притисни ентер »

ВИДЕО: Меланија ја накити Белата куќа за Божиќ

ВИДЕО: Меланија ја накити Белата куќа за Божиќ

Првата дама на САД Меланија Трамп покажа како ја накитила Белата куќа за Божиќ. Духот на Америка сјае во Белата куќа. Возбудена сум што ја споделувам оваа прекрасна изложба на патриотизам со сите вас, напиша Меланија Трамп на Твитер изразувајќи возбуда од претстојната Божиќни празници.

Духот на Америка – тема на божиќното украсување на Белата куќа

Духот на Америка – тема на божиќното украсување на Белата куќа

Следно Патриотизмот е мотивот на празничното украсување во Белата куќа Првата дама Меланија Трамп оваа година избра божиќните декорации да бидат на тема „Духот на Америка“. Како и минатата година Белата куќа издаде видео во кое се гледа како првата дама ги подготвува завршните украси на божиќната декорација вклучувајќи и орнаменти од кампањата за добросостојба

Како од филмовите на Дизни: Вака Меланија Трамп ја украси Белата куќа за Нова Година и Божиќ (видео)

Како од филмовите на Дизни: Вака Меланија Трамп ја украси Белата куќа за Нова Година и Божиќ (видео)

фото:инсатграм За претстојните божиќни и новогодишни празници, првата дама на САД Меланија Трамп, во неделата навечер ја украси Белата куќа. На празничното видео кое е објавено се гледа како Меланија ги мести последните декоративни детали. На снимката која е објавена на интернет се покажува првата дама во капут, фустан и високи потпетици во истата

(Видео) Светнаа новогодишните елки во Белата куќа

(Видео) Светнаа новогодишните елки во Белата куќа

Првата дама на САД, Меланија Трамп, на својот профил на „Твитер“ објави видео од Белата куќа и се пофали како ја украсила во пресрет на Божиќ. „Американски дух“, стои во објавата на Меланија, која покрај видеото, сподели неколку фотографии од Белата куќа. “The Spirit of America” #ChristmasWhiteHouse2019 pic.twitter.com/4zgxBJN4L1 — Melania Trump (@FLOTUS)

Меланија Трамп во патриотски бои ја украси Белата куќа за божиќ (фотогалерија)

Меланија Трамп во патриотски бои ја украси Белата куќа за божиќ (фотогалерија)

Со декорации во црвена и сина боја, Меланија Трамп го слави американскиот патриотизам во божиќното украсување на Белата куќа. Првата дама внесе новини во традиционалното декорирање со зеленило и го украси со боите на американското знаме, а ги слави и американските дизајн, иновации и архитектура. Фото: АП „Со голема радост ви посакуваме добредојде во

(Видео) Светнаа новогодишните елки во Белата куќа

(Видео) Светнаа новогодишните елки во Белата куќа

Првата дама на САД, Меланија Трамп, на својот профил на „Твитер“ објави видео од Белата куќа и се пофали како ја украсила во пресрет на Божиќ. „Американски дух“, стои во објавата на Меланија, која покрај видеото, сподели неколку фотографии од Белата куќа. “The Spirit of America” #ChristmasWhiteHouse2019 pic.twitter.com/4zgxBJN4L1 — Melania Trump (@FLOTUS)

(Видео) Белата куќа во новогодишно руво: Духот на Америка во бело

(Видео) Белата куќа во новогодишно руво: Духот на Америка во бело

САД- Снегулки по ходниците, вештачки снег, лампиони во облик на знамиња на САД и други патриотски украси – Меланија Трамп ја накити Белата куќа во духот на Америка. Првата дама ја има честа да ја накити Белата куќа за божиќните празници, а оваа година Меланија се одлучи за тема „Духот на Америка“.

(ВИДЕО-ФОТО) КАКО ВО БАЈКА: Еве како Меланија Трамп новогодишно ја украси Белата куќа

(ВИДЕО-ФОТО) КАКО ВО БАЈКА: Еве како Меланија Трамп новогодишно ја украси Белата куќа

На традиционална празнична зелена боја, првата дама на САД, ги додала црвената и плавата, а божиќното дрво го украсила со американско знаме. Меланија Трамп ги изненади обожавателите и го претстави божиќниот декор на Белата куќа, чија тема оваа година е патриотизам кој го слави „Духот на Америка“. Меланија преку социјалните мрежи објави и кратко видео

Во стилот на Меланија Трамп: Божиќна бајка во Белата куќа (видео)

Во стилот на Меланија Трамп: Божиќна бајка во Белата куќа (видео)

Првата дама на САД, Меланија Трамп го претстави божиќниот декот на Белата куќа. Тема за оваа година е патриотизам кој го слави „Духот на Америка“. Белата куќа изгледа неверојатно, погледнете! View this post on Instagram “The Spirit of America” is shining in the @whitehouse! I am delighted to share this beautiful exhibit of patriotism for all to see,

ВИДЕО: Меланија ја накити Белата куќа за Божиќ - се изгледа како бајка

ВИДЕО: Меланија ја накити Белата куќа за Божиќ - се изгледа како бајка

Првата дама на САД Меланија Трамп покажа како ја накитила Белата куќа за Божиќ. -Духот на Америка сјае во Белата куќа. Возбудена сум што ја споделувам оваа прекрасна изложба на патриотизам со сите вас, напиша Меланија Трамп на Твитер изразувајќи возбуда од претстојната Божиќни празници.

(Видео) Mеланија Трамп покажа како ја украсила Белата куќа за Божик

(Видео) Mеланија Трамп покажа како ја украсила Белата куќа за Божик

Првата дама на Америка, Меланија Трамп, во специјално видео откри како го замислила годинашното украсување на Белата куќа. Нејзината ланска декорација, која се засноваше на црвени новогодишни елки, доби многу критики и многумина оценија дека се без вкус и претерана. За годинашната декорација, таа одбра патриотска тема и сакаше да му покаже на светот

(Видео) Mеланија Трамп покажа како ја украсила Белата куќа за Божик

(Видео) Mеланија Трамп покажа како ја украсила Белата куќа за Божик

Првата дама на Америка, Меланија Трамп, во специјално видео откри како го замислила годинашното украсување на Белата куќа. Нејзината ланска декорација, која се засноваше на црвени новогодишни елки, доби многу критики и многумина оценија дека се без вкус и претерана. За годинашната декорација, таа одбра патриотска тема и сакаше да му покаже на светот

(Видео) Mеланија Трамп покажа како ја украсила Белата куќа за Божик

(Видео) Mеланија Трамп покажа како ја украсила Белата куќа за Божик

Првата дама на Америка, Меланија Трамп, во специјално видео откри како го замислила годинашното украсување на Белата куќа. Нејзината ланска декорација, која се засноваше на црвени новогодишни елки, доби многу критики и многумина оценија дека се без вкус и претерана. За годинашната декорација, таа одбра патриотска тема и сакаше да му покаже на светот

(ФОТО) ЛУКСУЗ КАКО ОД БАЈКИТЕ: Погледнете како Меланија Трамп ја украсила Белата куќа во пресрет на празниците!

(ФОТО) ЛУКСУЗ КАКО ОД БАЈКИТЕ: Погледнете како Меланија Трамп ја украсила Белата куќа во пресрет на празниците!

Првата дама на САД, Меланија Трамп го претставила божиќниот декор во Белата куќа, чија тема годинава е патриотизам кој го слави „Духот на Америка“. Во традиционалната празнична зелена, Меланија Трамп вклучила и црвена и сина боја, а новогодишната елка ја украсила со американско знаме. Американската прва дама на нејзините профили на социјалните мрежи

ВИДЕО: Меланија Трамп покажа како ја накитила Белата куќа за Божиќ

ВИДЕО: Меланија Трамп покажа како ја накитила Белата куќа за Божиќ

Првата дама на САД, Меланија Трамп покажа како ја накитила Белата куќа за Божиќ. – Духот на Америка сјае во Белата куќа. Возбудена сум што ја споделувам оваа прекрасна изложба на патриотизам со сите вас, напиша Меланија Трамп на Твитер изразувајќи возбуда од претстојната Божиќни празници. Текстот ВИДЕО: Меланија Трамп покажа како ја накитила Белата

(Видео) Светнаа новогодишните елки во Белата куќа

(Видео) Светнаа новогодишните елки во Белата куќа

Меланија Трамп на својот профил на „Твитер“ покажа како изгледа Белата куќа украсена во пресрет на Божик. „Американски дух“, стои во објавата на првата дама која сподели неколку фотографии на социјалната мрежа. “The Spirit of America” #ChristmasWhiteHouse2019 pic.twitter.com/4zgxBJN4L1 — Melania Trump (@FLOTUS) December 2, 2019 „Возбудена сум што можам

(Видео) Светнаа новогодишните елки во Белата куќа

(Видео) Светнаа новогодишните елки во Белата куќа

Меланија Трамп на својот профил на „Твитер“ покажа како изгледа Белата куќа украсена во пресрет на Божик. „Американски дух“, стои во објавата на првата дама која сподели неколку фотографии на социјалната мрежа. “The Spirit of America” #ChristmasWhiteHouse2019 pic.twitter.com/4zgxBJN4L1 — Melania Trump (@FLOTUS) December 2, 2019 „Возбудена сум што можам

(Видео) Светнаа новогодишните елки во Белата куќа

(Видео) Светнаа новогодишните елки во Белата куќа

Меланија Трамп на својот профил на „Твитер“ покажа како изгледа Белата куќа украсена во пресрет на Божик. „Американски дух“, стои во објавата на првата дама која сподели неколку фотографии на социјалната мрежа. „Возбудена сум што можам да ја споделам оваа изложба на патриотизам со сите вас“, додаде Меланија споделувајќи и видео.

Светнаа новогодишните елки во Белата куќа

Светнаа новогодишните елки во Белата куќа

Меланија Трамп на својот профил на „Твитер“ покажа како изгледа Белата куќа украсена во пресрет на Божиќ. „Американски дух“, стои во објавата на првата дама која сподели неколку фотографии на социјалната мрежа. – Возбудена сум што можам да ја споделам оваа изложба на патриотизам со сите вас – додаде Меланија споделувајќи и видео. “The Spirit of America”

(ФОТО) Меланија Трамп покажа како ја накитила Белата куќа за Божиќ

(ФОТО) Меланија Трамп покажа како ја накитила Белата куќа за Божиќ

Првата дама на САД Меланија Трамп покажа како ја накитила Белата куќа за Божиќ. – Духот на Америка сјае во Белата куќа. Возбудена сум што ја споделувам оваа прекрасна изложба на патриотизам со сите вас, напиша Меланија Трамп на Твитер изразувајќи возбуда од претстојната Божиќни празници.