притисни ентер »

Никогаш не си “ИГРАЈ“ со Вардар! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Никогаш не си “ИГРАЈ“ со Вардар! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Борец попладнево жестоко на своја кожа го осети старото фудбалско правило кое вели дека ако не дадеш ти гол(ови), без разлика што на теренот си подобар, тогаш противникот ќе те казни. Така и беше. Борец беше тој што доминираше, што имаше барем 5-6 идеални шанси за гол и место да му ја наполни мрежата на гостинот од Скопје, составот на стратегот Горазд

Никогаш не си “ИГРАЈ“ со Вардар! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Никогаш не си “ИГРАЈ“ со Вардар! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Борец попладнево жестоко на своја кожа го осети старото фудбалско правило кое вели дека ако не дадеш ти гол(ови), без разлика што на теренот си подобар, тогаш противникот ќе те казни. Така и беше. Борец беше тој што доминираше, што имаше барем 5-6 идеални шанси за гол и место да му ја наполни мрежата на гостинот од Скопје, составот на стратегот Горазд

Вардар го победи Борец и се проби во горниот дел на табелата во ПМФЛ

Вардар го победи Борец и се проби во горниот дел на табелата во ПМФЛ

Во првиот натпревар од 12. коло од Првата македонска фудбалска лига, Вардар попладнево во Велес го совлада Борец со 2:0. Стрелци на головите беа Јован Попзлатанов и Матеј Цветаноски во последните десетина минути, откако домаќините не реализираа неколку убави шанси. Со оваа победа, Вардар стигна до 16 бода и се најде во првата половина на табелата.

Само Вардар знае како во Велес! Велешани промашуваа, Попзлатанов и Цветановски казнуваа… (ВИДЕО)

Само Вардар знае како во Велес! Велешани промашуваа, Попзлатанов и Цветановски казнуваа… (ВИДЕО)

Неверојатен меч. Борец со многу подобра игра, со многу повеќе шанси, но Вардар победи и тоа благодарение на одличните последни 15 минути. Олигледно е дека само Вардар знае како се победува во Велес, денеска со 2:0, со головите на Попзлатанов и Цветановски. А се требаше или можеше да биде ако Борец искористи барем дел од своите шанси. Но така е тоа

Само Вардар знае како во Велес! Велешани промашуваа, Попзлатанов и Цветановски казнуваа… (ВИДЕО)

Само Вардар знае како во Велес! Велешани промашуваа, Попзлатанов и Цветановски казнуваа… (ВИДЕО)

Неверојатен меч. Борец со многу подобра игра, со многу повеќе шанси, но Вардар победи и тоа благодарение на одличните последни 15 минути. Олигледно е дека само Вардар знае како се победува во Велес, денеска со 2:0, со головите на Попзлатанов и Цветановски. А се требаше или можеше да биде ако Борец искористи барем дел од своите шанси. Но така е тоа

Со два гола во финишот Вардар славеше кај Борец

Со два гола во финишот Вардар славеше кај Борец

По репрезентативната пауза и настапот, со натпреварот Борец – Вардар што се играше попладнево во Велес, продолжуваат натпреварите во ПМФЛ со дуелите од 12.коло Во тврд натпревар во кој двете екипи имаа свои добри минути, победникот беше решен во самата завршница, односно последните десет минути. Триумфот на вардарци го најави Попзлатанов со голот постигнат

Вардарци му го честитаа роденденот на Васоски со најубавиот поклон

Вардарци му го честитаа роденденот на Васоски со најубавиот поклон

ИЗВОР Скопје 24 | ноември 21, 2020 На стартот од 12 коло денеска на Градскиот стадион во Велес екипата на Вардар триумфираше над Борец со 0:2 (0:0). Вардарци стигнаа до оваа победа преку головите на Попзлатанов (79`) и Цветановски (91`). На тој начин победнички му го честитаа 41 роденден на нивниот тренер Александар Васоски. Инаку, составот на Васоски

ВИДЕО: Вардар низ Велес победнички , ова се двата гола за победа против Борец

ВИДЕО: Вардар низ Велес победнички , ова се двата гола за победа против Борец

Вардар му го нанесе првиот пораз сезонава на Борец на домашен терен , откако попладнево славеше во Велес со  2-0 во премиерниот меч од 12 коло во ПМФЛ. Првото полувреме донесе голем број шанси на двете страни, но без завршница, па мечот замина на пауза со резултат 0-0. Шансите на стадионт во Велес продолжија и во второто полувреме, а на премиерниот

ФОТО: Вардар со два гола му го нанесе првиот пораз на Борец во Велес

ФОТО: Вардар со два гола му го нанесе првиот пораз на Борец во Велес

Вардар му го нанесе првиот пораз сезонава на Борец на домашен терен , откако попладнево славеше во Велес со  2-0 во премиерниот меч од 12 коло во ПМФЛ. Првото полувреме донесе голем број шанси на двете страни, но без завршница, па мечот замина на пауза со резултат 0-0. Шансите на стадионт во Велес продолжија и во второто полувреме, а на премиерниот

Вардар го победи Борец и се проби во горниот дел на табелата во ПМФЛ

Вардар го победи Борец и се проби во горниот дел на табелата во ПМФЛ

Вардар го победи Борец и се проби во горниот дел на табелата во ПМФЛ Во првиот натпревар од 12. коло од Првата македонска фудбалска лига, Вардар попладнево во Велес го совлада Борец со 2:0. Стрелци на головите беа Јован Попзлатанов и Матеј Цветаноски во последните десетина минути, откако домаќините не реализираа неколку убави шанси. Со оваа победа,

Полувреме во Велес: Добри 45.минути, многу шанси на обете страни,  мрежите мируваат…

Полувреме во Велес: Добри 45.минути, многу шанси на обете страни, мрежите мируваат…

Заврши првото полувреме на мечот во Велес меѓу Борец и Вардар, немаше голови, иако имаше многу шанси и тоа на двете страни. Борец ја имаше доминацијата, ја имаше играта, а Вардар на моменти се закануваше. Прелчец и Пеев имаа зицер ситуации пред гостинскиот гол, но немаа среќа во реализацијата. Вардар преку Чарлстон во 34 минута, откако шутираше со

Полувреме во Велес: Добри 45.минути, многу шанси на обете страни,  мрежите мируваат…

Полувреме во Велес: Добри 45.минути, многу шанси на обете страни, мрежите мируваат…

Заврши првото полувреме на мечот во Велес меѓу Борец и Вардар, немаше голови, иако имаше многу шанси и тоа на двете страни. Борец ја имаше доминацијата, ја имаше играта, а Вардар на моменти се закануваше. Прелчец и Пеев имаа зицер ситуации пред гостинскиот гол, но немаа среќа во реализацијата. Вардар преку Чарлстон во 34 минута, откако шутираше со

Вардар го победи Борец и се проби во горниот дел на табелата во ПМФЛ

Вардар го победи Борец и се проби во горниот дел на табелата во ПМФЛ

Во првиот натпревар од 12. коло од Првата македонска фудбалска лига, Вардар попладнево во Велес го совлада Борец со 2:0. Стрелци на головите беа Јован Попзлатанов и Матеј Цветаноски во последните десетина минути, откако домаќините не реализираа неколку убави шанси. Со оваа победа, Вардар стигна до 16 бода и се најде во првата половина на табелата.

Вардар победи во Велес

Вардар победи во Велес

Фудбалерите на Вардар, во првиот натпревар од 12.коло, во Велес со 2:0 го победија домаќинот над Борец. Вардар во последните десет минути успеа да ги постигне головите, откако играчите на Борец промашија неколку добри шанси. Поп Златанов го постигна првиот гол за „црвено-црните3 во 80.минута, а во првата минута од судиското надополнување на времето

Вардар му се одмазди на Борец за поразот во првото коло

Вардар му се одмазди на Борец за поразот во првото коло

На стартот од сезоната Борец за прв пат го победи Вардар во Скопје, но сега црвено-црните возвратија за тој загубен меч со триумф од 2-0 во Велес. На денешниот меч Борец имаше повеќе од играта и шансите, но Вардар успеа да ги казни промашувањата на велешани и да дојде до трите бода. Двата погодоци дојдоа при крајот на мечот, Попзлатанов погоди во 79