притисни ентер »

Ѓоковиќ ќе игра на турнирот во Аделаида

Ѓоковиќ ќе игра на турнирот во Аделаида

Новак Ѓоковиќ потврди дека наредната година ќе настапи на АТП турнирот од серијата 250 во Аделаида. Ѓоковиќ новата сезона ќе ја започне на АТП купот. Овој турнир ќе започне на 3 јануари, а Ѓоковиќ ќе ја претставува Србија заедно со Душан Лајовиќ. По завршувањето на АТП купот ќе стартува турнирот во Аделаида на кој Ѓоковиќ има победено пред 13 години

Ѓоковиќ планира да настапи на турнир на кој не играл 13 години (ФОТО)

Ѓоковиќ планира да настапи на турнир на кој не играл 13 години (ФОТО)

Вториот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ најави дека ќе настапи на АТП турнирот во Аделаида,Австралија, Србинот нема одиграно меч на овој турнир 13 години. Овој турнир се игра пред почетокот на Австралија Опен, Ѓоковиќ ќе го искористи како подготовка и ќе се потсети на почетоците од својата кариера. Ѓоковиќ на овој турнир во Аделаида ја освои третата