притисни ентер »

По три месеци пауза стартуваат со работа меѓународните аеродроми

По три месеци пауза стартуваат со работа меѓународните аеродроми

Embedded video for По три месеци пауза стартуваат со работа меѓународните аеродроми Келн, Бремен, Ларнака, Стокхолм се првите дестинации до кои во среда ќе се лета од скопскиот аеродром. По три месеци пауза, за два дена аеродромите во земјава ќе ги отворат  вратите. Првите авиони од Скопје ќе полетаат во шест часот наутро, а првите патници кои ќе притигнат

Во среда се отвораат аеродромите во Скопје и Охрид – протоколите подготвени и се по сите светски стандарди

Во среда се отвораат аеродромите во Скопје и Охрид – протоколите подготвени и се по сите светски стандарди

- Промо - Од среда се отвораат аеродромите во Скопје и Охрид. Посебните протоколи предвидуваат патниците да дојдат три часа пред летот, поради проверките и заштитните мерки. За сега во авионите нема да има ограничување на местата за седење, а патниците ќе мора да носат заштитни маски за цело време на летот. Кабините на авионите, потенцира се опремени

Од среда се отвораат аеродромите во Скопје и Охрид

Од среда се отвораат аеродромите во Скопје и Охрид

Вратите на скопскиот и охридскиот аеродром од среда ќе бидат отворени за влез и излез од државата. Првите авиони ќе полетаат во 6 часот наутро, а два часа подоцна и по неколку месечна пауза, ќе слета и првиот авион на скопскиот аеродром. Светлата на аеродромот се запалени, екипажот е подготвен, а персоналот на терен ги прави последните подготовки.

По три месеци пауза стартуваат со работа меѓународните аеродорми

По три месеци пауза стартуваат со работа меѓународните аеродорми

Embedded video for По три месеци пауза стартуваат со работа меѓународните аеродорми Келн, Бремен, Ларнака, Стокхолм се првите дестинации до кои во среда ќе се лета од скопскиот аеродром. По три месеци пауза, за два дена аеродромите во земјава ќе ги отворат  вратите. Првите авиони од Скопје ќе полетаат во шест часот наутро, а првите патници кои ќе притигнат

Скопскиот аеродром се отвора во среда со летови кон Бремен и Ларнака

Скопскиот аеродром се отвора во среда со летови кон Бремен и Ларнака

По повеќе од три месеци, Меѓународниот аеродром во Скопје ќе биде отворен во среда, а првите полетувања се предвидени околу 6:00 часот, кој Бремен и Ларнака, соопшти денес аеродромот. За денот на повторното отворањето, закажани се летови и кон Стокхолм, Келн и други дестинации. Скопскиот и Охридскиот аеродром беа затворени со одлука на Владата на полноќ

Распоред на летови од Меѓународниот аеродром Скопје за задутре на првиот ден од реотворањето

Распоред на летови од Меѓународниот аеродром Скопје за задутре на првиот ден од реотворањето

Првите полетувања од Меѓународниот Аеродром Скопје, во среда, 1-ви јули, кога аеродромот се отвора повторно за патнички летови се за Бремен (6:00), Ларнака (6:15), Стокхолм (6:30) и Келн (6:45), а ќе ги реализира авиокомпанијата Виз Ер, информираат од ТАВ Македонија, концесионерот на аеродромите. Оттаму соопштуваат дека  првите слетувања на аеродромот

Ова се првите летови од скопскиот аеродром – детално погледнете го распоредот

Ова се првите летови од скопскиот аеродром – детално погледнете го распоредот

Ова се првите летови од скопскиот аеродром – детално погледнете го распоредот Првите полетувања од Меѓународниот Аеродром Скопје, во среда, 1-ви јули, кога аеродромот се отвора повторно за патнички летови се за Бремен (6:00), Ларнака (6:15), Стокхолм (6:30) и Келн (6:45), а ќе ги реализира авиокомпанијата Виз Ер, информираат од ТАВ Македонија, концесионерот

Распоред на летови од Меѓународниот аеродром Скопје за задутре на првиот ден од реотворањето

Распоред на летови од Меѓународниот аеродром Скопје за задутре на првиот ден од реотворањето

Првите слетувања на аеродромот Скопје задутре се во 08:50 часот од Истанбул (Туркиш ерлајнс) и во 9:20 исто така од Истанбул со „Пегасус", информираат од ТАВ Македонија, концесионерот на аеродромите.. За останатите летови, концесионерот упатува на информации на веб страницата во делот заминувања: http://skp.airports.com.mk/en-EN/passenger/flights/departure-flights,

После долгата пауза: Објавен распоредот за летови на аеродромите во Скопје и Охрид

После долгата пауза: Објавен распоредот за летови на аеродромите во Скопје и Охрид

ИЗВОР Скопје24 | јуни 29, 2020 Од среда, 1 јули 2020 година стартуваат со работа двата аеродрома во Македонија, аеродромот во Скопје и аеродромот во Охрид. Првите полетувања од Меѓународниот Аеродром Скопје, во среда, 1-ви јули, кога аеродромот се отвора повторно за патнички летови се за Бремен (6:00), Ларнака (6:15), Стокхолм (6:30) и Келн (6:45),

ТАВ објави распоред на летови од Меѓународниот Аеродром Скопје за 1 јули

ТАВ објави распоред на летови од Меѓународниот Аеродром Скопје за 1 јули

Компанијата ТАВ објави распоред на летови од Меѓународниот Аеродром Скопје, на првиот ден од реотворањето 1-ви јули 2020. Први полетувања од Меѓународниот Аеродром Скопје, во среда, 1-ви јули 6:00h Бремен 6:15h – Ларнака 6:30h – Стокхолм 6:45 – Келн Први слетувања на Меѓународниот Аеродром Скопје, во среда, на 1-ви јули 8:50h – Истанбул (Туркиш ерлајнс)

Ова ќе биде првиот лет задутре од Меѓународниот аеродром Скопје

Ова ќе биде првиот лет задутре од Меѓународниот аеродром Скопје

Првите полетувања од Меѓународниот Аеродром Скопје, во среда, 1-ви јули, кога аеродромот се отвора повторно за патнички летови се за Бремен (6:00), Ларнака (6:15), Стокхолм (6:30) и Келн (6:45), а ќе ги реализира авиокомпанијата Виз Ер, информираат од ТАВ Македонија, концесионерот на аеродромите. Оттаму соопштуваат дека првите слетувања на аеродромот

Нови и строги правила на македонските аеродроми доколку сакате да летате

Нови и строги правила на македонските аеродроми доколку сакате да летате

Во утринската програма “Ја сакам Македонија” разговаравме со генералниот директор на ТАВ Македонија г-дин Алп Ер Ерсој за новиот протокол кој ќе се применува со отварањето на аеродромите. Во видеото се споделени сите детали.

АЕРОДРОМИТЕ ЌЕ СЕ ОТВОРАТ СО ЛЕТОВИ НА ВИЗ ЕР - Во четврток доаѓаат првите туристи во Охрид

АЕРОДРОМИТЕ ЌЕ СЕ ОТВОРАТ СО ЛЕТОВИ НА ВИЗ ЕР - Во четврток доаѓаат првите туристи во Охрид

Со лет на „Виз ер“ во среда се отвора Меѓународниот аеродрoм – Скопје. „Виз Ер“ ќе го отвори и аеродромот во Охрид  „Свети Апостол Павле“ в четврток со лет со кој ќе допатуваат туристи од Холандија и Полска, соопшти генералниот директор на ТАВ – Македонија, Алпер Ерсој. Протоколите се подготвени и се по сите светски стандарди. Како што напомена Ерсој,

„Виз Ер“ на 1 и 2 јули ги отвора аеродромите во Скопје и Охрид

„Виз Ер“ на 1 и 2 јули ги отвора аеродромите во Скопје и Охрид

Со лет на „Виз ер“ во среда се отвора Меѓународниот аеродрoм – Скопје. „Виз Ер“ ќе го отвори и аеродромот во Охрид „Свети Апостол Павле“ в четврток со лет со кој ќе допатуваат туристи од Холандија и Полска, соопшти генералниот директор на ТАВ – Македонија, Алпер Ерсој. Протоколите се подготвени и се по сите светски стандарди. Како што напомена Ерсој,

АЕРОДРОМИТЕ ЌЕ СЕ ОТВОРАТ СО ЛЕТОВИ НА ВИЗ ЕР - Во четврток доаѓаат првите туристи во Охрид

АЕРОДРОМИТЕ ЌЕ СЕ ОТВОРАТ СО ЛЕТОВИ НА ВИЗ ЕР - Во четврток доаѓаат првите туристи во Охрид

Со лет на „Виз ер“ во среда се отвора Меѓународниот аеродрoм – Скопје. „Виз Ер“ ќе го отвори и аеродромот во Охрид  „Свети Апостол Павле“ в четврток со лет со кој ќе допатуваат туристи од Холандија и Полска, соопшти генералниот директор на ТАВ – Македонија, Алпер Ерсој. Протоколите се подготвени и се по сите светски стандарди. Како што напомена Ерсој,

Од среда скопскиот аерoдром почнува да работи, првите летови за Бремен, Ларнака, Стокхолм...

Од среда скопскиот аерoдром почнува да работи, првите летови за Бремен, Ларнака, Стокхолм...

Меѓународниот аеродром Скопје од среда почнува да работи. Првите летови на 1 јули наутро се за Бремен, Ларнака, Стокхолм и Келн. Првите слетувања се од Истанбул (Туркиш ерлајнс).

Од среда се отвораат аеродромите во Скопје и Охрид

Од среда се отвораат аеродромите во Скопје и Охрид

За таа цел, министрите за транспорт и врски Горан Сугарески и за здравство, Венко Филипче денеска беа во посета на скопскиот аеродром. На Меѓународниот аеродром-Скопје е  Сунаи Сабриоски. Дали се изготвени протоколите за работа на аеродромите? Во видеото погледнете го целиот извештај.

„Виз ер“ на 1 и 2 јули ги отвора аеродромите во Скопје и Охрид

„Виз ер“ на 1 и 2 јули ги отвора аеродромите во Скопје и Охрид

Со лет на „Виз ер“ в среда се отвора Меѓународниот аеродрoм – Скопје, а веднаш по него ќе лета и „Туркиш ерланс“. „Виз Ер“ ќе го отвори и аеродромот во Охрид „Свети Апостол Павле“ в четврток, а на средината на јули се очекува преку аеродромот да дојдат и првите туристи од Холандија и Полска, соопшти генералниот директор на ТАВ – Македонија, Алпер Ерсој

Од среда аеродромите во Скопје и Охрид продолжуваат со редовна работа

Од среда аеродромите во Скопје и Охрид продолжуваат со редовна работа

По препорака на Комисијата за заразни болести, Владата донесе одлука од 1 јули, среда, да бидат отворени за сообраќај Меѓународниот аеродром Скопје и на Аеродромот „Св. Апостол Павле“ во Охрид. -Двата аеродрома се отвораат во среда. Протоколот имавме шанса да го видиме и навистина е направен по сите светски стандарди, целосно почитувајќи ги принципите