола. Оливие Жиру во 53. минута доби одлична топка од Емерсон за со глава да го совлада голманот на БАТЕ во

ЛЕ: Седум тима обезбедија европска пролет

ЛЕ: Седум тима обезбедија европска пролет

Екипите на Челзи, Ајнтрахт Франкфурт, Лацио, Арсенал, Динамо Загреб, Баер Леверкузен и Цирих, се пласираа во 1/16 финалето од Лигата на Европа после вечерашното четврто коло од групната фаза. Овие седум екипи успеаја да обезбедат пласман во слендата рунда, иако до крајот ќе играат уште два меча во групата. Најитнересно од вечерашните натпревари беше

Николов и МОЛ Види одново го совладаа ПАОК, Челси, Лацио и Ајнтрахт веќе се во нок-аут фаза (ВИДЕО)

Николов и МОЛ Види одново го совладаа ПАОК, Челси, Лацио и Ајнтрахт веќе се во нок-аут фаза (ВИДЕО)

Бобан Николов и МОЛ Види ја добија и втората пресметка со ПАОК, вечерва пред своите фанови славеа со 1-0, Челси, Лацио и Ајнтрахт уште сега обебзедија учество во шеснаесетфиналето. МОЛ Види на нашиот Бобан Николов драстично си ги зголеми шансите за европска пролет. Откако во минатото коло славеа среде Солун и ја освоиај „Тумба“, вечерва пред своите

Адеми и Динамо Загреб „газат“ во Лига Европа, во „аут“ Мојсов и Тричковски (ВИДЕО)

Адеми и Динамо Загреб „газат“ во Лига Европа, во „аут“ Мојсов и Тричковски (ВИДЕО)

Вечерва се комплетираше четвртото коло од групната фаза во фудбалската Лига Европа и дознавме нови учесници во 1/16 финалето, помеѓу нив и еден македонски репрезентативец. Аријан Адеми со Динамо Загреб дојдоа и до четвртиот триумф по ред славејќи на „Максимир" со 3:1 над Трнава. Нашиот интернационалец го одигра целиот меч против Словаците. После скоро

Челси беше подобар од БАТЕ, Мол Види го победи ПАОК! (ВИДЕО)

Челси беше подобар од БАТЕ, Мол Види го победи ПАОК! (ВИДЕО)

Вечерва од 18.55 часот беа одиграни неколку натпревари во Лигата на Европа (ЛЕ), а македонскиот интернационалец Бобан Николов со својата екипа Мол Види стигна до важна победа против грчки ПАОК. Навистина досаден натпревар се одигра во Будимпешта, каде што Мол Види до триумф стигна во 50. минута преку голот на Георги Миланов, по што гостите се обидоа

Ајнтрахт, Лацио и Челзи во нокаут-фазата, Николов со важна победа во Лига Европа! (ВИДЕО)

Ајнтрахт, Лацио и Челзи во нокаут-фазата, Николов со важна победа во Лига Европа! (ВИДЕО)

Беа одиграни уште нов голем број на натпревари од четвртото коло во групите на Лига Европа преку кои полека ги дознаваме првите учесници во нокаут-фазата. Ајнтрахт Франкфурт во групата Х дојде и до четвртата победа остварена во Никозија над Аполон со 2:3 и заедно со Лацио беше подобар од Марсеј (2:1) ќе играат во следната фаза. После првото полувреме